Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Antimonopolní úřad získal budovu pro nové zaměstnance

Antimonopolní úřad získal budovu pro nové zaměstnance

Antimonopolní úřad získal budovu pro nové zaměstnance

19.10.2011 11:04, Zdroj: ČTK

Noví zaměstnanci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) budou sídlit v bývalé vojenské ubytovně na třídě Kpt. Jaroše v Brně. Nastěhují se tam v nejbližších měsících. ČTK to řekl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Počet zaměstnanců se má zvýšit v souvislosti se změnami zákona o veřejných zakázkách. Dnes se tendry zabývá kolem 30 lidí, od příštího roku jich bude asi třikrát tolik. 

ÚOHS novou budovu získal v minulých dnech. "Transakce ještě čeká na zápis do katastru nemovitostí," uvedl Rafaj. Podle něj ale bude nutné udělat ještě několik stavebních úprav budovy, která sousedí přes parkoviště s nynějším sídlem instituce. "Musíme předělat ubytovací prostory na kanceláře," uvedl Rafaj. Stavební úpravy chce stihnout do začátku příštího roku. "Možná ale budeme mít více času. Těžko odhadovat, kdy novela vstoupí v platnost. Záleží na poslancích," uvedl Rafaj. 

Změny zákona o zadávání veřejných zakázek patří k prioritám vládní koalice. Snížit se má především limit pro zakázky malého rozsahu. Do budoucna tak bude více tendrů, které mohou uchazeči o zakázky u ÚOHS napadat. Podle výpočtů ÚOHS vzroste počet zakázek až 3,5 krát oproti stavu v roce 2010, kdy bylo uveřejněno cca 9750 zadávacích řízení. "Celkem může být nově realizováno v režimu podlimitních tendrů asi 24.000 veřejných zakázek," uvedl již dříve Rafaj. Pro zajištění znásobené agendy bude podle něj ÚOHS potřebovat kolem stovky nových zaměstnanců. Dnes na ÚOHS pracuje asi 120 lidí. 

Český antimonopolní úřad vznikl před dvaceti lety. V minulosti byl také ministerstvem. Zabývá se ochranou hospodářské soutěže, dohledem nad zadáváním veřejných zakázek, monitoringem poskytování veřejné podpory a zákonem o významné tržní síle. 

Antimonopolní úřad původně sídlil ve stejné budově, která dnes na Joštově ulici v Brně patří Ústavnímu soudu. Postupem času ale musel hledat nové kanceláře. Obě instituce se do jedné budovy nevlezly. Část zaměstnanců ÚOHS pracovala v Praze, jiní v pronajatých prostorách v Brně. Od dubna 2007 ÚOHS sídlí na tř. Kpt. Jaroše v opravené historické budově bývalého dívčího penzionátu německého dívčího spolku v Brně. K historické budově ÚOHS postavil novostavbu, aby na jednom místě mohli pracovat všichni zaměstnanci. Nyní získal i budovu vojenské ubytovny, která byla postavena koncem 60. let minulého století, na místě, kde stávala bývalá škola brněnského dívčího spolku. Za druhé světové války byla značně poškozena a musela být demolována.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (32.7 + 9.3) *

Zpět na přehled