Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Antimonopolní úřad potvrdil stotisícovou pokutu pro Vsetín

Antimonopolní úřad potvrdil stotisícovou pokutu pro Vsetín

Antimonopolní úřad potvrdil stotisícovou pokutu pro Vsetín

18.10.2010 17:27, Zdroj: ČTK

Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj potvrdil pokutu 100.000 korun městu Vsetín za chyby při zadávání dodatků k tendru na logistické centrum odpadů. Radnice zadala dodatky v hodnotě kolem 18 milionů korun bez soutěže přímo firmě Strabag, aniž k tomu prý byly splněny podmínky stanovené zákonem o zakázkách. ÚOHS to dnes zveřejnil v tiskové zprávě. Vsetínská radnice s rozhodnutí úřadu nesouhlasí.


Podle Rafaje zadavatel tím, že oslovil pouze jediného zájemce, mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. "Jednací řízení bez uveřejnění je v zákoně o veřejných zakázkách mimořádným institutem, kterého lze využít pouze v přesně vymezených případech," uvedl Rafaj s tím, že požadované znaky v případě šetřené veřejné zakázky naplněny nebyly.

Město se ovšem brání tím, že vnitřní právní šetření ukázalo, že v dané situaci radnice nemohla postupovat jinak. "Zakázka byla podle našeho názoru v souladu se zákonem a ke spáchání správního deliktu nedošlo," vysvětlil právník radnice Robert Rafaj. Mluvčí radnice Eva Stejskalová upozornila, že postup města odsouhlasily také ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí, z jejichž programů byl projekt spolufinancován.
 

Původní veřejná zakázka byla v informačním systému zveřejněna 23. dubna 2007 a legislativní změny a nové technické normy, kterými byla zdůvodněna potřeba dodatečných stavebních prací, jsou platné od 1. listopadu 2006.

Výše původní veřejné zakázky činí bez DPH téměř 80 milionů korun. Cena sporných dodatků pak téměř 18 milionů korun bez DPH. Vsetín otevřel logistické centrum odpadů v areálu průmyslové zóny na Bobrkách předloni. Většina nákladů byla hrazena z evropských a státních fondů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.9 + 32.5) *

Zpět na přehled