Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Antimonopolní úřad nestíhá, žádá o dalších 40 úředníků

Antimonopolní úřad nestíhá, žádá o dalších 40 úředníků

Antimonopolní úřad nestíhá, žádá o dalších 40 úředníků

25.11.2014 13:42, Zdroj: ČTK

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nestíhá agendu spojenou se státními zakázkami, jeho předseda Petr Rafaj proto požádal ministra financí Andreje Babiše o navýšení počtu úředníků o 40. Na dnešním setkání lídrů tuzemského stavitelství to řekl Babiš s tím, že se jeho úřad bude snažit požadavku ÚOHS vyhovět.

ÚOHS zaměstnává 200 lidí, agendu spojenou s výběrovými řízeními se podle jeho mluvčího Martina Švandy zabývá 80 z nich. Mluvčí informaci o žádosti na zvýšení počtu zaměstnanců úřadu potvrdil, konkrétní počet a přesné zařazení úředníků, které úřad potřebuje navíc, neupřesnil. ÚOHS podle něj zatím zpracovává analýzy lidských zdrojů.

Požadavek na větší počet úředníků vyplývá ze současné situace, kdy se stále častěji na ÚOHS obrací neúspěšní uchazeči o státní zakázky. Antimonopolní úřad tak zahlcují stále větším počtem stížností. Zřetelně vidět je to podle odborníků například ve stavebnictví, kde kvůli úsporám z minulých let klesl objem státem zadávaných prací. To na jedné straně zvýšilo konkurenci stavebních firem a citelně srazilo ceny stavebních zakázek, na druhé straně ale zvýšilo počet odvolání, což výstavbu naopak blokuje.

Antimonopolní úřad se v minulosti rozšířil například v souvislosti se změnou zákona o veřejných zakázkách, který vstoupil v platnost od roku 2012. Tehdy se počet zaměstnanců úřadu rozšiřoval o zhruba sto zaměstnanců, což představovalo téměř zdvojnásobení původního počtu úředníků.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

karelvyšehradský 26.11.2014 12:08

Jsem pobaven:), uvažuji, zda by nebylo chytřejší včas změnit koncepci řízení či raději přímo užší vedení. Pokud se nepletu, tak se Antimonopolní úřad v roce 2012 rozšířil s odůvodněním snižujících se limitů VZMR, kdy hodnota tehdy klesla ze 6 mil. u stavební prací na 3 mil. a ze 2 mil. u dodávek a služeb na 1 mil.; tedy zejména s očekávaným nárůstem agendy.Tehdy se dle článku počet zaměstnanců úřadu rozšiřoval o zhruba sto zaměstnanců. Co naplat, že limity pro VZMR jsou dle stávajícího znění zákona zpět na přívětivých mírách 6,2,2:))


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.9 + 1.9) *

Zpět na přehled