Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » American Appraisal si stojí za svým posudkem ceny letounů CASA

American Appraisal si stojí za svým posudkem ceny letounů CASA

American Appraisal si stojí za svým posudkem ceny letounů CASA

12.7.2012 08:32, Zdroj: ČTK

Praha  - Firma American Appraisal si stojí za svým posudkem, v němž na žádost policie ocenila letouny CASA. Tyto analýzy a závěry jsou plně zdokumentované a podložené, uvedla v prohlášení, které má ČTK k dispozici. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) posudek dlouhodobě zpochybňuje, při středečním jednání sněmovny navíc drsně napadl důvěryhodnost firmy.

Znalecký posudek hraje důležitou roli v obvinění, které policie vznesla proti někdejší ministryni obrany Vlastě Parkanové (TOP 09). Kriminalisté ji hodlají stíhat kvůli tomu, že nenechala zpracovat nezávislý posudek na cenu letounů. Vznikla tak údajně škoda 658 milionů korun. Policie se opírá právě o posudek American Appraisal. Parkanová říká, že povinnost zpracovat externí posudek neměla.

Ona i její nejhlasitější zastánce, ministr Kalousek posudek firmy American Appraisal zpochybňují. Nemohl být prý na základě skutečné konfigurace letounů CASA, protože je tajná. Společnost podle Parkanové nemá ani bezpečnostní prověrku. Sněmovna ve středu Parkanovou k trestnímu stíhání vydala.

Kalousek navíc ve sněmovně prohlásil, že firma sice má v názvu "american", ale je obskurní a "v čele stojí čistokrevný český estébák". "To je škvár, to je hnůj," komentoval posudek ministr.

"V poslední době byla učiněna některá veřejná prohlášení napadající American Appraisal a její dobré jméno. Věříme, že tato prohlášení nemají reálný základ, pramení z neinformovanosti a jsou zcela nepatřičná," uvedla firma. Dodala, že posudek zpracovali zkušení odborníci na oceňování v souladu s rámcem tohoto úkolu a standardy profese.

American Appraisal uvádí, že je vedoucím globálním poskytovatelem oceňovacích a poradenských služeb pro komerční, finanční, právní, daňové a soudní účely. Podle webových stránek firma působí v řadě zemí Ameriky, Asie i Evropy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.2 + 37.9) *

Zpět na přehled