Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 19. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Aby mohl ministr Vondra vojákům přidat, udělal z nich hrdiny

Aby mohl ministr Vondra vojákům přidat, udělal z nich hrdiny

Aby mohl ministr Vondra vojákům přidat, udělal z nich hrdiny

9.3.2012 09:50, Zdroj: vz24.cz

Z rozkazu ministra obrany Alexandra Vondry bude letos na platy vojáků navíc vyčleněno 700 milionů korun. Jenže aby vše proběhlo podle zákona, musí je odměnit za mimořádný hrdinský čin. Ministr se hájí, že jinak to nešlo. Uvedla to dnešní Mf Dnes.

Vondra totiž jak v roce 2011, tak letos musel vojákům v rámci vládních úspor snížit platy, tyto odměny tak 22 500 vojákům, kteří v české armádě působí, dorovnají ušlé ztráty. Náměstek ministra obrany Michael Hrbata k tomu řekl: „Kdybychom vojáky finančně neodměňovali, staneme se na trhu práce beznadějně neschopni konkurence. Odejdou nám odborníci, do nichž jsme investovali značné částky, a nové ani náhodou nezískáme.“

Opozice však Vondrův krok, jímž vojákům umožnil pobírat stávající plat, hodnotí jako „řešení ze zoufalství“. Sociolog Ivan Gabal, který se bezpečnostním otázkám věnuje, tento ministrův tah označil za „šokující, ale vychytralou improvizaci ministra, jak odvrátit ničivé důsledky úsporné politiky vlastní vlády“.

Ministerstvo obrany dokázalo 700 milionů ušetřit odložením jiných projektů. Podle Hrbaty je však udržení či získání kvalitních odborníků prvořadé: „Bez alespoň přijatelných platů si o tom však můžeme nechat jen zdát,“ řekl deníku.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.9 + 1.5) *

Zpět na přehled