Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Praha

Výběr ze zpravodajství

Region: Praha

Katerogie:

Články - Praha

Soud: Pokuta 11 milionů od ÚOHS pro Prahu za Trojský most platí

Soud: Pokuta 11 milionů od ÚOHS pro Prahu za Trojský most platí

4.2.2019 11:22, Zdroj: ČTK

Brno - Krajský soud v Brně potvrdil pokutu 11 milionů korun, kterou Praze uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v březnu roku 2017. Pokutu hlavní město dostalo za chyby ve veřejné zakázce na výstavbu Trojského mostu, který je součástí tunelového komplexu Blanka. ČTK to zjistila z úřední desky soudu. Vyjádření Prahy ČTK zjišťuje.... Více »

Technická správa komunikací opraví část pražské Malešické ulice

Technická správa komunikací opraví část pražské Malešické ulice

30.1.2019 15:09, Zdroj: ČTK

Praha - Technická správa komunikací (TSK) opraví část pražské Malešické ulice a přebuduje ji na běžnou městskou ulici s chodníky, veřejným osvětlením a kanalizací. Rekonstrukce by měla vyjít maximálně na zhruba 37 milionů korun. Vyplývá to z dokumentace zveřejněné ve věstníku veřejných zakázek. Kdy bude ulice opravena, není z dokumentu jasné.... Více »

Rath chce přeložit kauzu k Městskému soudu v Praze

Rath chce přeložit kauzu k Městskému soudu v Praze

22.1.2019 15:04, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath dnes soudkyni Ivě Říhové podal žádost o přeložení jeho kauzy údajné korupce na pražský městský soud. Krajský soud v Praze je podle něj podjatý. Žádostí se nyní bude zabývat Vrchní soud v Praze, soudkyně proto další jednání až do poloviny března zrušila. Trestní senát vedený Říhovou projednává takzvanou druhou větev Rathova případu, ve které je za korupční jednání v souvislosti s veřejnými zaká... Více »

Praha spustí kvůli výběrovému řízení turistickou kartu později

Praha spustí kvůli výběrovému řízení turistickou kartu později

20.1.2019 09:10, Zdroj: ČTK

Praha - Praha spustí novou turistickou kartu později, než zamýšlela, kvůli posunutí termínu veřejné zakázky na hlavní systém karty. ČTK to sdělil mluvčí městské společnosti Operátor ICT (OICT) Vladimír Antonín Bláha. Karta měla turistům začít původně sloužit letos 1. dubna. Na kolik karta vyjde a jak se bude jmenovat, zatím není jasné. Vlastnit ji bude městská společnost Prague City Tourism (PCT) starající se o turismus v Praze a spravovat ji bud... Více »

V Praze by mohlo v budoucnu přibýt několik kilometrů tunelů

V Praze by mohlo v budoucnu přibýt několik kilometrů tunelů

19.1.2019 13:39, Zdroj: ČTK

Praha - V Praze by mohlo v budoucnu přibýt několik kilometrů tunelů. Vzniknout by měly především jako součásti dopravních staveb. Několik jich bude součástí vnitřního silničního okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol a další by měly být na Radlické radiále a Libeňské spojce. V podzemí by se mělo začít stavět už letos na Pankráci, kde plánuje dopravní podnik (DPP) zahájit geologický průzkum pro stavbu nové trasy metra D.... Více »

Radnice Prahy 1 dostala od ÚOHS další pokuty za nákup nábytku

Radnice Prahy 1 dostala od ÚOHS další pokuty za nákup nábytku

18.1.2019 13:05, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil radnici Prahy 1 dvě pokuty v souhrnné výši 180.000 korun za nákupy kancelářského nábytku v letech 2014 a 2015. ČTK to zjistila z internetových stránek úřadu. Rozhodnutí první instance je pravomocné, městská část proti němu nepodala rozklad. Úřad už Prahu 1 pokutoval za stejný postup při nákupech u stejného dodavatele v roce 2013 částkou 90.000 korun.... Více »

TSK opraví za 94,5 milionu Kč most ve Slánské ulici v Praze 17

TSK opraví za 94,5 milionu Kč most ve Slánské ulici v Praze 17

8.1.2019 12:34, Zdroj: ČTK

Praha - Pražská technická správa komunikací (TSK) opraví most ve Slánské ulici na Praze 17. Práce vyjdou na 94,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Přesný termín opravy v dokumentu není uveden. Most opraví společnost Eurovia, která zvítězila ve výběrovém řízení. TSK nyní zkoumá mimo jiné Hlávkův most a most Legií, které jsou ve špatném stavu. V loňském roce správa opravila 13 mostů.... Více »

Praha zmodernizuje štítky na lampách veřejného osvětlení

Praha zmodernizuje štítky na lampách veřejného osvětlení

31.12.2018 12:53, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát nechá opravit a zmodernizovat štítky umístěné na stožárech veřejného osvětlení. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Štítky s čísly slouží například záchranářům k orientaci, kde se pacient nachází. Město zároveň nechá vyměnit až 25.000 výbojek v lampách. V Praze je asi 130.000 sloupů veřejného osvětlení. O stožáry se v metropoli stará městská firma Technologie hlavního města Prahy (THMP).... Více »

Nové vedení Prahy 8 zrušilo tendr na cyklostezku v Bohnicích

Nové vedení Prahy 8 zrušilo tendr na cyklostezku v Bohnicích

14.12.2018 17:57, Zdroj: ČTK

Praha - Nové vedení radnice Prahy 8 zrušilo výběrové řízení na vybudování cyklostezky v ulicích Hnězdenská a Dunajecká na sídlišti Bohnice. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Zrušení zakázky již schválila rada městské části. Radní Tomáš Slabihoudek (koalice TOP 09 a STAN) dnes ČTK řekl, že důvodem byla vysoká cena. Zakázka měla vyjít až na 5,92 milionu korun. Záměr vybudovat stezku oznámilo minulé vedení v říjnu lo... Více »

Kůrovcová kalamita patří k nejhorším v historii, hrozí rozšíření

Kůrovcová kalamita patří k nejhorším v historii, hrozí rozšíření

14.12.2018 13:30, Zdroj: ČTK

Praha - České lesy v současnosti devastuje kůrovcová kalamita, podle některých odborníků nejhorší v novodobé historii či za posledních 200 let. Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes představil některá opatření, kterými chce ministerstvo pomoci vlastníkům vyrovnat se s kalamitou.... Více »

Dokumentace mostu mezi Dvorci a Smíchovem vyjde na 110 milionů Kč

Dokumentace mostu mezi Dvorci a Smíchovem vyjde na 110 milionů Kč

13.12.2018 16:17, Zdroj: ČTK

Praha - Projektovou dokumentaci plánovaného Dvoreckého mostu mezi Prahou 4 a Prahou 5 zpracují vítězové architektonické soutěže, kterou město na podobu stavby vypsalo. Těmi jsou ateliéry Tubes a Atelier 6, hodnota zakázky je 110 milionů korun. O zadání dnes rozhodli pražští zastupitelé. Stavba by podle odhadů měla vyjít zhruba na miliardu korun, podle schváleného dokumentu by most mohl být hotov za čtyři roky.... Více »

MŠMT zřejmě navrhne zúžení státních maturit na didaktické testy

MŠMT zřejmě navrhne zúžení státních maturit na didaktické testy

13.12.2018 16:15, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo školství pravděpodobně navrhne zúžení státní maturity jen na didaktické testy. Podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) to podporují odborníci i poslanci, se kterými o možných změnách v maturitách debatuje. Ministerstvo by tak ustoupilo od ústní části a slohových prací u státních maturit. Návrh úprav by ministr chtěl předložit na jaře. Plaga to dnes novinářům řekl na ministerstvu školství.... Více »

Nové vedení Prahy chce upravit projekt e-carsharingu

Nové vedení Prahy chce upravit projekt e-carsharingu

12.12.2018 17:16, Zdroj: ČTK

Praha - Nová pražská koalice chce upravit projekt městského systému sdílených elektromobilů, který schválila minulá politická reprezentace. Na dnešním jednání výboru pro IT a smart city to uvedl jeho předseda Jaromír Beránek (Piráti). S vytvořením tzv. e-carsharingu podle něj koalice počítá, ale nesouhlasí s tím, aby město vybrala na sedm let jednoho provozovatele sdílených aut. Nechala proto pozastavit koncesní řízení, které ho mělo vybrat.... Více »

V Praze 14 by mohly vzniknout nové vlakové zastávky

V Praze 14 by mohly vzniknout nové vlakové zastávky

10.12.2018 16:19, Zdroj: ČTK

Praha - V Praze 14 by mohly vzniknout nové vlakové zastávky na tzv. nákladovém průtahu, který vede přes Kyje do čtrnácté městské části z Běchovic. Zároveň vznikne zastávka u stanice metra B Rajská zahrada. ČTK to dnes řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a místostarosta Prahy 14 Petr Hukal (bezp.). Tři nové zastávky by měly mít názvy Jiráskova čtvrť, Jahodnice a Hostavice. V budoucnu by měla být také v Dolních Počernicích.... Více »

Vedení Prahy 10 bude pokračovat v přípravě rekonstrukce radnice

Vedení Prahy 10  bude pokračovat v přípravě rekonstrukce radnice

6.12.2018 15:23, Zdroj: ČTK

Praha - Nové vedení Prahy 10 bude pokračovat v plánu zrekonstruovat budovu radnice ve Vršovické ulici. V rozhovoru s ČTK to uvedli starostka Prahy 10 Renata Chmelová (koalice Vlasta) a místostarosta Filip Humplík (ODS). Dodali, že nyní zhodnotí a zřejmě upraví zadání projektu. Investice bude v řádu stamilionů, vedení městské části bude chtít část peněz získat od magistrátu.... Více »

Pražští radní projednají hospodaření Prahy k letošnímu 30. září

Pražští radní projednají hospodaření Prahy k letošnímu 30. září

4.12.2018 03:10, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes projednají hospodaření města v prvních třech čtvrtletích letošního roku. Skončilo přebytkem zhruba sedm miliard korun. Výsledek ovlivnily vyšší příjmy a nižší výdaje. Radní projednají také vypsání tendru na výstavbu nového vodovodu pro botanickou zahradu, náklady na provoz lékařských pohotovostí a navýšení investičních výdajů na obnovu zřícené lávky v Troji.... Více »

Region: Praha

Politika | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Starosta Prahy 3: Na investice musíme najít peníze,nejsou rezervy

Starosta Prahy 3: Na investice musíme najít peníze,nejsou rezervy

3.12.2018 16:50, Zdroj: ČTK

Praha - Na stamilionové investice v Praze 3, které před koncem svého působení schválilo předchozí vedení radnice, musí městská část nejprve nalézt peníze. Nemá totiž žádné rezervy, řekl v rozhovoru pro ČTK nový starosta Jiří Ptáček (TOP 09). I proto nová rada Prahy 3 v čele s Ptáčkem investice pozastavila, což kritizuje bývalá rada. Jedná se třeba o opravy panelových domů před privatizací, které jsou podle Ptáčka stále prioritou. Dalším z dotčený... Více »

Region: Praha

Fondy | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

DPP vypsal tendr na dodávku náhradních dílů za 530 milionů Kč

DPP vypsal tendr na dodávku náhradních dílů za 530 milionů Kč

3.12.2018 10:59, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal výběrové řízení na dodávku náhradních dílů pro autobusy. Do tendru hodlá vložit až 530 milionů korun. Vyplývá to z dokumentace zveřejněné ve věstníku veřejných zakázek. Smlouva s dodavatelem bude uzavřena na 48 měsíců. Zájemci o zakázku mohou své nabídky podávat do 3. ledna 2019.... Více »

Kvůli zakázkám skončilo letos už pět ředitelů pražských nemocnic

Kvůli zakázkám skončilo letos už pět ředitelů pražských nemocnic

30.11.2018 19:05, Zdroj: ČTK

Praha - Kvůli problémům s veřejnými zakázkami skončilo letos už pět ředitelů pražských nemocnic. Dva šéfové nemocnice Na Bulovce a dále ředitel nemocnice Na Františku jsou spojeni s kauzou obviněného severočeského podnikatele Tomáše Horáčka. Problémy Všeobecné fakultní nemocnice, jejíž ředitelku dnes ministr Adam Vojtěch (za ANO) odvolal, se podle ministerstva zdravotnictví "velice podobají okolnostem kolem nemocnice Na Bulovce". Kvůli neukončený... Více »

Praha 3 odložila opravy bytů, bývalý starosta to kritizuje

Praha 3 odložila opravy bytů, bývalý starosta to kritizuje

27.11.2018 11:41, Zdroj: ČTK

Praha - Nové vedení Prahy 3 zrušilo zadání dvou zakázek na opravy bytových domů a rekonstrukci budovy pro novou radnici, které těsně před ustavujícím zastupitelstvem schválila předchozí rada v čele s bývalým starostou Alexandrem Belluem (ODS). Chce přezkoumat výhodnost zakázek. Bellu rozhodnutí kritizuje a bude kvůli němu chtít svolat mimořádné zastupitelstvo. Obě strany to sdělily v tiskových prohlášeních. Rekonstrukce bytů se plánuje delší dobu... Více »
První stránka Předchozí stránka 1 2 3 4 5 Další stránka Poslední stránka