Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Královéhradecký

Výběr ze zpravodajství

Region: Královéhradecký

Katerogie:

Články - Královéhradecký

Obviněným kvůli nábytku v sídle kraje hrozí až osm let vězení

Obviněným kvůli nábytku v sídle kraje hrozí až osm let vězení

14.4.2010 12:19, Zdroj: ČTK

Pěti bývalým krajským radním a někdejší úřednici Královéhradeckého kraje hrozí kvůli údajně předraženému nákupu nábytku do budovy krajského úřadu dva až osm let vězení. Protikorupční policie je podezírá z trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku ve třetím odstavci. ČTK to dnes řekl státní zástupce Radim Vítek."Právní kvalifikaci i celý spis bude nyní přezkoumávat státní zastupitelství, proto nebudu uvádět žádné bli... Více »

Protikorupční policie stíhá bývalé vedení Královéhradeckého kraje

Protikorupční policie stíhá bývalé vedení Královéhradeckého kraje

13.4.2010 20:37, Zdroj: ČTK

Protikorupční policie minulý týden obvinila šest bývalých členů vedení Královéhradeckého kraje kvůli předraženému nákupu nábytku do budovy krajského úřadu. Dnes o tom informovala televize Nova. Podle policistů kraji způsobili pětimilionovou škodu. Mezi obviněnými je bývalý hejtman Pavel Bradík (ODS) a někdejší členové krajské rady, kteří nákup nábytku odhlasovali. Bradík obvinění odmítá."Je zde důvodné podezření ze spáchání trestného či... Více »

ÚOHS dal pokutu 100.000 korun hradeckému kraji, rozdělil tendr

ÚOHS dal pokutu 100.000 korun hradeckému kraji, rozdělil tendr

26.3.2010 17:11, Zdroj: ČTK

Královéhradecký kraj dostal pokutu 100.000 korun od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Kraj nezákonně rozdělil jednu veřejnou zakázku za 8,7 milionu Kč na šest menších. ČTK to dnes řekl místopředseda antimonopolního úřadu Kamil Rudolecký. Kraj s verdiktem nesouhlasí a odvolal se proti němu k předsedovi úřadu Petru Rafajovi.Postup kraje mohl podle Rudoleckého podstatným způsobem ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. "V případě ... Více »

Hradecký soud začal řešit žalobu dvou advokátů kvůli parkování

Hradecký soud začal řešit žalobu dvou advokátů kvůli parkování

24.3.2010 15:18, Zdroj: ČTK

Okresní soud v Hradci Králové dnes odpoledne začal projednávat žalobu, kterou se dva advokáti domáhají po firmě Atol, jež ve městě provozuje parkovací systém, úhrady parkovného. Advokáti tvrdí, že koncesní smlouva mezi městem a Atolem je neplatná. Právní zástupce Atolu i hradecké radnice však tvrzení žalobců odmítají."Tvrdíme, že koncesní smlouva je absolutně neplatná, protože tam chybí souhlas ministerstva financí, který je podle našeh... Více »
První stránka Předchozí stránka 35 36 37