Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 11. 12. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Královéhradecký

Výběr ze zpravodajství

Region: Královéhradecký

Katerogie:

Články - Královéhradecký

H. Králové plánuje schodkový rozpočet, investovat chce 240 mil.

H. Králové plánuje schodkový rozpočet, investovat chce 240 mil.

5.12.2018 10:28, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Stotisícový Hradec Králové plánuje pro rok 2019 rozpočet se schodkem 20 milionů korun při příjmech 2,075 miliardy korun a výdajích 2,095 miliardy korun. Na investice chce město dát 240 milionů korun, hlavní investicí má být stavba fotbalového stadionu. Schodek rozpočtu město vyrovná z peněz ušetřených v minulých letech, úvěr si brát nebude. Návrh rozpočtu projednala rada města, schvalovat jej budou zastupitelé 17. prosince.... Více »

Hradecký soud vyslechl v kauze Kladruby obžalované a odročil

Hradecký soud vyslechl v kauze Kladruby obžalované a odročil

30.11.2018 13:48, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes odročil hlavní líčení v kauze údajně zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem na Pardubicku. Případ má od 1. dubna pokračovat na pobočce krajského soudu v Pardubicích. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Jan Kulhánek. Hlavní líčení začalo 19. listopadu a dosud se z kapacitních důvodů konalo v největší jednací síni krajského soudu číslo 50 v budově v centru Hrad... Více »

H. Králové opět zrušil tendr na fotbalový stadion za 400 mil.

H. Králové opět zrušil tendr na fotbalový stadion za 400 mil.

26.11.2018 21:15, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové dnes zrušili i druhou soutěž na stavbu fotbalové arény za 400 milionů korun bez DPH. Zrušení tendru navrhlo nové vedení města, které tvoří koalice hnutí ANO, ODS a Změny pro Hradec. V minulém volebním období byly všechny tři strany v opozici. Vedení města se na zastupitelstvu zavázalo, že do tří měsíců udělá revizi podmínek tendru a připraví jeho opětovné vypsání.... Více »

Zastupitelé Hradce Králové budou řešit zrušení tendru na stadion

Zastupitelé Hradce Králové budou řešit zrušení tendru na stadion

26.11.2018 03:16, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové budou dnes odpoledne jednat o zrušení soutěže na stavbu fotbalové arény za 400 milionů korun. Zrušení tendru navrhuje nové vedení města, které tvoří koalice hnutí ANO, ODS a Změny pro Hradec. V minulém volebním období byly všechny tři strany v opozici.... Více »

Nové vedení Hradce chce zrušit tendr na fotbalový stadion

Nové vedení Hradce chce zrušit tendr na fotbalový stadion

23.11.2018 13:41, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Nové vedení Hradce Králové chce zrušit soutěž na stavbu fotbalové arény za 400 milionů korun. Zrušení tendru by měli jako dodatečně zařazený bod programu projednat v pondělí 26. listopadu hradečtí zastupitelé. ČTK to dnes řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář. Na hradecké radnici od 30. října vládne koalice hnutí ANO, ODS a Změny pro Hradec. V minulém volebním období byly všechny tři strany v opozici.... Více »

U hradeckého soudu v kauze Kladruby vypovídala první obžalovaná

U hradeckého soudu  v kauze Kladruby vypovídala první obžalovaná

19.11.2018 15:23, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Kauza údajně zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem dnes odpoledne u Krajského soudu v Hradci Králové po přednesu obžaloby, která trvala téměř tři hodiny, pokračovala výpovědí první obžalované. Bývalá zástupkyně ředitele hřebčína Simona Voňková vinu odmítla.... Více »

Obžalovaní v kauze opravy hřebčína Kladruby odmítají vinu

Obžalovaní v kauze opravy hřebčína Kladruby odmítají vinu

19.11.2018 11:21, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Obžalovaní nebo jejich obhájci v kauze zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, které oslovili novináři, odmítli vinu. Případ dnes začal projednávat královéhradecký krajský soud a obžalobě v něm čelí pět firem a 17 lidí, kteří se zodpovídají ze způsobení dvanáctimilionové škody. Rozsáhlá kauza se týká také přípravy údajného dotačního podvodu, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky či ... Více »

Nové vedení Hradce stadion postaví, ZUŠ chce udělat jinak

Nové vedení Hradce stadion postaví, ZUŠ chce udělat jinak

14.11.2018 13:10, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Nové vedení Hradce Králové chce změnit přístup k rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina. S náklady na úrovni téměř 200 milionů korun s DPH projekt považuje za megalomanský. V projektu stavby nové fotbalové arény zhruba za 400 milionů korun bude radnice pokračovat. Vyplynulo to z vyjádření představitelů vedení města na dnešní tiskové konferenci. Od konce října v Hradci Králové vládne koalice ANO, ODS a Změny pro Hradec.... Více »

Hradecký kraj vyhlásil tendr na autobusovou dopravu za 7,7 mld Kč

Hradecký kraj vyhlásil tendr na autobusovou dopravu za 7,7 mld Kč

30.10.2018 09:59, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj vyhlásil miliardový tendr na zajištění dotované autobusové dopravy od roku 2020 na deset let. Maximální hodnota zakázky je 7,72 miliardy korun bez DPH. Zájemci budou moci nabídky podat do 16. ledna 2019. Zakázka je rozdělena na osm územních oblastí. Vyhlášení veřejné zakázky v pondělí schválila rada kraje. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček (ODS).... Více »

Hradec Králové vybral firmu pro organizaci tendru na stadion

Hradec Králové vybral firmu pro organizaci tendru na stadion

24.10.2018 15:26, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Město Hradec Králové vybralo brněnskou firmu PMA tender pro organizaci opakovaného tendru na stavbu fotbalového stadionu. Radnice tak učinila další krok k vypsání soutěže. Původní tendr vypsaný v červenci zastupitelé zrušili kvůli chybě dřívějšího administrátora soutěže. Náklady na stavbu stadionu radnice odhaduje téměř na 400 milionů korun. Firma za organizaci tendru dostane 63.000 korun bez DPH. ČTK to dnes řekl primátor Zdeněk... Více »

Hradecký kraj dá na záchranu dotační firmy CEP 7,5 mil. Kč

Hradecký kraj dá na záchranu dotační firmy CEP 7,5 mil. Kč

22.10.2018 13:09, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj dá 7,5 milionu korun na udržení chodu ztrátové krajské společnosti Centrum evropského projektování (CEP). Rozhodli o tom dnes zastupitelé kraje. Původně kraj zamýšlel podporu 12 milionů korun. Firma se zabývá hlavně administrací dotačních projektů a organizací veřejných zakázek. Aktuálně administruje projekty, jejichž celková hodnota je 1,5 až dvě miliardy korun. Jejími klienty jsou obce, města, krajské nemoc... Více »

Hradecký kraj chce dát na záchranu dotační firmy CEP 12 mil. Kč

Hradecký kraj chce dát na záchranu dotační firmy CEP 12 mil. Kč

16.10.2018 12:28, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj hodlá dát 12 milionů korun na udržení chodu ztrátové krajské společnosti Centrum evropského projektování (CEP). Firma se hlavně zabývá administrací dotačních projektů a organizací veřejných zakázek. Aktuálně administruje projekty, jejichž celková hodnota je 1,5 až dvě miliardy korun. Jejími klienty jsou obce, města, krajské nemocnice a další subjekty. ČTK to dnes řekl hejtman Jiří Štěpán (ČSSD).... Více »

Vrchní soud vrátil k novému projednání kauzu exnáměstka Malíře

Vrchní soud vrátil k novému projednání kauzu exnáměstka Malíře

12.10.2018 14:28, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský vrchní soud vrátil k novému projednání kauzu bývalého náměstka královéhradeckého primátora Josefa Malíře, kterého obžaloba viní z předražené koupě parkovacího domu pro město. ČTK to zjistila z justiční databáze. Rozsudek, který Malířovi uložil podmíněný trest v délce 2,5 roku za zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku, tak neplatí.... Více »

Hradecký soud řeší kauzu údajné korupce v litoměřické justici

Hradecký soud řeší kauzu údajné korupce v litoměřické justici

4.10.2018 09:41, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové se začal zabývat kauzou údajné korupce bývalých litoměřických soudců Josefa Knotka a Ladislava Jelínka. Spolu s nimi čelí obžalobě i Antonín Kühn. Podle obžaloby oba soudci za úplatu ovlivňovali výsledek několika kauz, Kühn údajně dal Knotkovi úplatek. Nikdo z obžalovaných se osobně líčení neúčastní, koná se v jejich nepřítomnosti.... Více »

Hradecký soud projedná údajnou korupci v litoměřické justici

Hradecký soud projedná údajnou korupci v litoměřické justici

4.10.2018 03:06, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Odvolací Krajský soud v Hradci Králové se má dnes začít zabývat údajnou korupcí bývalých litoměřických soudců Josefa Knotka a Ladislava Jelínka. Spolu s nimi čelí obžalobě i Antonín Kühn, který podle žalobce dal Knotkovi úplatek. Oba soudci podle obžaloby za úplatu ovlivnili výsledky několika kauz. Původně v kauze figurovalo pět lidí, v případě dvou z nich již rozsudek nabyl právní moci.... Více »

Piletice a Rusek spojí s Hradcem Králové cyklostezka

Piletice a Rusek spojí s Hradcem Králové cyklostezka

19.9.2018 12:50, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové chystá stavbu cyklostezky, která propojí místní části Piletice a Rusek s Hradcem Králové. Stavba první části cyklostezky do Piletic téměř za devět milionů korun by mohla začít letos či začátkem příštího roku. Tendr na stavební firmu by zastupitelé měli schválit 25. září. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich (Slušná politika a Hradečtí patrioti).... Více »

Nový tendr na stadion chce Hradec Králové vypsat do konce října

Nový tendr na stadion chce Hradec Králové vypsat do konce října

19.9.2018 11:50, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Město Hradec Králové by chtělo nový tendr na stavbu fotbalového stadionu za téměř 400 milionů korun vypsat do konce října. Nynější tendr radnice kvůli chybě administrátora soutěže zruší. Současně město bude hledat nového administrátora zakázky. Kvůli opakování tendru projekt nabere asi tři měsíce zpoždění. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich (Slušná politika a Hradečtí patrioti).... Více »

Kraj bude opět hledat firmu na laboratoře v nemocnici Trutnov

Kraj bude opět hledat firmu na laboratoře v nemocnici Trutnov

18.9.2018 11:37, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj bude podruhé hledat firmu na stavbu laboratoří a transfuzního oddělení Oblastní nemocnice v Trutnově. Hodnota stavby je asi 164 milionů korun. První soutěž kraj letos na jaře zrušil, protože ani jeden ze tří přihlášených účastníků nesplnil podmínky výběrového řízení. Novinářům to dnes řekl radní pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS).... Více »

Kraj vypíše potřetí zakázku na opravu pevnosti Dobrošov

Kraj vypíše potřetí zakázku na opravu pevnosti Dobrošov

18.9.2018 11:05, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj bude ve třetí soutěži hledat firmu na rekonstrukci předválečné pohraniční pevnosti Dobrošov na Náchodsku. Dosavadní dvě soutěže skončily neúspěchem kvůli nezájmu firem. Pro třetí tendr kraj změkčil kvalifikační kritéria a věří, že stavební firmu tentokrát najde. Novinářům to dnes řekl radní kraje pro investice a majetek Václav Řehoř (ODS). Kraj hodlá do pevnosti Dobrošov investovat dohromady přes 94 milionů k... Více »

Hradec Králové zruší tendr na stavbu nového fotbalového stadionu

Hradec Králové zruší tendr na stavbu nového fotbalového stadionu

14.9.2018 18:53, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Město Hradec Králové zruší výběrové řízení na firmu pro výstavbu nového fotbalového stadionu za téměř 400 milionů korun. Důvodem je chyba administrátora soutěže, který opomněl prodloužit lhůtu pro podání nabídek v elektronickém systému evidence veřejných zakázek. O zrušení tendru budou rozhodovat zastupitelé 25. září. Současně by měli schválit vypsání nové soutěže. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář. Stavba stadionu má ... Více »
1 2 3 Další stránka Poslední stránka