Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Královéhradecký

Výběr ze zpravodajství

Region: Královéhradecký

Katerogie:

Články - Královéhradecký

Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15 mil.

Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15  mil.

15.8.2019 16:58, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky přes Labe v zóně Aldis sankce 15,2 milionu korun. Ke stavbě lávky se město zavázalo ve smlouvě s Československou obchodní bankou, která v zóně začala loni budovat regionální sídlo. Ze smlouvy vyplývá, že pokud město nestihne lávku postavit do dubna 2020, bude muset bance vrátit třetinu z 45,6 milionu korun, za které v minulosti bance prodalo pozemky pro stavbu sídla. ČTK to dnes ře... Více »

H. Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 29. 8.

H. Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 29. 8.

14.8.2019 13:59, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Hradec Králové posunul termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu nového fotbalového stadionu z 15. na 29. srpna. Důvodem je téměř 100 dotazů od potenciálních uchazečů k zadávací dokumentaci, na které město jako zadavatel odpovídá. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Nynější tendr je třetí v pořadí a město jej vypsalo 9. července. Podle vedení radnice je stavba stadionu složitým ... Více »

H. Králové chystá třetí tendr na lávku přes Labe, změkčí podmínky

H. Králové chystá třetí tendr na lávku přes Labe, změkčí podmínky

14.8.2019 11:26, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové chystá třetí soutěž na firmu pro stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Podmínky pro novou soutěž budou měkčí, nebude v nich požadavek na to, že dodavatel umí pracovat s technologií speciálního vysokopevnostního betonu. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Projekt stavby lávky za odhadovaných 46 milionů korun bez DPH město připravuje od roku 2003.... Více »

Hradecký kraj zamítl poslední námitku proti autobusovému tendru

Hradecký kraj zamítl poslední námitku proti autobusovému tendru

9.8.2019 13:12, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje dnes zamítla poslední námitku od autobusové společnosti Arriva proti výsledku tendru na autobusové dopravce pro léta 2020 až 2030. Jde o soutěž na zakázku za 7,7 miliardy korun. ČTK to sdělili zástupci hejtmanství. Kraj má tak vybrané všechny dopravce na zajištění linkové dopravy ve všech oblastech a čeká na ukončení dvou správních řízení vedených u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pak by... Více »

Hradecký kraj vyhlásí tendr na obchvat Domašína za 100 mil.Kč

Hradecký kraj vyhlásí tendr na obchvat Domašína za 100 mil.Kč

30.7.2019 10:35, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Královéhradecký kraj vyhlásí soutěž na firmu, která by měla za téměř 100 milionů korun vybudovat dvoukilometrový obchvat Domašína. Jde o část obce Černíkovice mezi Častolovicemi a Solnicí na Rychnovsku na důležité regionální silnici. Stavební práce by měly trvat 15 měsíců od podzimu 2019. ČTK to dnes sdělili zástupci hejtmanství. Obchvat vznikne v rámci rozšiřování průmyslové zóny Solnice-Kvasiny, kde působí automobilka Škoda Aut... Více »

Hradec Králové vypsal třetí tendr na stadion, uzávěrka je 15. 8.

Hradec Králové vypsal třetí tendr na stadion, uzávěrka je 15. 8.

18.7.2019 11:55, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Město Hradec Králové v minulých dnech vypsalo třetí soutěž na stavbu fotbalového stadionu za až 605 milionů korun bez DPH. Uzávěrka pro podání nabídek je 15. srpna, vyplývá z dokumentace tendru. Stavba by podle představ radnice mohla začít začátkem příštího roku, doba výstavby má být 18 měsíců. Více než 15 let připravovaný stadion má vyrůst na místě nevyhovujícího a polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1960. Na stadionu... Více »

Revize projektu ZUŠ Střezina v H. Králové bude stát 2,1 mil.

Revize projektu ZUŠ Střezina v H. Králové bude stát 2,1 mil.

17.7.2019 13:05, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Revize projektové dokumentace na přestavbu části Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové bude radnici stát 2,1 milionu korun bez DPH. Revizi pro město zpracuje pražská firma Energy Benefit Centre, která uspěla v soutěži mezi třemi zájemci. Revize by měla být hotová začátkem příštího roku. Pak by město chtělo vypsat tendr na stavební firmu a rekonstrukce by mohla začít na jaře 2020. Novinářům to dnes řekli představitelé ... Více »

Parkoviště u hradecké nemocnice postaví za 11 mil. firma Matex HK

Parkoviště u hradecké nemocnice postaví za 11 mil. firma Matex HK

17.7.2019 12:30, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Provizorní parkoviště s 205 místy u Fakultní nemocnice v Hradci Králové by měla postavit hradecká stavební firma Matex HK za 10,95 milionu korun. V konkurenci tří firem ji vybralo město Hradec Králové. Stavba by mohla začít do konce prázdnin, hotová by měla být do pěti měsíců. Novinářům to dnes řekli představitelé města. Parkoviště z panelů by mělo pomoci řešit velký nedostatek parkovacích míst v areálu nemocnice a v jejím okolí.... Více »

Autobusový tendr hradeckého kraje pokračuje, ÚOHS zastavil řízení

Autobusový tendr hradeckého kraje pokračuje, ÚOHS zastavil řízení

15.7.2019 18:17, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení ve věci tendru Královéhradeckého kraje na autobusové dopravce pro roky 2020 až 2030. ČTK o tom dnes informovalo hejtmanství. Tendr, v němž již bylo vybráno všech osm vítězů pro jednotlivé oblasti, tak může pokračovat. Soutěž na zajištění autobusové dopravy má celkovou odhadovanou cenu 7,7 miliardy korun a je finančně největší v historii kraje.... Více »

Hradecký kraj zná vítěze autobusových tendrů, Hradecko má BusLine

Hradecký kraj zná vítěze autobusových tendrů, Hradecko má BusLine

11.7.2019 11:20, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Autobusovou dopravu na Královéhradecku zajistí firma BusLine KHK. Rada Královéhradeckého kraje dnes společnost vybrala jako posledního vítěze tendru na zajištění dotované autobusové dopravy v kraji v letech 2020 až 2030. Vítěze zbývajících sedmi oblastí kraj vybral v minulých týdnech. ČTK to dnes řekl mluvčí kraje Dan Lechmann. Soutěž na zajištění autobusové dopravy má celkovou odhadovanou cenu 7,7 miliardy korun a je finančně ne... Více »

Hradecký kraj vyloučil jednoho uchazeče z autobusového tendru

Hradecký kraj vyloučil jednoho uchazeče z autobusového tendru

2.7.2019 15:35, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje dnes vyloučila jednoho z uchazečů v soutěži na zajištění linkové autobusové dopravy na Hradecku. Hodnoticí komise proto znovu zasedne a následně bude rada hlasovat o výběru dodavatele pro Hradecko. Hradecko je poslední z osmi oblastí, kde kraj dopravce pro následujících deset let zatím nevybral. Soutěž na zajištění autobusové dopravy pro léta 2020 až 2030 má celkovou odhadovanou cenu 7,7 miliardy koru... Více »

Hradecký kraj bude hledat projektanta pro nemocnici Rychnov

Hradecký kraj bude hledat projektanta pro nemocnici Rychnov

26.6.2019 17:14, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje dnes schválila vypsání výběrového řízení na projektanta modernizace nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Za dokumentaci by měl kraj zaplatit nejvýše 23,9 milionu korun bez DPH. Samotný projekt přístavby a modernizace počítá s investicí přes 400 milionů korun. Novinářům to dnes řekli představitelé kraje. Proti původním plánům má projekt asi roční zpoždění.... Více »

Hradec Králové zrušil i druhý tendr na stavbu lávky přes Labe

Hradec Králové zrušil i druhý tendr na stavbu lávky přes Labe

25.6.2019 20:47, Zdroj: ČTK

Hradec Králové 25. června (ČTK) - Zastupitelé Hradce Králové zrušili i druhou soutěž na firmu pro stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Přihlásil se do ní jen jeden zájemce. Do prvního tendru se nepřihlásil nikdo. Město začne chystat vypsání třetí soutěže. Projekt stavby lávky za odhadovaných 46 milionů korun bez DPH město připravuje od roku 2003.... Více »

H. Králové vypíše třetí tendr na fotbalový stadion za 740 mil. Kč

H. Králové vypíše třetí tendr na fotbalový stadion za 740 mil. Kč

25.6.2019 20:30, Zdroj: ČTK

Hradec Králové 25. června (ČTK) - Zastupitelé Hradce Králové dnes schválili vypsání v pořadí třetí soutěže na firmu pro výstavbu fotbalového stadionu. Maximální cenu stanovili na 740 milionů korun včetně DPH. Tendr by město chtělo oficiálně vypsat v červenci, stavba by mohla začít příští rok. Více než 15 let připravovaný stadion má být na místě nevyhovujícího a polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1960. Stavba bude největší investicí mě... Více »

Obžalovaní z manipulace tendrů na nemocnici Náchod vinu odmítli

Obžalovaní z manipulace tendrů na nemocnici Náchod vinu odmítli

25.6.2019 13:03, Zdroj: ČTK

Hradec Králové 25. června (ČTK) - Oba obžalovaní v kauze údajné manipulace dvou miliardových tendrů na přestavbu krajské nemocnice Náchod dnes při zahájení trestního procesu odmítli vinu. Obžaloba tvrdí, že manipulací zadávacích podmínek soutěží se pokusili zajistit vítězství v tendrech stavební společnosti Metrostav. Obžalováni jsou bývalý vedoucí odboru investic kraje Emil Kmoníček a poradce hejtmana Lubomír Červinský. Na úřadě už nepracují. Př... Více »

Začne soud v kauze manipulace tendru na náchodskou nemocnici

Začne soud v kauze manipulace tendru na náchodskou nemocnici

25.6.2019 00:10, Zdroj: ČTK

Hradec Králové 25. června (ČTK) - Krajský soud v Hradci Králové dnes začne projednávat případ dvou mužů obžalovaných z pokusu o manipulaci miliardové zakázky na přestavbu náchodské nemocnice. Obviněni jsou bývalý vedoucí pracovník odboru investic hradeckého kraje a externí poradce pro investice. Na úřadě již nepracují. Státní zástupce je viní z pokusu o trestné činy sjednání výhody při zadání veřejné zakázky při veřejné soutěži a zneužití pravomo... Více »

Autobusové zakázky pro hradecký kraj mají další čtyři dopravci

Autobusové zakázky pro hradecký kraj mají další čtyři dopravci

24.6.2019 15:11, Zdroj: ČTK

Hradec Králové 24. června (ČTK) - Dotovanou autobusovou dopravu v dalších čtyřech oblastech Královéhradeckého kraje zajistí v letech 2020 až 2030 společnosti CDS Náchod, Transdev Morava, Audis Bus a P-Transport. Rozhodla o tom dnes Rada Královéhradeckého kraje. Již minulý týden radní vybrali pro region Dvora Králové nad Labem firmu BusLine KHK. "O dalších třech oblastech (z celkem osmi) bude rada jednat v příštích dnech," řekl náměstek hejtmana p... Více »

Soud zamítl žalobu ABD na Hradec Králové v kauze zimní stadion

Soud zamítl žalobu ABD na Hradec Králové v kauze zimní stadion

20.6.2019 19:01, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Okresní soud v Hradci Králové dnes nepravomocně zamítl žalobu společnosti ABD Invest na město Hradec Králové v kauze přestavby zimního stadionu. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář. ABD Invest město zažalovala o zaplacení 248 milionů korun. Spor trvá sedm let.... Více »

V druhém tendru na lávku přes Labe v Hradci jen jeden zájemce

V druhém tendru na lávku přes Labe v Hradci jen jeden zájemce

19.6.2019 12:57, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Jen jeden zájemce se přihlásil do opakovaného tendru radnice v Hradci Králové na stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Do prvního tendru se nepřihlásil nikdo. Radnice následně zmírnila podmínky soutěže a věřila, že se přihlásí více firem. Podanou nabídku bude v závěru týdne hodnotit výběrová komise, řekl dnes ČTK náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Nevyloučil, že město bude muset vypsat třetí soutěž. ... Více »

Hradec chce příští rok začít stavět fotbalovou arénu za 740 mil.

Hradec chce příští rok začít stavět fotbalovou arénu za 740 mil.

19.6.2019 12:05, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Stavba fotbalové arény v Hradci Králové na místě polorozbořeného Všesportovního stadionu by měla začít příští rok. V pořadí už třetí výběrové řízení na stavební firmu chce město vypsat v červenci. Stavba by měla trvat 18 měsíců a stát 740 milionů korun. Druholigový městský fotbalový klub FC Hradec Králové bude muset po dobu přestavby hrát jinde. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Stavbu stad... Více »
1 2 3 Další stránka Poslední stránka