Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Antimonopolní úřad se zajímá o zakázku VZP na vymáhání dluhů

Antimonopolní úřad se zajímá o zakázku VZP na vymáhání dluhů

3.3.2010 17:50, Zdroj: ČTK

Antimonopolní úřad se začal zajímat o zakázku Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) na pomoc při vymáhání dluhů, informoval dnes Český rozhlas 1-Radiožurnál. Tendr za 430 milionů korun má na čtyři roky získat sdružení, ve kterém je advokátní kancelář Němec, Bláha a Navrátilová, v níž má podíl bývalý ministr Pavel Němec, dále exekutor Juraj Podkonický a vymahačská firma BSP Lawyer Partners.Podle Radiožurnálu kritizují tendr interní dokume... Více »

Opozice se asi pokusí o svolání mimořádného zastupitelstva Prahy

Opozice se asi pokusí o svolání mimořádného zastupitelstva Prahy

3.3.2010 15:46, Zdroj: ČTK

Někteří opoziční zastupitelé se zřejmě pokusí o svolání mimořádného zastupitelstva hlavního města. Reagují tak na to, že rada města, v které sedí pouze zástupci ODS, v úterý rozhodla o zrušení dubnového a květnového zasedání zastupitelstva. Podle opozice ODS zneužila svého postavení, aby nemusela před volbami skládat účty z kauz jako opencard a čistírna odpadních vod, ODS se brání tím, že někteří politici zneužívají jednání zastupitelstva k př... Více »

ÚOHS zastavil řízení kvůli tendru na pavilon nemocnice v K.Varech

ÚOHS zastavil řízení kvůli tendru na pavilon nemocnice v K.Varech

3.3.2010 14:36, Zdroj: ČTK

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zastavil správní řízení kvůli tendru na výstavbu pavilonu akutní medicíny nemocnice v Karlových Varech. Společnost Unistav stáhla návrh na přezkum tohoto tendru, z něhož byla vyloučena, oznámil dnes ČTK místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký. Investorem akce za zhruba 500 milionů korun je Karlovarský kraj.Tendr na pavilon byl jedním ze sporných bodů, kvůli kterému odešlo vloni v listopadu z krajsk... Více »

Začalo výběrové řízení na elektronické hlídání domácích vězňů

Začalo výběrové řízení na elektronické hlídání domácích vězňů

3.3.2010 12:38, Zdroj: ČTK

Ministerstvo spravedlnosti vyhlásilo výběrové řízení na elektronický monitoring lidí odsouzených k trestu domácího vězení. Hlavním kritériem, podle kterého bude úřad nabídky posuzovat, je cena, řekla dnes novinářům ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. Zakázka je podle ní stanovena na deset let a nesmí přesáhnout dvě miliardy korun. Systém elektronického hlídání domácích vězňů by měl začít fungovat od počátku příštího roku.Firmy mo... Více »

Švýcaři upozornili ČR na miliardu, kterou využil Appian

Švýcaři upozornili ČR na miliardu, kterou využil Appian

3.3.2010 01:50, Zdroj: ČTK

Švýcarští vyšetřovatelé v rámci vyšetřování bývalých manažerů a spolumajitelů firmy Appian a Mostecké uhelné společnosti upozornili Česko na údajně podezřelý původ téměř miliardy korun. Tato miliarda posloužila Appianu k nákupu plzeňské firmy Škoda Holding, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).Vyšetřování, které se ve Švýcarsku vede již několik let, se tak podle MfD netýkalo jen podezření z praní špinavých peněz při privatizaci dolů. "... Více »

MZV: Paroubek byl v den údajného jednání o pandurech ve Vídni

MZV: Paroubek byl v den údajného jednání o pandurech ve Vídni

2.3.2010 20:42, Zdroj: ČTK

Ministerstvo zahraničních věcí dnes uvedlo, že předseda ČSSD a bývalý premiér Jiří Paroubek byl 12. května 2006, tedy v den jeho údajného jednání s lobbisty pracujícími pro firmu Steyr, ve Vídni. Deník Mladá fronta Dnes v pondělí napsal, že se v inkriminovaný den Paroubek setkal v pražské Kramářově vile s Andrejem Surňakem a Jiřím Kryšpínem z agentury Crane Consulting, která pracovala pro společnost Steyr, rakouského výrobce transportérů Pandu... Více »

Barták čelí trestnímu oznámení kvůli koupi obrněnců Iveco

Barták čelí trestnímu oznámení kvůli koupi obrněnců Iveco

2.3.2010 19:09, Zdroj: ČTK

Ministr obrany Martin Barták čelí trestnímu oznámení kvůli nákupu 90 lehkých obrněných vozidel Iveco. Anonym, který trestní oznámení podal 1. března k Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 10, se domnívá, že koupí obrněnců byl spáchán trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele. Uvedl to dnes server Euro.cz s tím, že oznámení bude předáno místně příslušnému Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 6. Ministerstvo obrany s tím, c... Více »

Ministerstvo hledá právníky kvůli nelegálnímu vývozu památek

Ministerstvo hledá právníky kvůli nelegálnímu vývozu památek

2.3.2010 16:46, Zdroj: ČTK

Ministerstvo kultury hledá právníky, kteří by v Nizozemsku pomáhali při navracení památek nelegálně vyvezených z České republiky. Před rokem podobně hledalo pomoc do Rakouska a Německa, Nizozemsko je další destinací, kam z Česka nelegálně putují památky.Z Rakouska a Německa se již podle mluvčího ministerstva kultury Jana Cieslara navrátily desítky kulturních památek. "Mezi nejvýznamnější počiny ministerstva patří repatriace gotické soch... Více »

Pardubice chtějí zvrátit rozhodnutí ÚOHS kvůli bazénu

Pardubice chtějí zvrátit rozhodnutí ÚOHS kvůli bazénu

2.3.2010 14:21, Zdroj: ČTK

Pardubice dnes podaly rozklad proti rozhodnutí antimonopolního úřadu, který v polovině února zrušil veřejnou zakázku na rekonstrukci plaveckého areálu za více než půl miliardy korun. Město je přesvědčené, že při výběru firmy nepochybilo. ČTK o tom informoval náměstek primátora Alexandr Krejčíř (ODS)."Věřím že uspějeme, a tím urychlíme zahájení již nyní zpožděné rekonstrukce," řekl náměstek.Výběrové řízení vyhlásilo město loni. Po... Více »

Věci veřejné by armádě vzaly 10 miliard a nasměrovaly je do škol

Věci veřejné by armádě vzaly 10 miliard a nasměrovaly je do škol

2.3.2010 13:08, Zdroj: ČTK

Financování základních a středních škol by chtěla strana Věci veřejné posílit o 10 miliard korun z investičních prostředků ministerstva obrany. Co by stát ušetřil na netransparentních armádních zakázkách, by strana dala na platy začínajících učitelů, které by tak mohly stoupnout až o pět tisíc, odměny starších učitelů a školní psychology a terapeuty. Plán dnes novinářům popsal stínový ministr školství Věcí veřejných Josef Dobeš.Věci veř... Více »

Práce na zlínském Stadionu mládeže začnou letos na jaře

Práce na zlínském Stadionu mládeže začnou letos na jaře

2.3.2010 10:23, Zdroj: ČTK

Zlínská radnice začne pravděpodobně na konci dubna opravovat zchátralý Stadion mládeže v centru města. Celková rekonstrukce si vyžádá 47,7 milionu Kč. Pokud půjde vše podle plánu, práce by měly skončit 30. listopadu. ČTK informaci zjistila z informačního systému o veřejných zakázkách."Předpokládáme, že konečná suma bude nižší, než jaká je částka ve veřejné zakázce, kterou odhadl projektant," řekla dnes ČTK mluvčí zlínské radnice Marie M... Více »

Soud bude znovu řešit zakázku katastrálního úřadu na nový registr

Soud bude znovu řešit zakázku katastrálního úřadu na nový registr

1.3.2010 16:06, Zdroj: ČTK

Krajský soud v Brně musí znovu prozkoumat, zda Český úřad zeměměřičský a katastrální (ČÚZK) porušil zákon v jeho více než stomilionové zakázce z roku 2007. Tendr se týkal hardwaru pro nový registr územní identifikace, adres a nemovitostí. Výsledky tendru kvůli chybě ČÚZK nejprve zrušil antimonopolní úřad, jeho verdikt pak zrušil Krajský soud v Brně. Nyní mu jeho výrok vrátil NSS zpět k novému přezkoumání, zjistila ČTK z elektronické úřední des... Více »

Moravskoslezský kraj vrátil 12 milionů dotací za zadlužené firmy

Moravskoslezský kraj vrátil 12 milionů dotací za zadlužené firmy

1.3.2010 15:24, Zdroj: ČTK

Moravskoslezský kraj musel v loňském roce vrátit dotace 12 milionů korun za tři firmy, které je v minulosti získaly z Evropské unie a později se dostaly do insolvence. Kraj očekává, že ministerstvu pro místní rozvoj letos bude muset vrátit až 30 milionů korun. ČTK to řekl hejtmanův náměstek Marian Lebiedzik.Celkem 11,7 milionu korun vrátil kraj loni za firmy, které získaly dotace v letech 2004 až 2006 v rámci Společného regionálního pr... Více »

Na pokrytí loňského provozu chybí asi 1,3 miliardy korun

Na pokrytí loňského provozu chybí asi 1,3 miliardy korun

1.3.2010 14:59, Zdroj: ČTK

Pražskému dopravnímu podniku bude podle předběžných výsledků hospodaření chybět zhruba 1,3 miliardy korun na pokrytí loňských provozních nákladů. Vyplývá to z materiálu, který dostali členové představenstva na svém posledním zasedání. Pokud se nezačne razantně šetřit, bude podle dokumentu obdobná částka chybět i letos. Vedení města tyto informace odmítá.Metropole Dopravnímu podniku hlavního města Prahy (DPP) v loňském roce dala na provo... Více »

Kauza: Opencard  |  Region: Praha

Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Paroubek a Tvrdík řekli, že o práci Crane pro Steyr nevěděli

Paroubek a Tvrdík řekli, že o práci Crane pro Steyr nevěděli

1.3.2010 14:27, Zdroj: ČTK

Předseda ČSSD Jiří Paroubek ani šéf volební kampaně sociálních demokratů Jaroslav Tvrdík prý v roce 2006 nevěděli, že Andrej Surňak a Jiří Kryšpín z agentury Crane Consulting pracují pro společnost Steyr, rakouského výrobce transportérů Pandur. Oba dnes připustili, že s lidmi z Crane v té době jednali, schůzky se prý ale týkaly spolupráce na volební kampani.O Paroubkově setkání 12. května 2006, tedy několik týdnů před podpisem první ze ... Více »

ÚOHS pozastavil obří tendr Lesů ČR v hodnotě 16 miliard korun

ÚOHS pozastavil obří tendr Lesů ČR v hodnotě 16 miliard korun

1.3.2010 14:24, Zdroj: ČTK

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil obří tendr státního podniku Lesy ČR na prodej dřeva a lesní práce v hodnotě asi 16 miliard korun. ČTK to dnes řekl mluvčí státních lesů Zbyněk Boublík. Důvodem jsou kritéria, jimiž chtěly Lesy ČR zúžit počet uchazečů o zakázku, řekl ČTK šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Tendr kritizují a žádají jeho změnu či zastavení lesnické organizace, některé politické strany a ekologové.Dův... Více »

Paroubek před podpisem smlouvy o pandurech jednal s lobbisty

Paroubek před podpisem smlouvy o pandurech jednal s lobbisty

1.3.2010 09:30, Zdroj: ČTK

Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek se v roce 2006, kdy byl premiérem, sešel kvůli nákupu obrněných transportérů Pandur s lobbisty pracujícími pro rakouskou firmu Steyr. O setkání píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD), informace jí potvrdil jeden z účastníků schůzky. Paroubek dosud tvrdil, že se o nákup transportérů nikdy nezajímal. MfD letos v únoru upozornila, že zakázku na pandury možná ovlivnila korupce. Případ vyšetřuje česká i rako... Více »

U opravných státních maturit propadlo 38 procent žáků

 U opravných státních maturit propadlo 38 procent žáků

0.0.0000 00:00, Zdroj: ČTK

Praha - U podzimních opravných maturit propadlo 38 procent žáků. Sdělil to mluvčí centra pro přípravu maturit Cermat Petr Habáň. Spolu s těmi, kteří se ke zkoušce vůbec nedostavili, tak letos zůstalo bez maturity 10.000 mladých lidí, tedy zhruba desetina ročníku. Největší neúspěšnost byla v matematice, v testu propadlo 56 procent studentů. Maturity letos provázela kritika, Sněmovna dnes schválila novelu, která by měla zkoušky dospělosti v příštím... Více »

Miliony pro divadlo a knihovnu dá U. Hradiště ze svého rozpočtu

Miliony pro divadlo a knihovnu dá U. Hradiště ze svého rozpočtu

0.0.0000 00:00, Zdroj: ČTK

Uherské Hradiště - Uherské Hradiště dá příští rok Slováckému divadlu a městské knihovně ze svého rozpočtu miliony korun, které po změnách souvisejících s rozpočtovým určením daní již nedostanou od ministerstva financí. Obě instituce však musejí také po 1,5 milionu korun ušetřit, řekl dnes novinářům místostarosta Evžen Uher (TOP 09 + KRUH).... Více »

Region: Zlínský

Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Centrální registr vozidel se dnes napojí na základní registry

Centrální registr vozidel se dnes napojí na základní registry

0.0.0000 00:00, Zdroj: ČTK

Praha - Systém centrálního registru vozidel (CRV) by se dnes večer měl napojit do databáze základních registrů. Podle ministerstva dopravy, které CRV od letošního léta spravuje, je plně připravený a oba systémy spolu dokážou bez potíží komunikovat. Od čtvrtečního rána by pak s propojenými databázemi měli začít pracovat úředníci na jednotlivých pracovištích.... Více »
První stránka Předchozí stránka 1486 1487 1488 1489 Další stránka Poslední stránka