Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články

Na Ústecku lídrem Suverenity Schwarz, Bobošíková na severu Moravy

Na Ústecku lídrem Suverenity Schwarz, Bobošíková na severu Moravy

8.3.2010 13:29, Zdroj: ČTK

Lídrem politické strany Suverenita - blok Jany Bobošíkové, strana zdravého rozumu, bude pro nadcházející parlamentní volby v Ústeckém kraji ředitel mostecké městské policie a místopředseda hnutí Severočeši.cz Bronislav Schwarz. Celostátní lídr Jana Bobošíková, o jejíž kandidatuře na severu Čech se spekulovalo, bude jedničkou v Moravskoslezském kraji. Strana dnes některé kandidáty v Ústí nad Labem představila novinářům.V Ústeckém kraji s... Více »

Klaus projedná organizační změny v armádě s Fischerem a Bartákem

Klaus projedná organizační změny v armádě s Fischerem a Bartákem

8.3.2010 04:04, Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus se dnes na Pražském hradě setká s premiérem Janem Fischerem a ministrem obrany Martinem Bartákem. Cílem schůzky je podle Klause zahájit diskusi o organizačních změnách v armádě.Klaus loni na podzim prohlásil, že česká armáda by měla být primárně určena k obraně vlasti, zahraniční mise jsou podle něj jen doplňkem. Není podle něj dobře, že u veřejnosti a zřejmě i v armádě samotné převládá pocit, že je budována jako ... Více »

Zelení vsadí ve volbách na boj s korupcí a zelenou ekonomiku

Zelení vsadí ve volbách na boj s korupcí a zelenou ekonomiku

7.3.2010 17:52, Zdroj: ČTK

Strana zelených vsadí v květnových parlamentních volbách na boj s korupcí, "chytrou" zelenou ekonomiku, zvýšení ochrany ovzduší a investice do vzdělání, vědy a kultury. Na tiskové konferenci po dnešním zasedání republikové rady to řekl předseda strany Ondřej Liška.Zelení chtějí prosazovat zveřejňování veřejných zakázek na internetu, zrušení anonymních akcií a zavedení centrálního registru uchazečů o veřejné zakázky. Úřad pro ochranu hos... Více »

Organizace vyzvaly premiéra ke schůzce kvůli tendrům LČR

Organizace vyzvaly premiéra ke schůzce kvůli tendrům LČR

7.3.2010 15:38, Zdroj: ČTK

Organizace působící v odvětví lesního hospodářství a ekologové dnes vyzvali premiéra Jana Fischera ke schůzce kvůli tendrům státního podniku Lesy České republiky. Požadují jejich zrušení, které by podle nich zabránilo monopolnímu ovládání resortu lesního hospodářství, informovalo dnes ČTK Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR. Kontroverzní obří tendr na prodej dřeva a lesní práce za 16 miliard korun v minulém týdnu pozastavil antimonopolní úřa... Více »

Portál MPSV nasbírá data pro analýzu systému péče o ohrožené děti

Portál MPSV nasbírá data pro analýzu systému péče o ohrožené děti

7.3.2010 10:00, Zdroj: ČTK

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) připravuje monitorovací webový portál, který bude mít interaktivní formu a bude sbírat data od všech institucí a pracovníků působících v oblasti péče o ohrožené děti. ČTK to řekla tisková mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová. Portál má od května fungovat na principu sociální sítě a bude podkladem pro analýzu systému péče o ohrožené děti. Analýza je první fází Národního akčního plánu transformace péč... Více »

Strana práv občanů - zemanovci má první sjezd, zvolí předsedu

Strana práv občanů - zemanovci má první sjezd, zvolí předsedu

6.3.2010 04:05, Zdroj: ČTK

Volba předsedy a místopředsedů, schválení stanov a diskuse o programovém prohlášení budou hlavními body ustavujícího sjezdu Strany práv občanů - zemanovců (SPOZ). Dvoudenní sjezd, který začíná dnes v Praze, zřejmě nebude žádným překvapením. Očekává se, že delegáti zvolí do čela strany bývalého premiéra Miloše Zemana. Kvůli jeho návratu do vysoké politiky také stranu zakládali a zapracovali do jejího názvu i jeho jméno.Programovou priori... Více »

České dráhy poptávají elektřinu za 2,4 miliardy na 1,5 roku

České dráhy poptávají elektřinu za 2,4 miliardy na 1,5 roku

5.3.2010 18:58, Zdroj: ČTK

České dráhy hledají dodavatele trakční elektřiny pro celou českou železniční síť. Předpokládaná cena zakázky je 2,4 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty, smlouvu chce podnik uzavřít na dobu od letošního července do konce roku 2011. Lhůta pro podání nabídek vyprší 16. dubna. Detaily vypsaného výběrového řízení dráhy zveřejnily v úředním věstníku Evropské unie.Dodávky elektřiny pro tuzemskou železniční dopravu se změnily už počátkem ... Více »

Bývalý šéf ŘSD Hala bude podniku radit za 80.000 měsíčně

Bývalý šéf ŘSD Hala bude podniku radit za 80.000 měsíčně

5.3.2010 16:28, Zdroj: ČTK

Bývalý výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michal Hala bude pro svého dlouholetého zaměstnavatele pracovat i nadále. Nyní jako živnostník poskytující poradenské služby za 80.000 korun měsíčně, píše server Ekonom.cz, kterému to potvrdil generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík. "Je to pouze mé rozhodnutí, za kterým si plně stojím. Nikdo mě k tomu nenutil," řekl Ekonomu Brunclík.ŘSD pozici výkonného ředitele zrušilo už na konci... Více »

Lesy ČR chtějí prodat 1370 objektů, odhadují výnos 700 mil. Kč

Lesy ČR chtějí prodat 1370 objektů, odhadují výnos 700 mil. Kč

5.3.2010 16:11, Zdroj: ČTK

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) hodlá v dražbách prodat 1370 zbytných nemovitostí. Odhaduje, že při zhruba dvoutřetinové úspěšnosti dražeb by mohl utržit kolem 700 milionů korun. Majetek, který se nachází na různých místech Česka, by měl podnik prodávat necelé dva roky. ČTK to dnes řekl mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. LČR patří asi polovina lesů v zemi.Podnik dnes zahájil tendr na výběr firmy, která mu dražby provede. Vítěz zaká... Více »

Klaus chce s Fischerem a Bartákem mluvit o změnách v armádě

Klaus chce s Fischerem a Bartákem mluvit o změnách v armádě

5.3.2010 14:23, Zdroj: ČTK

Prezident Václav Klaus se v pondělí na Pražském hradě setká s premiérem Janem Fischerem a ministrem obrany Martinem Bartákem. Cílem schůzky je podle Klause zahájit diskusi o organizačních změnách v armádě. Prezident to bez bližších podrobností uvedl na svých webových stránkách www.klaus.cz. Sdílnější zatím nebyly ani ministerstvo obrany a úřad vlády.Obrana byla v důsledku úspor kvůli sníženému rozpočtu pro letošní rok nucena ke konci lo... Více »

Idracová se kvůli dostavbě Temelína přimlouvala za firmu Areva

Idracová se kvůli dostavbě Temelína přimlouvala za firmu Areva

5.3.2010 14:08, Zdroj: ČTK

Státní tajemnice francouzského ministerstva hospodářství, průmyslu a zaměstnanosti Anne-Marie Idracová se dnes při pracovní návštěvě Česka přimlouvala za francouzskou firmu Areva, která se přihlásila do mnohamiliardového tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Tajemnice Idracová se dnes v Praze sešla s ministrem průmyslu a obchodu Vladimírem Tošovským, se kterým se dohodla na vytvoření společné pracovní skupiny zaměřené právě na energet... Více »

Organizace zastupující města chtějí obnovit diskuse o financování

Organizace zastupující města chtějí obnovit diskuse o financování

5.3.2010 13:07, Zdroj: ČTK

Sdružení místních samospráv ČR (SMS), Spolek pro obnovu venkova ČR (SPOV) a Svaz měst a obcí ČR (SMO) společně požadují po ministerstvu financí obnovení pracovní skupiny pro přípravu nového zákona o financování obcí a měst ze sdílených daní. Součástí práce skupiny by se podle svazů nově měla stát rovněž diskuse nad současným dotačním systémem. Sdružení to dnes oznámila ČTK v tiskové zprávě. Ministerstvo uvedlo, že se spolupráci nebrání.... Více »

Na Přeloučsku se změní spoje, pokračuje integrace dopravy

Na Přeloučsku se změní spoje, pokračuje integrace dopravy

5.3.2010 12:25, Zdroj: ČTK

První úpravy spojů, které by měly v rámci Integrovaného dopravního systému (IDS) zefektivnit veřejnou dopravu v Pardubickém kraji, začnou platit od pondělí 8. března na Přeloučsku. Z jízdního řádu zmizí souběžné spoje, nahradí je jiné, aby zůstala zachována dostupnost dopravy, informovala ČTK mluvčí kraje Magdalena Navrátilová. Letos by se měl IDS, který dosud fungoval jen na Pardubicku a Chrudimsku a zaměřoval se pouze na společný odbavovací ... Více »

Region: Pardubický

Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ĆEZ odstoupil od tendru na výstavbu uhelné elektrárny v Kosovu

ĆEZ odstoupil od tendru na výstavbu uhelné elektrárny v Kosovu

5.3.2010 10:21, Zdroj: ČTK

Česká energetická společnost ČEZ spolu s americkým partnerem AES odstoupily od účasti v tendru na výstavbu uhelné elektrárny v Kosovu. ČEZ o tom dnes informoval ČTK v tiskové zprávě. Svůj krok společnost odůvodnila zdržením tendru a změnou parametrů projektu.Tendr se týkal stavby nové elektrárny a obnovy stávající výrobní kapacity včetně rozvoje uhelného dolu Sibovc.ČEZ a AES do tendru na elektrárnu v odhadované hodnotě 3,5 milia... Více »

Opava chce místo státu vykupovat pozemky pro stavbu obchvatu

Opava chce místo státu vykupovat pozemky pro stavbu obchvatu

4.3.2010 18:33, Zdroj: ČTK

Opava chce místo státu vykupovat pozemky potřebné pro stavbu druhé části severního obchvatu města. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chybí 40 milionů korun na výkup zbývající zhruba třetiny pozemků. Město, které by výkupy pokrylo úvěrem, chce urychlit získání stavebního povolení i celou stavbu za miliardu korun. Novinářům to dnes řekli zástupci města i ministerstva dopravy.Východní část obchvatu bude navazovat na loni otevřenou spojku S... Více »

S rozvojem opencard bude Praze asi radit zástupce firmy Unicorn

S rozvojem opencard bude Praze asi radit zástupce firmy Unicorn

4.3.2010 17:49, Zdroj: ČTK

S rozvojem kritizovaného projektu opencard bude zřejmě hlavnímu městu pomáhat zástupce softwarové firmy Unicorn Systems. Na posledním zasedání účast zástupce Unicornu schválila komise opencard. Firma Unicorn není na magistrátu úplným nováčkem. Podle registru magistrátních zakázek získala od města loni jednu zakázku, o další v předpokládané hodnotě 19,8 milionu korun se v současnosti uchází.Součástí komise opencard, jejímiž členy jsou př... Více »

Kauza: Opencard, Unicorn  |  Region: Praha

Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Petici proti maturitám podepsalo na 130 škol, protestují i odbory

Petici proti maturitám podepsalo na 130 škol, protestují i odbory

4.3.2010 16:18, Zdroj: ČTK

Petici proti státním maturitám už podepsalo přes 130 škol z celé republiky. Učitelé kritizují obsah i způsob provedení nových zkoušek, obrátili se proto na školské odbory a senátní výbor pro vzdělávání. ČTK to sdělili učitelé z ostravského Gymnázia Matiční, odkud vzešla první petice. Odboráři proto na konec března svolali konferenci, jsou prý připraveni podpořit učitele v případných protestech. Šéf centra pro maturity Cermat Pavel Zelený ale o... Více »

První dobíjecí stanice pro elektromobily v ČR dodá firma Rittal

První dobíjecí stanice pro elektromobily v ČR dodá firma Rittal

4.3.2010 15:58, Zdroj: ČTK

Německá společnost Rittal dodá do Česka první čtyři dobíjecí stanice pro elektrická auta a skútry. Stanice budou otevřeny v Praze do konce letošního roku. Elektrárenská společnost ČEZ, která je investorem, firmu vybrala z pěti nabídek na základě nejlepšího poměru ceny a účelnosti zařízení. ČEZ o tom dnes ČTK informoval v tiskové zprávě."První získané dobíjecí stanice plánujeme instalovat u naší centrály v Praze, kde se poté začnou testo... Více »

Kauza: ČEZ

Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Švédská firma Axis vybaví nové autobusy pro Prahu kamerami

Švédská firma Axis vybaví nové autobusy pro Prahu kamerami

4.3.2010 14:43, Zdroj: ČTK

Švédská společnost Axis Communications vyhrála tendr na dodávku kamer do 620 nových autobusů, které pro pražský dopravní podnik v následujících letech vyrobí firma SOR Libchavy. Novinářům to dnes řekl regionální manažer Axis Communications Edwin Roobol. Hodnota zakázky nebyla zveřejněna. Řidiči budou mít díky kamerovým systémům lepší přehled o dění v autobusech."Kamera byla navržena speciálně pro nasazení v autobusech v rámci prevence a... Více »

Region: Praha

Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 Kč moravskoslezské veterinární správě

ÚOHS potvrdil pokutu 80.000 Kč moravskoslezské veterinární správě

4.3.2010 14:13, Zdroj: ČTK

Veterinární správa Moravskoslezského kraje dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 80.000 korun. Důvodem byly chyby v zakázce na opravu jejího sídla. ČTK to dnes řekl předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj. Pokutu správa dostala již loni v červnu, odvolala se ale proti ní právě k Rafajovi, který nyní odvolání nevyhověl. Pokuta je tak pravomocná, správa se proti ní sice může bránit u soudu, o žalobě ale neuvažuje.<... Více »