Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


15.8.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 15.8.2019

Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15 mil.

Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky sankce 15  mil.

15.8.2019 16:58, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Hradci Králové hrozí kvůli zpoždění stavby lávky přes Labe v zóně Aldis sankce 15,2 milionu korun. Ke stavbě lávky se město zavázalo ve smlouvě s Československou obchodní bankou, která v zóně začala loni budovat regionální sídlo. Ze smlouvy vyplývá, že pokud město nestihne lávku postavit do dubna 2020, bude muset bance vrátit třetinu z 45,6 milionu korun, za které v minulosti bance prodalo pozemky pro stavbu sídla. ČTK to dnes ře... Více »

TV Barrandov chce pokutu od vysílací rady napadnout žalobou

TV Barrandov chce pokutu od vysílací rady napadnout žalobou

15.8.2019 16:54, Zdroj: ČTK

Praha - Televize Barrandov se bude proti pokutě 400.000 Kč od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bránit soudní žalobou. O pokutě rada rozhodla tento týden kvůli neobjektivitě a nevyváženosti v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. Barrandov to dnes oznámil na svém webu.... Více »

Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě

Praha odloží uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě

15.8.2019 16:25, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát odloží plánované uzavření záchytného parkoviště P+R na Černém Mostě v Praze 14, kde má vyrůst nový parkovací dům P+R. Důvodem je dosud neukončené výběrové řízení na dodavatele. Na svých internetových stránkách to uvedla radnice Prahy 14. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) pro ČTK uvedl, že to neznamená, že parkoviště nebude a město s ním prý nadále počítá. Praha má dlouhodobě problémy s nedostatkem míst na z... Více »

SVOS viní z neúspěchu vozidel Perun metodiku vojskových zkoušek

SVOS viní z neúspěchu vozidel Perun metodiku vojskových zkoušek

15.8.2019 15:26, Zdroj: ČTK

Přelouč (Pardubicko) - Výrobce pancéřovaných vozidel společnost SVOS Přelouč je zklamaná z průběhu zakázky na čtyři bojová vozidla Perun. Firma je vyvinula pro speciální jednotku české armády, vozidla ale neuspěla ve vojskových zkouškách. Podle ředitele a majitele společnosti Jaroslava Černého přitom vozidla úspěšně podstoupila podnikové i kontrolní zkoušky.... Více »

Stát pro omezení objíždění mýta využije i data z kamionů

Stát pro omezení objíždění mýta využije i data z kamionů

15.8.2019 14:27, Zdroj: ČTK

Praha - Pro opatření, která by měla pomoci zamezit možnému objíždění mýtných úseků, stát nejspíše využije i dopravní data z kamionů. Možností jejich využití se na dnešním jednání zabývali zástupci ministerstva dopravy, krajů, obcí a policie. Pracovní skupina chce využít i slovenské zkušenosti s rozšířením mýta. Další jednání bude v polovině září. ČTK to řekl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Mýtný systém se od příštího roku rozšíří o... Více »

TSK hledá firmu, která se bude starat o dopravní značení

TSK hledá firmu, která se bude starat o dopravní značení

15.8.2019 14:11, Zdroj: ČTK

Praha - Pražská Technická správa komunikací (TSK) hledá firmu, která se bude starat o dopravní značení v Praze. Vybraná společnost je bude mimo jiné opravovat či obnovovat. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Maximální cena zakázky je podle dokumentu 76,8 milionu korun. TSK je městskou firmou, která se mimo jiné stará o komunikace. V Praze je několik set tisíc dopravních značení.... Více »

Soud nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele VoZP je neplatné

Soud nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele VoZP je neplatné

15.8.2019 13:42, Zdroj: ČTK

Praha - Městský soud v Praze zatím nepravomocně rozhodl, že odvolání ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karla Šteina v září 2016 je neplatné. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. Šteina policie obvinila v souvislosti s veřejnými zakázkami pojišťovny. VoZP je třet... Více »

Žďas postaví energetické centrum za 4,3 mld. Kč v Magnitogorsku

Žďas postaví energetické centrum za 4,3 mld. Kč v Magnitogorsku

15.8.2019 12:50, Zdroj: ČTK

Žďár nad Sázavou - Strojírenská a metalurgická firma Žďas ve Žďáru nad Sázavou vyhrála tendr na stavbu energetického zdroje za 4,3 miliardy korun v ruském Magnitogorsku. Zařízení bude zpracovávat plyn z nově stavěné vysoké pece v tamním metalurgickém závodě. Výstavba je rozdělená do dvou etap a potrvá do konce roku 2023. Takto významnou zakázku v Ruské federaci získal podnik po patnácti letech, sdělil ČTK v dnešní tiskové zprávě generální ředitel... Více »

Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků

Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků

15.8.2019 12:27, Zdroj: ČTK

Praha - Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B Rajská zahrada. Úřad nyní hledá stavební firmu, která práce provede. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Zastupitelé Prahy 14 už na červnovém zastupitelstvu rozhodli, že městská část požádá magistrát o půjčku na opravy. Novou radnici buduje také Praha 7.... Více »