Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


14.8.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 14.8.2019

Objem veřejných stavebních zakázek do srpna vzrostl o 8,3 pct

Objem veřejných stavebních zakázek do srpna vzrostl o 8,3 pct

14.8.2019 14:10, Zdroj: ČTK

Praha - Objem zakázek, které veřejní investoři v Česku zadali stavebním firmám, letos do konce července meziročně vzrostl o 8,3 procenta na 123,8 miliardy korun. Důvodem byl hlavně růst hodnoty zakázek na dopravní infrastrukturu. Počet zakázek se snížil o 6,3 procenta na 2773. Největším zadavatelem bylo státní Ředitelství silnic a dálnic ČR se zakázkami za 33,5 miliardy. Hodnota nově vypsaných zakázek vzrostla o 6,4 procenta. Vyplývá to z údajů s... Více »

H. Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 29. 8.

H. Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 29. 8.

14.8.2019 13:59, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Hradec Králové posunul termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu nového fotbalového stadionu z 15. na 29. srpna. Důvodem je téměř 100 dotazů od potenciálních uchazečů k zadávací dokumentaci, na které město jako zadavatel odpovídá. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Nynější tendr je třetí v pořadí a město jej vypsalo 9. července. Podle vedení radnice je stavba stadionu složitým ... Více »

Analýza: Smlouva na mobiliář v Praze je nevýhodná a dlouhá

Analýza: Smlouva na mobiliář v Praze je nevýhodná a dlouhá

14.8.2019 11:39, Zdroj: ČTK

Praha - Smlouva na provoz přístřešků MHD, kterou má magistrát uzavřenou se společností JCDecaux, je ve srovnání s jinými evropskými městy s obdobnými kontrakty uzavřena na nestandardně dlouhou dobu. Město navíc dostává od firmy platbu, která odpovídá pouze jednotkám procent průměru plateb v devíti dalších analyzovaných městech. Vyplývá to z analýzy, kterou si magistrát nechal zpracovat firmou PwC v souvislosti s přípravou tendru na provozovatele ... Více »

H. Králové chystá třetí tendr na lávku přes Labe, změkčí podmínky

H. Králové chystá třetí tendr na lávku přes Labe, změkčí podmínky

14.8.2019 11:26, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové chystá třetí soutěž na firmu pro stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Podmínky pro novou soutěž budou měkčí, nebude v nich požadavek na to, že dodavatel umí pracovat s technologií speciálního vysokopevnostního betonu. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Projekt stavby lávky za odhadovaných 46 milionů korun bez DPH město připravuje od roku 2003.... Více »

Brno-střed bude soutěžit veřejné zakázky elektronicky

Brno-střed bude soutěžit veřejné zakázky elektronicky

14.8.2019 11:20, Zdroj: ČTK

Brno - Městská část Brno-střed se rozhodla řešit veřejné zakázky pomocí elektronického portálu, kde se může přihlásit jakýkoliv zájemce. Mluvčí úřadu Kateřina Dobešová dnes ČTK řekla, že tím chce radnice předejít jakékoliv možnosti manipulace. Městská část tím reaguje na kauzu manipulace veřejných zakázek z investiční oblasti, kvůli které v březnu zasahovala na radnici policie. Ve vazbě pak skončil bývalý radní Jiří Švachula. Podle Dobešové radni... Více »