Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


12.8.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 12.8.2019

Stát získá po desetiletích práva k systému na správu daní

Stát získá po desetiletích práva k systému na správu daní

12.8.2019 15:57, Zdroj: ČTK

Praha - Stát získá během roku 2023 od společnosti IBM po několika desetiletích majetková práva na Automatizovaný daňový informační systém (ADIS), který se využívá na správu daní. Vyplývá to ze smlouvy, kterou minulý týden uzavřela IBM a Generální finanční ředitelství. V tiskové zprávě o tom dnes informovaly ministerstvo financí a Finanční správa. Stát by se tak podle nich měl zbavit závislosti na jediném dodav... Více »

Přípravy propojení hlavního nádraží k Žižkovu se asi protáhnou

Přípravy propojení hlavního nádraží k Žižkovu se asi protáhnou

12.8.2019 14:56, Zdroj: ČTK

Praha - Správa železnic zatím nevybrala zhotovitele, který prodlouží podchody pod hlavním nádražím v Praze. Poté, co se do soutěže přihlásil jediný zájemce, jehož nabízená cena byla o 74 procent vyšší než původně předpokládaných 700 milionů korun, organizace výběrové řízení zrušila. Novou zakázku zřejmě vypíše v příštím roce. ČTK to dnes řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Podchody propojí hlavní nádraží s Vin... Více »

Objem veřejných projektových zakázek do července klesl o polovinu

Objem veřejných projektových zakázek do července klesl o polovinu

12.8.2019 14:23, Zdroj: ČTK

Praha - Veřejní investoři v Česku zadali v prvním pololetí projektovým firmám 254 zakázek za 1,92 miliardy korun. Hodnota meziročně klesla o 52 procent, počet se snížil o necelou pětinu. Objem nově vypsaných projektových zakázek klesl o tři pětiny. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research, které má ČTK k dispozici.... Více »

ÚOHS musí o mýtném tendru rozhodnout do 9. září, rozhodl soud

ÚOHS musí o mýtném tendru rozhodnout do 9. září, rozhodl soud

12.8.2019 14:15, Zdroj: ČTK

Praha - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) musí nejpozději do 9. září rozhodnout o námitkách firmy Kapsch proti mýtnému tendru. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně, který tak vyhověl žalobě společnosti na nečinnost úřadu. Vyplývá to z rozhodnutí soudu, které má ČTK k dispozici. Soud k květnu přikázal antimonopolnímu úřadu znovu prošetřit podmínky mýtné soutěže.... Více »

Pražský dopravní podnik testuje třetí hybridní autobus

Pražský dopravní podnik testuje třetí hybridní autobus

12.8.2019 12:45, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) má ode dneška na dva měsíce zapůjčený hybridní autobus Iveco, který bude testovat v běžném provozu. Zároveň od konce července stejným způsobem zkouší podobný vůz Solaris a na jaře otestoval kloubový hybrid Volvo. Jak dnes novinářům sdělili zástupci DPP, dosavadní testy v provozu potvrdily úsporu nafty, která má být zhruba čtvrtinová. V Praze podobné autobusy v běžném provozu nejezdí. Podnik plánuje příští rok... Více »

V kauze Aleny Vitáskové vypovídali bývalí místopředsedové ERÚ

V kauze Aleny Vitáskové vypovídali bývalí místopředsedové ERÚ

12.8.2019 11:30, Zdroj: ČTK

Jihlava - Okresní soud v Jihlavě dnes po zrušení původního rozsudku znovu řeší případ bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové. Podle jejího obhájce má soud prokázat, proč Vitásková jmenovala další místopředsedkyní ERÚ Renátu Veseckou. Za její jmenování dostala původně podmíněný trest. Jako svědci u soudu vypovídali bývalí místopředsedové úřadu. Na důvodech jmenování Vesecké se neshodli. Soud bude pokračovat odpole... Více »

Jihlavský soud se dnes vrátí ke kauze Aleny Vitáskové

Jihlavský soud se dnes vrátí ke kauze Aleny Vitáskové

12.8.2019 00:12, Zdroj: ČTK

Jihlava - Jihlavský okresní soud se bude dnes znovu zabývat případem údajného zneužití pravomoci bývalé šéfky Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové. Podle žalobce se ho dopustila, když jmenovala místopředsedkyní úřadu Renátu Veseckou bez potřebné praxe. Jednání je nařízené i na úterý. Původně jihlavský soud rozhodl o podmíněném trestu. Odvolací soud v Brně mu ale věc v březnu vrátil k doplnění dokazování.... Více »