Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


18.7.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 18.7.2019

Slovensko po vyloučení české firmy zrušilo řízení o nákupu radarů

Slovensko po vyloučení české firmy zrušilo řízení o nákupu radarů

18.7.2019 16:26, Zdroj: ČTK

Bratislava - Slovenské ministerstvo obrany zrušilo výběr dodavatele radarů pro vojenská letiště. Učinilo tak poté, co ze zadávacího řízení kvůli chybějícím podkladům vyloučilo jediného zájemce, českou firmu Eldis Pardubice, jejíž nabídku ještě loni označilo za nejvýhodnější z oslovených výrobců. Mluvčí slovenského ministerstva obrany Danka Capáková na dotaz ČTK uvedla, že úřad opětovně vypíše zadávací řízení podle zákona o veřejných zakázkách. Vy... Více »

Piráti z Prahy 6 podali trestní oznámení kvůli prodeji pozemků

Piráti z Prahy 6 podali trestní oznámení kvůli prodeji pozemků

18.7.2019 15:11, Zdroj: ČTK

Praha - Trestní oznámení kvůli slevě 34 milionů korun na pozemky v ulici Na Dračkách podala čtveřice zastupitelů z klubu Pirátů Prahy 6. Trestní oznámení přinesli dnes odpoledne na Státní zastupitelství Prahy 6. Je podáno na neznámého pachatele s uvedením čtyř podezřelých, řekl ČTK Jakub Dušánek z mediálního odboru Pirátské strany. Městská společnost SNEO loni pozemky spolu s bytovým projektem prodala firmě DRA development patřící do skupiny Pent... Více »

GASK vypisuje novou soutěž na výstavbu kongresového centra

GASK vypisuje novou soutěž na výstavbu kongresového centra

18.7.2019 14:19, Zdroj: ČTK

Kutná Hora - Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře vypisuje nové výběrové řízení na přestavbu bývalé konírny na kongresové centrum. Do prvního tendru se nikdo nepřihlásil, řekla dnes ČTK ředitelka galerie Jana Šorfová. V minulosti budova sloužila jako jízdárna pro rakouské oficíry, dnes v ní návštěvníci parkují. Podle Šorfové je přitom v areálu míst k parkování dostatek.... Více »

Hradec Králové vypsal třetí tendr na stadion, uzávěrka je 15. 8.

Hradec Králové vypsal třetí tendr na stadion, uzávěrka je 15. 8.

18.7.2019 11:55, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Město Hradec Králové v minulých dnech vypsalo třetí soutěž na stavbu fotbalového stadionu za až 605 milionů korun bez DPH. Uzávěrka pro podání nabídek je 15. srpna, vyplývá z dokumentace tendru. Stavba by podle představ radnice mohla začít začátkem příštího roku, doba výstavby má být 18 měsíců. Více než 15 let připravovaný stadion má vyrůst na místě nevyhovujícího a polorozbořeného všesportovního stadionu z roku 1960. Na stadionu... Více »

Spis krkonošské kauzy má 12.000 listů, vyšetřování pokračuje

Spis krkonošské kauzy má 12.000 listů, vyšetřování pokračuje

18.7.2019 09:39, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Vyšetřovací spis takzvané krkonošské kauzy, tedy obvinění z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů EU a dalších činů, má okolo 12.000 listů a tento počet není zdaleka konečný. Na rozsáhlém případu pracuje speciální vyšetřovací tým kriminalistů z odboru hospodářské kriminality hradecké krajské policie, který pokračuje ve výsleších svědků, poškozených i obviněných. Vyšetřování od lednového obvinění devíti fyzických a jedné ... Více »