Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


27.6.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 27.6.2019

MŠMT sloučí ústav pro vzdělávání a institut dalšího vzdělávání

MŠMT sloučí ústav pro vzdělávání a institut dalšího vzdělávání

27.6.2019 16:30, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo školství sníží počet svých organizací a od ledna sloučí Národní ústav pro vzdělávání (NÚV) s Národním institutem pro další vzdělávání (NIDV). Důvodem jsou úsporná opatření vlády a to, že se činnosti obou ústavů částečně překrývají. Nástupnická organizace bude mít název NIDV+. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici. Ministerstvo uvažuje také o rušení míst v Národní technické knihovně (NTK) a Národním pedagogickém muz... Více »

DPP vymění na části linky metra C osvětlení v tunelech

DPP vymění na části linky metra C osvětlení v tunelech

27.6.2019 15:21, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) nechá za zhruba 245 milionů korun vyměnit osvětlení v tunelech metra na lince C mezi stanicemi Háje a Kačerov. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Podle mluvčí podniku Hany Pohanové budou opravy trvat zhruba dva roky a budou se provádět postupně tak, aby nebyl přerušen provoz metra. DPP na lince C také vyměňuje dřevěné pražce za betonové.... Více »

Druhý rozsudek nad lékařem Dbalým vynese soud v srpnu

Druhý rozsudek nad lékařem Dbalým vynese soud v srpnu

27.6.2019 15:05, Zdroj: ČTK

Praha - Rozsudek ve druhé větvi korupční kauzy lékaře Vladimíra Dbalého vynese pražský městský soud 27. srpna. Na twitteru to dnes oznámila mluvčí soudu Markéta Puci. Obžaloba klade někdejšímu řediteli pražské Nemocnice Na Homolce za vinu, že přijal milionové úplatky za nezákonné uzavírání smluv na poskytování konzultací nebo služeb. Státní zástupce pro něj požaduje devítileté vězení a peněžitý trest 15 milionů korun.... Více »

Učiliště: Některé změny ve školství mohou poškodit odborné školy

Učiliště: Některé změny ve školství mohou poškodit odborné školy

27.6.2019 11:56, Zdroj: ČTK

Praha - Některé z připravovaných změn ve školství mohou podle zástupců učilišť poškodit střední odborné školy v Česku. Nelíbí se jim schválené zavedení povinné státní maturity ze tří předmětů, záměr upravit současné nastavení spolupráce škol a firem a některé části chystané reformy financování škol. O připravovaných úpravách by chtěli diskutovat, jejich současnou podobu odmítají. ČTK o tom v dopise dnes informovali zástupci Sdružení učňovských za... Více »

Soud potvrdil podmínku policistovi, co napadl na služebně mladíka

Soud potvrdil podmínku policistovi, co napadl na služebně mladíka

27.6.2019 11:40, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský městský soud dnes potvrdil tříletý podmíněný trest policistovi Janu Nekvapilovi, který na služebně uhodil zadrženého mladíka. Pravomocně ho odsoudil za zneužití pravomoci úřední osoby. Případ jeho kolegy Martina Koppa, který muži podle obžaloby také ubližoval, má znovu posoudit Obvodní soud pro Prahu 2. Incident se stal před více než třemi lety poté, co z Prahy odjela oficiální delegace čínského prezidenta.... Více »

Kampaň má v Ostravě upozornit na bezpečné užívání sdílených kol

Kampaň má v Ostravě upozornit na bezpečné užívání sdílených kol

27.6.2019 11:30, Zdroj: ČTK

Ostrava - Město Ostrava dnes spustilo informační kampaň, která má upozornit na dodržování základních pravidel při jízdě na sdílených kolech. Bikesharing se v krajském městě těší značné oblibě, ale cyklisté často nedodržují pravidla silničního provozu a množí se stížnosti na jejich bezohledné chování. Novinářům to dnes sdělila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.... Více »