Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


22.6.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 22.6.2019

Svazy: MPO by mělo v řešení úkolů mít ještě větší tah na branku

Svazy: MPO by mělo v řešení úkolů mít ještě větší tah na branku

22.6.2019 15:26, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu by mělo své úkoly a závazky řešit mnohem aktivněji než dosud. Při příležitosti ročního fungování současné vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) se na tom shodly oborové svazy, které oslovila ČTK. Kritizují například přístup k moderní energetice nebo přípravu hlubinného úložiště radioaktivních odpadů. Bývalé ministryni Martě Novákové řada z nich vytýká velkou pasivitu, na hodnocení nového ministra Karla Havlíč... Více »

Experti: Stát v dopravě rozhýbal legislativu, musí ale pokračovat

Experti: Stát v dopravě rozhýbal legislativu, musí ale pokračovat

22.6.2019 13:25, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo dopravy za roční fungování současné vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhýbalo legislativu k urychlení dopravních staveb, musí v tom však pokračovat. Samotná výstavba je stále pomalá. Tak hodnotí působení vlády v dopravě dopravní experti, které oslovila ČTK. Odborníci uvedli, že současného ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO) čeká v následujícím období spousta práce.... Více »

Ve školství se vláda ve svém prvním roce zaměřila hlavně na platy

Ve školství se vláda ve svém prvním roce zaměřila hlavně na platy

22.6.2019 11:05, Zdroj: ČTK

Praha - Ve školství se vláda za první rok svého fungování zaměřila hlavně na to, aby udržela trend navyšování platů, jak slíbila ve svém programovém prohlášení. Ministerstvo pracuje i na některých dalších bodech z programu, jiné se ale zatím neřeší. Podle konzultanta obecně prospěšné společnosti EDUin Tomáše Feřtka vede ministr Robert Plaga (ANO) resort rozumně. Za negativní považuje snahu ušetřit na inkluzi. Podle prezidenta spolku Pedagogická k... Více »

Vláda ve svém prvním roce v obraně řešila hlavně akvizice

Vláda ve svém prvním roce v obraně řešila hlavně akvizice

22.6.2019 09:15, Zdroj: ČTK

Praha - Řešení otázky miliardových tendrů bylo stěžejním tématem prvního roku vlády Andreje Babiše (ANO) v oblasti obrany. Ministerstvo obrany pokračovalo například v přípravě nákupu pásových bojových vozidel pěchoty (BVP), vrtulníků nebo obrněnců Titus. Zatímco obrana vyzdvihuje počet uzavřených smluv, opozice se obává, že klíčové modernizační tendry naberou další zpoždění.... Více »