Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


10.6.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 10.6.2019

MMR: Objem veřejných zakázek loni stoupl na 624 miliard Kč

MMR: Objem veřejných zakázek loni stoupl na 624 miliard Kč

10.6.2019 17:29, Zdroj: ČTK

Praha - Celkový objem veřejných zakázek loni v ČR stoupl o 82 miliard korun na 624 miliard korun. Vyplývá to z výroční zprávy o trhu veřejných zakázek, kterou dnes projednala vláda. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo pro místní rozvoj, podle kterého byl loňský objem veřejných zakázek nejvyšší od roku 2011. Tehdy byla vypracován první taková výroční zpráva.... Více »

Vláda schválila sanace po hornictví ve dvou regionech

Vláda schválila sanace po hornictví ve dvou regionech

10.6.2019 16:37, Zdroj: ČTK

Praha - Na veřejné zakázky na sanaci ekologických škod, které způsobila hornická a hutnická činnost, půjde do šesti lokalit v severozápadních Čechách a sedmi v Moravskoslezském kraji zhruba miliarda korun. Materiál dnes schválila vláda, informoval tiskový odbor vlády.... Více »

K zavedení elektronického deníku staveb je vláda neutrální

K zavedení elektronického deníku staveb je vláda neutrální

10.6.2019 16:36, Zdroj: ČTK

Praha - Zavedení elektronického stavebního deníku u staveb, které vznikají na základě veřejné zakázky, vnímá vláda jako z principu potřebné, k poslanecké iniciativě skupiny poslanců se dnes proto postavila neutrálně. Podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) má nicméně kabinet řadu připomínek. Návrh podle ní například nezaručuje, že zápisy nebudou měněny. Po jednání vlády Dostálová také poznamenala, že připravuje komplexní změnu... Více »

Operátoři by mohli získat kmitočty z aukce pro 5G v dubnu

Operátoři by mohli získat  kmitočty z aukce pro 5G v dubnu

10.6.2019 15:35, Zdroj: ČTK

Praha - Vydražené kmitočty v pásmech 700 a 3500 MHz pro mobilní sítě 5G by mohli operátoři získat příští rok v dubnu. Od června by pak mohli sítě postupně začít spouštět. V aukci budou přihazovat od ledna. Počítá s tím Český telekomunikační úřad (ČTÚ), řekl ČTK mluvčí úřadu Martin Drtina. Stát předběžně počítá s výnosem aukce kolem osmi miliard korun a od aukce si slibuje i příchod čtvrtého operátora a zvýšení konkurence na trhu.... Více »

NSS potvrdil pokutu 30.000 korun pro Šumperk od ÚOHS

NSS potvrdil pokutu 30.000 korun pro Šumperk od ÚOHS

10.6.2019 15:08, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil svým rozhodnutím pokutu 30.000 korun, kterou městu Šumperk vyměřil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na výstavbu cyklostezky do Dolních Studének. ČTK to zjistila z úřední desky soudu.... Více »

Těžba dřeva loni kvůli kůrovci vzrostla na rekordních 26 mil. m3

Těžba dřeva loni kvůli kůrovci vzrostla na rekordních 26 mil. m3

10.6.2019 15:01, Zdroj: ČTK

Praha - Těžba dřeva v ČR loni kvůli rozsáhlé kůrovcové kalamitě vzrostla o třetinu na historicky nejvyšších 25,7 milionu metrů krychlových. Drtivou většinu těžby v objemu 23 milionů metrů krychlových tvořila nahodilá těžba, kam spadají těžby kůrovcového dřeva či dřeva zničeného povětrnostními vlivy. Nejvíc je kalamitou postižena Morava. Data o loňské těžbě dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).... Více »

SŽDC vypsala tendr na prodloužení podchodu pod nádražím na Žižkov

SŽDC vypsala tendr na prodloužení podchodu pod nádražím na Žižkov

10.6.2019 14:34, Zdroj: ČTK

Praha - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vypsala výběrové řízení na vybudování podchodu, který spojí pražské hlavní nádraží s Žižkovem. Projekt zahrnuje i lepší napojení do Vinohradské ulice a jeho náklady se odhadují na 856 milionů korun. Uvedl to dnes server E15.cz, kterému to řekl m... Více »

Nové vedení MPO se chystá zkontrolovat zkušební ústavy

Nové vedení MPO se chystá zkontrolovat zkušební ústavy

10.6.2019 14:18, Zdroj: ČTK

Praha - Výzkumné ústavy, které spadají pod ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), zřejmě čekají změny. Nový náměstek ministra Jan Dejl, který do funkce nastoupil v polovině května, si chce prověřit, zda je práce šesti státních zkušebních institucí efektivní. Řekl to v rozhovoru s ČTK. Nevyloučil, že by některé z nich mohly být do budoucna i sloučeny. V příštích týdnech projdou kontrolou ministerských úředníků.... Více »

Výběr informací o korupční kauze kolem Davida Ratha

Výběr informací o korupční kauze kolem Davida Ratha

10.6.2019 11:34, Zdroj: ČTK

Praha - Výběr informací o korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (53, dříve ČSSD); od 10. června začne odvolací jednání v takzvané první větvi kauzy:... Více »

Státní zástupkyně žádá propadnutí celého Rathova majetku

Státní zástupkyně žádá propadnutí celého Rathova majetku

10.6.2019 11:28, Zdroj: ČTK

Praha - Odvolací jednání v první části korupčního případu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha započala soudkyně Kateřina Korečková rekapitulací dosavadního průběhu kauzy od jejího počátku v roce 2012. Státní zástupkyně poté v odvolání požádala o vyšší majetkové tresty pro bývalého politika a jeho spoluobžalované. Hlavní aktéři případu, tedy Rath a někdejší ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová s manželem Petrem, k soudu dorazili... Více »

Soud začne projednávat odvolání v první větvi Rathovy kauzy

Soud začne projednávat odvolání v první větvi Rathovy kauzy

10.6.2019 00:07, Zdroj: ČTK

Praha - U pražského vrchního soudu dnes začne odvolací jednání v takzvané první větvi korupčního případu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Obžaloba v ní viní někdejšího politika a dalších deset lidí z přijímání úplatků, uplácení a manipulace výběrových řízení vypisovaných Středočeským krajem. Rath dostal loni v červnu nepravomocný trest 8,5 roku vězení. O rok nižší trest vyměřil prvoinstanční soud bývalé ředitelce kladenské nemocnice ... Více »

Vláda probere posílení pravomocí ČNB v regulaci hypoték

Vláda probere posílení pravomocí ČNB v regulaci hypoték

10.6.2019 00:05, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda dnes posoudí návrh, aby Česká národní banka získala pravomoc určovat parametry úvěrů na bydlení. Omezení hypoték ze strany ČNB nyní mají podobu doporučení. Novela zákona má pomoct omezit možná rizika na finančním trhu, například nadměrné zadlužování domácností. Ministři také rozhodnou o prodeji slovinských papíren Vipap Videm Krško pražské společnosti RIDG Holding. O prodej papíren, ve kterých ministerstvo financí drží přímý podíl 9... Více »