Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


9.6.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 9.6.2019

Na sanace po hornictví míří do dvou regionů téměř miliarda

Na sanace po hornictví míří do dvou regionů téměř miliarda

9.6.2019 16:11, Zdroj: ČTK

Praha - Šest lokalit v severozápadních Čechách a sedm v Moravskoslezském kraji se bude letos čistit od ekologických škod, které způsobila hornická a hutnická činnost. Tyto veřejné zakázky dosáhnou téměř jedné miliardy korun. Spadá do nich například druhá etapa revitalizace centra Orlové-Lutyně nebo revitalizace břehu u vodní nádrže Matylda v Mostě, která vznikla zatopením bývalého lomu. Vyplývá to z materiálu, o němž bude v pondělí jednat vláda. ... Více »

S elektronickým stavebním deníkem vláda zřejmě souhlasit nebude

S elektronickým stavebním deníkem vláda zřejmě souhlasit nebude

9.6.2019 13:15, Zdroj: ČTK

Praha - Poslanecký návrh na zavedení elektronického stavebního deníku u staveb, které vznikají na základě veřejné zakázky, zřejmě v pondělí narazí na nesouhlas vlády. Vyplývá to z návrhu stanoviska pro jednání vlády. Vládní legislativci v něm poukazují hlavně na to, že digitalizace stavební agendy je součástí připravované nové úpravy stavebního práva. Pod návrhem jsou podepsaní poslanci z klubů Pirátů, ANO, KSČM, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a SPD a tak... Více »

Praha 22 chce v Uhříněvsi postavit dům s pečovatelskou službou

Praha 22 chce v Uhříněvsi postavit dům s pečovatelskou službou

9.6.2019 09:35, Zdroj: ČTK

Praha - Radnice Prahy 22 zamýšlí v Uhříněvsi postavit dům s pečovatelskou službou. K dispozici by v něm bylo 16 nájemních bytů, součástí stavby budou společné i komerční prostory a zahrada. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Na kolik by dům vyšel a kdy by se začalo stavět, z dokumentu není jasné. Praha 22 chce také stavět v Pitkovicích dům se školkou a ordinací.... Více »

Odvolací soud se po téměř třech letech vrátí k Rathově kauze

Odvolací soud se po téměř třech letech vrátí k Rathově kauze

9.6.2019 07:10, Zdroj: ČTK

Praha - Vrchní soud v Praze začne v pondělí projednávat odvolání podaná v první části korupčního případu bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Někdejší politik dostal loni v červnu nepravomocný trest 8,5 roku vězení za přijímání úplatků za zmanipulovaná výběrová řízení na získání zakázek Středočeského kraje. O rok nižší trest dostala někdejší ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová a její manžel Petr, kteří podle spisu machinace s ... Více »