Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


30.5.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 30.5.2019

Hradecký kraj zamítl námitku proti autobusovému tendru za 7,7 mld

Hradecký kraj zamítl námitku proti autobusovému tendru za 7,7 mld

30.5.2019 14:43, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje na dnešním mimořádném zasedání zamítla námitku uchazeče proti tendru na výběr autobusových firem v hodnotě 7,7 miliardy korun. Námitku proti zadávacím podmínkám zakázky podala společnost Autobusová doprava Podbořany. ČTK to řekl mluvčí kraje Dan Lechmann. Lhůta pro podání nabídek do tendru, který určí dopravce v kraji na roky 2020 až 2030, skončila 16. května. Od té doby kraj nabídky kontroluje. Zakáz... Více »

Kapsch: Žaloby mohou vést ke zrušení mýtné smlouvy

Kapsch: Žaloby mohou vést ke zrušení mýtné smlouvy

30.5.2019 14:13, Zdroj: ČTK

Praha - Současný správce mýtného systému společnost Kapsch zaslal ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (za ANO) dopis, ve kterém ho upozorňuje na možné důsledky svých žalob. Firma podotkla, že žaloby mohou vést i ke zrušení mýtné smlouvy státu s vítězným konsorciem CzechToll/SkyToll, výběr mýta to však podle ní neohrozí. ČTK to řekl mluvčí rakouského podniku David Šimoník. Ministerstvo dopravy zatím dopis Kapsche nekomentovalo.... Více »

Případ bývalého detektiva Vokála se vrací k obvodnímu soudu

Případ bývalého detektiva Vokála se vrací  k obvodnímu soudu

30.5.2019 10:20, Zdroj: ČTK

Praha - Případ bývalého kriminalisty Luďka Vokála, který čelí obžalobě ze zneužití pravomoci v souvislosti s vyzrazením razie v kauze Vidkun, musí znovu projednat Obvodní soud pro Prahu 5. Původní zprošťující rozsudek minulý týden v neveřejném jednání zrušil odvolací senát pražského městského soudu. Vyplývá to z informací v soudní databázi. Bývalému elitnímu detektivovi tehdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) hrozí až pět l... Více »