Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


23.5.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 23.5.2019

Výrobci:Dodávky českých firem udrží bojeschopnost nových BVP

Výrobci:Dodávky českých firem udrží bojeschopnost nových BVP

23.5.2019 14:17, Zdroj: ČTK

Olomouc - Na udržení dlouhodobé bojeschopnosti 210 nových bojových vozidel pěchoty (BVP), které za zhruba 50 miliard korun plánuje pořídit česká armáda, bude mít podle Českého optického klastru významný vliv výběr dodavatele klíčových součástí této obrněné techniky. Pokud technologie dodají tuzemské firmy, tak bude servis bojových vozidel výrazně jednodušší a rychlejší než v případě zahraničních podniků. Na konferenci v Olomouci to dnes řekl Jiří... Více »

Soud povolil přehrávání odposlechů v případě hřebčína Kladruby

Soud povolil přehrávání odposlechů v případě hřebčína Kladruby

23.5.2019 11:42, Zdroj: ČTK

Kladruby nad Labem (Pardubicko) - Pardubický soud dnes zamítl námitky obhájců proti využití odposlechů v případu údajně zmanipulovaných zakázek na opravy kladrubského hřebčína. Advokáti například namítali, že policejní žádosti o odposlechy podezřelých neobsahovaly řádné odůvodnění a přepisy telefonních hovorů nejsou kompletní a přesné. Odposlechů využitých jako důkazní materiál jsou desítky hodin, řekl ČTK předseda senátu Roman Drahný.... Více »

Jourová doufá, že rakouská aféra bude mít vliv i na eurovolby

Jourová doufá, že rakouská aféra bude mít vliv i na eurovolby

23.5.2019 10:32, Zdroj: ČTK

Brusel/Berlín - Česká eurokomisařka Věra Jourová doufá, že aféra kolem nyní již bývalého rakouského vicekancléře a předsedy protiimigrační Svobodné strany Rakouska (FPÖ) Heinze-Christiana Stracheho bude mít vliv i na to, jakou podporu ve volbách do Evropského parlamentu získají nacionalistické strany. Komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovné příležitosti to řekla v rozhovoru, který dnes zveřejnil německý list Handelsblatt. Postěžo... Více »

Ministerstvo obrany dostalo od ÚOHS pokutu 7,2 milionu korun

Ministerstvo obrany dostalo od ÚOHS pokutu 7,2 milionu korun

23.5.2019 09:57, Zdroj: ČTK

Brno - Ministerstvo obrany dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 7,2 milionu korun za chybu ve výběrovém řízení na dodavatele ručních granátů z roku 2017. Rozhodnutí zatím není pravomocné, lze proti němu podat rozklad, informoval úřad v tiskové zprávě. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.... Více »