Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


10.5.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 10.5.2019

Jablonec chce v autobusech MHD umožnit platby čipovou kartou

Jablonec chce v autobusech MHD umožnit platby čipovou kartou

10.5.2019 14:58, Zdroj: ČTK

Jablonec nad Nisou - Jablonec nad Nisou chce v autobusech městské dopravy umožnit platby čipovou kartou. V současné době jezdí cestující na předplatné nebo si musí jízdenku koupit u řidiče. Prodej jízdenek v trafikách skončil v lednu, když dopravu ve městě přestal zajišťovat Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). ČTK to dnes řekl jablonecký primátor Milan Kroupa (ANO).... Více »

MPSV nový systém spustí asi až v r.2022,poslanci schválili odklad

MPSV nový systém spustí asi až v r.2022,poslanci schválili odklad

10.5.2019 14:08, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo práce asi ani od roku 2021 nespustí svůj nový jednotný informační systém pro výplatu dávek a agendu zaměstnanosti, který měl původně fungovat od roku 2017. Sněmovna dnes schválila úpravu e-neschopenek, v níž spuštění systému odsunula na rok 2022. ČTK o tom informovali Piráti. Odklad kritizovali. Resort kvůli zpoždění příprav už dvakrát prodlužoval o dva roky smlouvu s nynějším dodavatelem, firmou OKSystem. Dvouleté prodloužen... Více »

DPP se chystá opravit stanici metra C Opatov

DPP se chystá opravit stanici metra C Opatov

10.5.2019 13:29, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) se chystá opravit stanici metra C Opatov. Opraveno bude osvětlení, vyměněny podhledy, opraveny obklady a stanice bude mít dva nové výtahy. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Kdy přesně opravy začnou a na kolik vyjdou, zatím není jasné. Podnik nyní vyměňuje eskalátory ve stanici metra B Karlovo náměstí a před zhruba dvěma lety kompletně opravil stanici metra B Jinonice, kterou vlaky více ne... Více »

Zdopavy.cz: Trať u Soběslavi postaví Eurovia a Strabag

Zdopavy.cz: Trať u Soběslavi postaví Eurovia a Strabag

10.5.2019 10:47, Zdroj: ČTK

Praha - Devítikilometrovou část čtvrtého železničního koridoru mezi Soběslaví a Doubím u Tábora postaví stavební firmy Eurovia a Strabag. Konsorcium uspělo v tendru s nabídkou 3,86 miliardy korun, která byla nejnižší v soutěži. Upozornil na to server zdopravy.cz, kterému to potvrdil generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svo... Více »