Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 17. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


24.4.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 24.4.2019

Kapsch z Česka neodejde, nejspíš však propustí část zaměstnanců

Kapsch z Česka neodejde, nejspíš však propustí část zaměstnanců

24.4.2019 14:08, Zdroj: ČTK

Praha - Společnost Kapsch po skončení smlouvy na provoz mýta z Česka neodejde. Chce se zaměřit na další projekty, například systém elektronických dálničních známek. Kvůli ztrátě mýta však firma nejspíš propustí část zaměstnanců. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel tuzemského Kapsche Karel Feix. Rakouská firma je provozovatelem mýtného systému v Česku od roku 2007, na konci letošního roku ji vystřídá konsorcium CzechToll/SkyToll.... Více »

Ostrava chystá odchyt přemnožených holubů

Ostrava chystá odchyt přemnožených holubů

24.4.2019 14:04, Zdroj: ČTK

Ostrava - Ostrava chystá odchyt holubů a jejich následné usmrcení. Důvodem je přemnožení těchto ptáků, kteří mohou být přenašeči nebezpečných onemocnění. Ještě letos by ve městě mohlo být do speciálních klecí odchyceno zhruba 700 ptáků, řekl dnes novinářům náměstek primátora Radim Babinec (ANO).... Více »

Ústí zrušilo zakázku na přepážkové centrum a na opravu bazénu

Ústí zrušilo zakázku na přepážkové centrum a na opravu bazénu

24.4.2019 13:02, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Ústí nad Labem zrušilo veřejnou zakázku na stavbu přepážkového centra v budově magistrátu. Do výběrového řízení na rekonstrukci prostor za 54,6 milionu korun se nikdo nepřihlásil. Žádnou nabídku neobdrželo město ani na opravu bazénu v jeslích, proto i tuto zakázku rada zrušila. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Věra Nechybová (UFO).... Více »

Rada H.Králové změkčila podmínky tendru na stavbu lávky přes Labe

Rada H.Králové změkčila podmínky tendru na stavbu lávky přes Labe

24.4.2019 12:42, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Rada Hradce Králové zmírnila podmínky pro opakovanou soutěž na stavbu lávky přes Labe u kongresového centra Aldis. Do první soutěže se žádná firma nepřihlásila. Radnice věří, že při méně přísných podmínkách se firmy přihlásí. Definitivně budou podmínky a vypsání tendru schvalovat zastupitelé na zasedání 30. dubna. Novinářům to dnes řekli představitelé města. Projekt stavby lávky za odhadovaných 48 milionů korun bez DPH město přip... Více »

H.Králové odsunul jednání o dohodě s CTP kvůli skladům na květen

H.Králové odsunul jednání o dohodě s CTP kvůli skladům na květen

24.4.2019 12:14, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové budou o dohodě o narovnání s developerskou společností CTP Invest opět jednat až na květnovém zasedání. Původně měli v plánu, že kauzu firmy CTP, jež rozestavěla bez povolení ve městě sklady, projednají 30. dubna. "Objevily se (u dohody) formální nedostatky. Nejsme také úplně dohodnutí, na jakou akci by firma uvolnila účelově vázané prostředky," řekl dnes novinářům primátor Alexandr Hrabálek (za ODS).... Více »

Odborná sdružení vyzvala Brabce k diskusi o odpadové legislativě

Odborná sdružení vyzvala Brabce k diskusi o odpadové legislativě

24.4.2019 11:27, Zdroj: ČTK

Praha - Svazy, obce, asociace a firmy působící v recyklačním hospodářství dnes v otevřeném dopise vyzvaly ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) k diskusi o nově vznikající odpadové legislativě. Podle signatářů dopisu je komplikovaná, nepodporuje skutečnou recyklaci a omezuje tržní prostředí. Autoři dopisu chtějí poskytnout odbornou pomoc při tvorbě nových zákonů, aby mohly být co nejdříve schváleny. Vyjádření ministra ČTK zjišťuje.... Více »

Dvořák z ANO už nebude uvolněným zastupitelem Brna-středu

Dvořák z ANO už nebude uvolněným zastupitelem Brna-středu

24.4.2019 09:09, Zdroj: ČTK

Brno - Bývalý brněnský předseda hnutí ANO Pavel Dvořák už nebude uvolněným zastupitelem městské části Brno-střed a bude jen řadovým zastupitelem. Odůvodnil to rodinnou situací, řekla dnes ČTK brněnská předsedkyně ANO Karin Karasová. Resort bezpečnosti a veřejného pořádku převezme po Dvořákovi Ludmila Oulehlová, která v radě po rezignaci nahradila Jiřího Švachulu (dříve ANO). Švachula skončil kvůli podezření z ovlivňování zakázek ve vazbě po razii... Více »