Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


12.4.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 12.4.2019

Babiš v Dubrovníku kritizoval roztříštěnost v podpoře exportu

Babiš v Dubrovníku kritizoval roztříštěnost v podpoře exportu

12.4.2019 15:31, Zdroj: ČTK

Dubrovník (Chorvatsko)/Praha - Premiér Andrej Babiš dnes na setkání s českými podnikateli v Dubrovníku kritizoval roztříštěnost v podpoře exportu. "Je potřeba, aby podpora exportu byla pod jednou střechou," uvedl na okraj ekonomického fóra, které doprovází summit zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny. Na mysli měl fungování agentur CzechTrade, CzechInvest nebo CzechTourism. Podle generálního ředitele CzechTrade Radomila Doležala je ... Více »

Šabatová chce, aby firmy zveřejňovaly rozdíly platů mužů a žen

12.4.2019 14:12, Zdroj: ČTK

Praha - Zaměstnavatelé s vyšším počtem pracovníků by podle ombudsmanky Anny Šabatové měli mít povinnost pravidelně zveřejňovat údaje o rozdílech v odměňování svých zaměstnanců a zaměstnankyň. Pokud by ji nesplnili, nemohli by se ucházet o veřejné zakázky. Ostatní zaměstnavatelé by museli uvést průměrnou odměnu mužů a žen vykonávajících stejnou práci na žádost odborové organizace nebo i jednotlivého zaměstnance.... Více »

Praha stále počítá se společným podnikem pro tři stanice metra D

Praha stále počítá se společným podnikem pro tři stanice metra D

12.4.2019 12:44, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik stále počítá s partnerstvím se soukromou firmou pro rozvoj okolí stanic plánované nové linky metra D. Mělo by se týkat posledních tří stanic ve směru od Pankráce, tedy stanic Libuš, Písnice a Depo Písnice. Zatím není jasné, zda bude pokračovat plán společného podniku s Pentou, který iniciovalo předchozí vedení magistrátu, nebo se vypíše nové výběrové řízení. Společné podniky by se mohly týkat i stávajících stanic, ... Více »

Majitel služby Skylink kupuje značku freeSAT ze skupiny UPC

Majitel služby Skylink kupuje značku freeSAT ze skupiny UPC

12.4.2019 12:24, Zdroj: ČTK

Brno - Společnost M7 Group, která v České republice poskytuje satelitní služby pod značkou Skylink, kupuje poskytovatele služby freeSAT ze skupiny UPC. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který to dnes oznámil v tiskové zprávě.... Více »

Policie navrhla obžalovat čtyři lidi za zmanipulování tendrů VoZP

Policie navrhla obžalovat čtyři lidi za zmanipulování tendrů VoZP

12.4.2019 12:23, Zdroj: ČTK

Praha - Policie navrhla obžalovat čtyři lidi obviněné v souvislosti se zakázkami Vojenské zdravotní pojišťovny. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Všechny čtyři stíhané viní policisté ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, jednoho také z přijímání úplatků a zbývající tři z podplácení. Podle dřívějších informací je mezi obviněnými někdejší šéf pojišťovny Karel Štein.... Více »