Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


26.3.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 26.3.2019

Liberecký kraj zvýší svou majetkovou účast v ČSAD Liberec

Liberecký kraj zvýší svou majetkovou účast v ČSAD Liberec

26.3.2019 18:10, Zdroj: ČTK

Liberec - Liberecký kraj zvýší úpisem nových akcií svou majetkovou účast v dopravní společnosti ČSAD Liberec, kde loni na podzim získala krajská společnost Autobusy LK majoritní podíl. Liberecký kraj získal darem 200 akcií podniku, teď svůj podíl zvýší kapitalizací pohledávky v hodnotě 1,664 milionu korun. Dalších 17,787 milionu korun ve formě finančního vkladu a kapitalizace pohledávky vkládá krajská firma Autobusy LK. Základní kapitál společnos... Více »

Policisté v Brně cvičili úhyb a brzdění v autě ve velké rychlosti

Policisté v Brně cvičili úhyb a brzdění v autě ve velké rychlosti

26.3.2019 16:16, Zdroj: ČTK

Brno - Policisté dnes na Masarykově okruhu v Brně trénovali úhybné manévry a krizové brzdění při řízení automobilu ve vysoké rychlosti. Za týden projde pilotním školením nazvaným Highway 60 policistů, řekl novinářům ředitel jihomoravské policie Leoš Tržil. Akce se uskutečnila i díky dotaci 600.000 korun, kterou policisté získali od Jihomoravského kraje.... Více »

Zákolany opraví zbrojnici, posílí tím akceschopnost hasičů

Zákolany opraví zbrojnici, posílí tím akceschopnost hasičů

26.3.2019 14:44, Zdroj: ČTK

Zákolany (Kladensko) - Zákolany na Kladensku opraví hasičskou zbrojnici, posílí se tím i akceschopnost sboru. Práce by měly začít v květnu. Cena zřejmě přesáhne pět milionů korun, většinu nákladů má pokrýt evropská dotace. Nyní je vypsaný tendr. ČTK to řekla Lucie Wittlichová, starostka Zákolan, které mají zhruba 500 obyvatel.... Více »

Architektonická soutěž na stavbu SEFO se začátkem dubna nestihne

Architektonická soutěž na stavbu SEFO se  začátkem dubna nestihne

26.3.2019 14:02, Zdroj: ČTK

Olomouc - Architektonická soutěž na stavbu Středoevropského fóra v Olomouci (SEFO) za 600 milionů korun, kterou požaduje ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD), v původně plánovaném termínu na začátku dubna vypsána nebude. Důvodem je její právní složitost i otázka vypořádání právních závazků, které má muzeum vůči autorovi původního návrhu z roku 2009 Janu Šépkovi. ČTK to dnes řekl mluvčí muzea Tomáš Kasal.... Více »

Zámky v hradeckém kraji rozšířily expozice, vstupné nezvýšily

Zámky v hradeckém kraji rozšířily expozice, vstupné nezvýšily

26.3.2019 13:32, Zdroj: ČTK

Opočno (Rychnovsko) - Zámky v Královéhradeckém kraji ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) před nadcházející návštěvnickou sezonou rozšířily expozice. Hrádek u Nechanic otevře nový návštěvnický okruh. Zámek Opočno se zapojí do celostátního projektu připomínajícího šlechtické rody, který se letos týká Gallasů a Clam-Gallasů. V Náchodě a v Ratibořicích památkáři připravují významné investice. Vstupné na základní okruhy se letos neměnilo. Nov... Více »

Soud skončil dokazování v případu zakázky ve zlínské nemocnici

Soud skončil dokazování v případu zakázky ve zlínské nemocnici

26.3.2019 13:06, Zdroj: ČTK

Zlín - Zlínský okresní soud dnes skončil dokazování v případu údajně zmanipulované zakázky na modernizaci magnetické rezonance v Krajské nemocnici T. Bati (KNTB) ve Zlíně za více než 25 milionů korun. Hlavní líčení bude pokračovat v květnu. Obžalobě čelí někdejší předsedkyně představenstva nemocnice Dana Barnášová. Státní zástupkyně ji viní ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Ženě hrozí a... Více »

ÚOHS rozhodl v řízeních na modernizaci D1, zatím nepravomocně

ÚOHS rozhodl v řízeních na modernizaci D1, zatím nepravomocně

26.3.2019 11:55, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodl o dvou podnětech týkajících se modernizace D1. Společnost Porr neuspěla s návrhem ohledně úseku 19 mezi 141. a 146. kilometrem u Velkého Meziříčí. Druhý podnět podala firma Eurovia CS s Metrostavem a Strabagem a týkal se úseku 23 mezi Devíti kříži a Ostrovačicemi. Zde ÚOHS rozhodl v neprospěch ŘSD. ČTK to řekl mluvčí úřadu Martin Švanda. Žádné z rozhodnutí není pravomocné a může proti něm... Více »

Chrudim hledá další možnosti stavby parkoviště u hotelu Bohemia

Chrudim hledá další možnosti stavby parkoviště u hotelu Bohemia

26.3.2019 11:32, Zdroj: ČTK

Chrudim - Vedení Chrudimi hledá další možnosti jak zajistit, aby před hotelem Bohemia vzniklo podzemní parkoviště. Variantu, že ho vybuduje vlastník hotelu - společnost Homa holding - a zhruba polovinu z téměř stovky parkovacích míst pak prodá městu, právníci nedoporučili. Podle nich byla tato možnost na hraně zákona o zadávání veřejných zakázek. Schůzka se zástupcem firmy by se měla uskutečnit v brzké době, řekl dnes novinářům starosta František... Více »

Soud uložil kolínským úředníkům za korupci peněžité tresty

Soud uložil kolínským úředníkům za korupci peněžité tresty

26.3.2019 10:08, Zdroj: ČTK

Kolín - Kolínský soud v těchto dnech uznal vinnými z korupce dva bývalé úředníky kolínského odboru dopravy. Oba odešli od soudu s peněžitými tresty, ponechali si lhůtu na odvolání, rozsudek tak není pravomocný. ČTK to dnes řekl soudce Zbyněk Kulich. Rozsudek je součástí třetí větve případu legalizace kradených aut, který policie začala rozkrývat v roce 2009.... Více »

Policisté z NCOZ opět zasahují na několika místech ČR

Policisté z NCOZ opět zasahují na několika místech ČR

26.3.2019 09:27, Zdroj: ČTK

Praha - Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují na několika místech včetně Prahy. Plánovány jsou i prohlídky v jedné advokátní kanceláři, uvedla Česká televize (ČT). Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej ČTK řekl, že policisté provádí úkony trestního řízení, bližší informace nesdělil.... Více »

Poslance zaměstná kauza mýto a financování sociálních služeb

Poslance zaměstná kauza mýto a financování sociálních služeb

26.3.2019 09:00, Zdroj: ČTK

Praha - Poslanci by dnes měli pokračovat v debatě o podezření z ovlivňování tendru na výběr dálničního mýta. Budou také jednat o financování sociálních služeb a o ochraně klimatu. Na programu je rovněž druhé kolo volby zástupce veřejné ochránkyně práv.... Více »