Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


25.3.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 25.3.2019

Babiš se chce s Hamáčkem sejít s Rafajem, chce vysvětlení k mýtu

Babiš se chce s Hamáčkem sejít s Rafajem, chce vysvětlení k mýtu

25.3.2019 21:04, Zdroj: ČTK

Lány (Kladensko) - Premiér Andrej Babiš (ANO) chce s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) pozvat šéfa antimonopolního úřadu Petra Rafaje na schůzku kvůli tendru na mýtný systém. Lídři koaličních stran budou chtít od předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže chtít slyšet vysvětlení někdejšího postupu při zadání zakázky firmě Kapsch. Babiš to dnes řekl novinářům po své večerní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech.... Více »

TI vyzvala vládu, aby iniciovala odvolání Rafaje z čela ÚOHS

TI vyzvala vládu, aby iniciovala odvolání Rafaje z čela ÚOHS

25.3.2019 16:40, Zdroj: ČTK

Praha - Nevládní organizace Transparency International (TI) dnes otevřeným dopisem vyzvala vládu, aby iniciovala odvolání předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje z funkce. Podle organizace Rafaj narušuje důvěryhodnost úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) se k záležitosti nechtěl blíže vyjadřovat, informace má pouze z médií. Podle něj je vyšetření případu především věcí policie. Počátkem března zasahovali v ÚOHS policisté z... Více »

Vláda odmítla povinné vymáhání škody po úřednících

Vláda odmítla povinné vymáhání škody po úřednících

25.3.2019 16:15, Zdroj: ČTK

Praha - K opětovné poslanecké novele Starostů a nezávislých, podle níž by stát byl povinen vymáhat po svých úřednících škodu, kterou mu způsobili nezákonným rozhodnutím nebo nesprávným postupem, zaujala dnes vláda negativní stanovisko. Novinářům to po jednání kabinetu řekl ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO). Obdobné tři návrhy odmítly předchozí vlády, předpisem se bude zabývat Poslanecká sněmovna.... Více »

Staněk nevidí důvod k rezignaci,k níž ho vyzvali pracovníci muzea

Staněk nevidí důvod k rezignaci,k níž ho vyzvali pracovníci muzea

25.3.2019 14:17, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr kultury a někdejší olomoucký primátor Antonín Staněk (ČSSD) nevidí důvod k odstoupení z funkce, ke kterému ho minulý týden vyzvalo několik desítek zaměstnanců Muzea umění v Olomouci. Řekl to dnes novinářům při příchodu na jednání vlády. Důvodem výzvy bylo dění kolem stavby Středoevropského fóra (SEFO) v centru Olomouce, na kterou vláda nedávno uvolnila 600 milionů korun. Muzeum umění má už dlouho připravený projekt SEFO od archite... Více »

V Brně má jít od konce roku koupit jednorázové jízdenky kartou

V Brně má jít od konce roku koupit jednorázové jízdenky kartou

25.3.2019 13:28, Zdroj: ČTK

Brno - Ve vozidlech brněnské MHD by měly být na konci roku takzvané validátory, které umožní koupit si jednorázovou jízdenku pomocí bezkontaktní karty. Dopravní podnik vypsal soutěž na jejich dodavatele, který má zároveň zajistit software pro fungování systému. Nabídky mohou firmy předkládat do 11. dubna, vyplývá z Věstníku veřejných zakázek. Validátory budou mít i otvor k označení klasické jízdenky, současné označovače tak z vozidel zmizí, řekla... Více »

V Liberci bude od dubna pomáhat seniorům ombudsmanka

V Liberci bude od dubna pomáhat seniorům ombudsmanka

25.3.2019 12:04, Zdroj: ČTK

Liberec - Při řešení problémů s bydlením, bezpečností, dluhy či úřady bude lidem starším 65 let a invalidním důchodcům v Liberci pomáhat ombudsmanka. Příspěvková organizace města Komunitní středisko Kontakt tuto pozici zřídí od dubna. Funkci bude zastávat Lenka Tarabová, která se dlouhodobě věnuje bytové problematice a spolupráci s organizacemi poskytujícími služby seniorům.... Více »

Stavebnictví letos vzroste o 3,2 pct, odhadují stavební firmy

Stavebnictví letos vzroste o 3,2 pct, odhadují stavební firmy

25.3.2019 09:49, Zdroj: ČTK

Praha - České stavebnictví letos meziročně vzroste o 3,2 procenta, příští rok si polepší o 1,7 procenta. Vyplývá to ze studie analytické společnosti CEEC Research, kterou dnes zveřejnila na konferenci o stavebnictví. V průzkumu oslovila zhruba stovku tuzemských stavebních firem. Ty mají zakázky v průměru na devět měsíců. Loni stavebnictví vzrostlo o 9,2 procenta.... Více »