Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


22.3.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 22.3.2019

DPP uzavřel smlouvu na výměnu pražců v metru za 200 milionů Kč

DPP uzavřel smlouvu na výměnu pražců v metru za 200 milionů Kč

22.3.2019 16:21, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) uzavřel se sdružením firem Edikt-Swietelsky-výměna pražců rámcovou smlouvu na výměnu pražců v metru v hodnotě 200 milionů korun. Smlouva je uzavřena na 48 měsíců. Vyplývá to z informací ve věstníku veřejných zakázek. Poprvé bude firma pro DPP pracovat o Velikonocích na trase metra C a následně také na zbylých dvou trasách. DPP je největší městská firma a provozuje metro, tramvaje autobusy nebo lanovou dráhu.... Více »

Hlavním železničním dopravcem v Moravskoslezském kraji budou ČD

Hlavním železničním dopravcem v Moravskoslezském kraji budou ČD

22.3.2019 12:29, Zdroj: ČTK

Ostrava - Majoritním dopravcem v železniční regionální dopravě v Moravskoslezském kraji zůstanou České dráhy (ČD). Obě strany dnes podepsaly smlouvu. Regionální železniční dopravu budou ČD zajišťovat do konce roku 2025 na základě přímého zadání. Kraj v následujících pěti letech přispěje na provoz vlakových linek v regionu minimálně 4,4 miliardy korun, řekl dnes novinářům hejtman Ivo Vondrák (ANO).... Více »

Soud v Jihlavě bude muset znovu řešit kauzu Aleny Vitáskové

Soud v Jihlavě bude muset znovu řešit kauzu Aleny Vitáskové

22.3.2019 12:13, Zdroj: ČTK

Brno - Okresní jihlavský soud bude muset znovu řešit kauzu bývalé šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové a její údajné zneužití pravomocí. Odvolací Krajský soud v Brně věc vrátil soudu prvního stupně k doplnění dokazování, potvrdila dnes ČTK bez detailů mluvčí brněnského soudu Eva Angyalossy. Podle obžaloby Vitásková porušila povinnosti při správě cizího majetku a zneužila své pravomoci, když jmenovala místopředsedkyní úřadu bývalo... Více »

Olomoucké muzeum podle MK porušilo v projektu SEFO zákon

Olomoucké muzeum podle MK porušilo v projektu SEFO zákon

22.3.2019 11:26, Zdroj: ČTK

Praha - Muzeum umění Olomouc při hledání návrhu podoby nové muzejní budovy Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) opakovaně porušilo zákon o zadávání veřejných zakázek. Novinářům to dnes řekl Miroslav Leixner, ředitel ministerského odboru interního auditu a kontroly. Muzeum je nyní s ministerstvem ve sporu, jeho zaměstnanci chtějí odstoupení ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Vedení muzea prosazuje stavbu podle deset let starého návrhu, který... Více »

Region: Olomoucký

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Opravu poslední panelové silnice v Krnově blokují majetkové spory

Opravu poslední panelové silnice v Krnově blokují majetkové spory

22.3.2019 10:01, Zdroj: ČTK

Krnov - Opravu poslední panelové silnice v Krnově, v ulici Petrův Dvůr, blokují majetkové spory. Vlastníci pozemků nesouhlasí s umístěním objektu, který má zajistit odvod dešťových vod. Představitelé města se zatím nedokázali dohodnout se státem ani soukromým vlastníkem. ČTK to řekla mluvčí města Dita Círová.... Více »

Vojáci i politici uctí památku legendárního odbojáře Morávka

Vojáci i politici uctí památku legendárního odbojáře Morávka

22.3.2019 00:07, Zdroj: ČTK

Praha - Pamětníci, vojáci, představitelé Parlamentu i města si dnes na Prašném mostě v Praze 6 připomenou památku štábního kapitána Václava Morávka, který na tomto místě 21. března 1942 zahynul při přestřelce s gestapem. Morávek tvořil v protektorátu společně s dalšími důstojníky československé armády Josefem Balabánem a Josefem Mašínem slavnou odbojovou skupinu, které se přezdívalo Tři králové. Nejmladší z nich, sedmatřicetiletý Morávek, unikal ... Více »