Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


21.3.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 21.3.2019

Oprava Císařských lázní se blíží, podporu vyjádřil i Zeman

Oprava Císařských lázní se blíží, podporu vyjádřil i Zeman

21.3.2019 16:19, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Karlovarský kraj chce zajistit co největší zájem dodavatelů o rekonstrukci Císařských lázní. Vydá proto předběžné oznámení o chystané veřejné zakázce. Zároveň ještě kraj jedná o dalším financování restaurátorských prací státem, řekla ČTK hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Císařské lázně při své třídenní cestě kraje navštívil i prezident Miloš Zeman.... Více »

Dokončeno bylo zatím 6 z 10 sdružených nákupů nemocnic

Dokončeno bylo zatím 6 z 10 sdružených nákupů nemocnic

21.3.2019 15:15, Zdroj: ČTK

Praha - Dokončeno bylo zatím šest z deseti sdružených nákupů nemocnic zřizovaných ministerstvem zdravotnictví. Zahájeny bylo loni v srpnu, společně v nich nakupuje 15 nemocnic. Lépe jdou veřejné zakázky u léčivých přípravků, hůře u zdravotnických prostředků, z nichž tři zakázky se ještě nepodařilo uzavřít. Na dnešní konferenci asociace Czech Med to řekl vedoucí odboru přímo řízených organizací ministerstva zdravotnictví Jan Michálek.... Více »

Praha jedná o změně PID na MIND, změní se zřejmě i lítačka

Praha jedná o změně PID na MIND, změní se zřejmě i lítačka

21.3.2019 13:06, Zdroj: ČTK

Praha - Vedení Prahy jedná o přejmenování Pražské integrované dopravy (PID) na Metropolitní integrovaná doprava (MIND). V souvislosti s tím by se mohl změnit také název a grafická podoba karty MHD Lítačka. Důvodem je, že PID nefunguje pouze na území Prahy. ČTK to řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). V rámci PID platí jednotný systém jízdného nebo jsou koordinovány jízdní řády. Lítačku vydává město od b... Více »

Brno-Ivanovice chce odvolat místostarostu Liškutina, je ve vazbě

Brno-Ivanovice chce odvolat místostarostu Liškutina, je ve vazbě

21.3.2019 11:09, Zdroj: ČTK

Brno - Městská část Brno-Ivanovice svolala na středu mimořádné zastupitelstvo, na kterém chce odvolat z funkce místostarosty Petra Liškutina (dříve ANO). ČTK to dnes řekla ivanovická starostka Jana Bohuňovská (ODS). Liškutin je s dalšími čtyřmi lidmi ve vazbě kvůli podezření na manipulaci zakázek na radnici Brno-střed, kde pracoval jako vedoucí odboru investic. Podle Bohuňovské se zastupitelstvo uskuteční, i kdyby do té doby Liškutin sám poslal r... Více »

Bezpečnostní výbor vyzval k opatřením proti únikům ze spisů

Bezpečnostní výbor vyzval k opatřením proti únikům ze spisů

21.3.2019 09:54, Zdroj: ČTK

Praha - Sněmovní bezpečnostní výbor vyzval ministerstva vnitra a spravedlnosti, aby jednala o opatřeních proti únikům ze spisů, zejména v přípravných řízeních. Informaci mají oba ministři podat poslancům podle dnešního usnesení do konce září. O únicích údajů do médií se opět mluvilo v souvislosti s aktuálním případem kolem prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a firmy Kapsch.... Více »