Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


30.1.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 30.1.2019

Matematici požadují navýšení počtu vyučovacích hodin z matematiky

Matematici požadují navýšení počtu vyučovacích hodin z matematiky

30.1.2019 16:15, Zdroj: ČTK

Praha - Kvalita výuky matematiky a výsledky dětí v tomto předmětu by se mohly zlepšit zvýšením počtu vyučovacích hodin matematiky. Shodl se na tom výbor Jednoty českých matematiků a fyziků a doporučil ministerstvu školství, aby se při avizovaných úpravách obsahu vzdělávání zaměřilo na navýšení počtu matematických hodin. Výbor současně podpořil zachování možnosti maturovat i z obtížnější nepovinné Matematiky+. ČTK to dnes řekl tajemník jednoty Ant... Více »

Huawei chce po MF zrušení zakázky, z které byla vyřazena

Huawei chce po MF  zrušení zakázky, z které byla vyřazena

30.1.2019 15:44, Zdroj: ČTK

Praha - Čínská společnost Huawei bude po ministerstvu financí požadovat zrušení veřejné zakázky pro Generální finanční ředitelství na vybudování portálu Moje daně, ze která byla firma vyřazena. Vyřazení ze zakázky pokládá Huawei za projev diskriminace založený na nepodložených obviněních ze strany Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ministerstvo by mělo zakázku upravit v souladu se zákony ČR. Huawei to dnes uvedla v... Více »

ČEB: Nabídku na koupi turecké elektrárny Yunus Emre nikdo nepodal

ČEB: Nabídku na koupi turecké elektrárny Yunus Emre nikdo nepodal

30.1.2019 15:10, Zdroj: ČTK

Praha - Do tendru na prodej nedokončené turecké uhelné elektrárny Yunus Emre, kterou stavěly české firmy, se nikdo nepřihlásil. ČTK o tom dnes informovala Česká exportní banka (ČEB). Termín pro podání nabídek vypršel v úterý 29. ledna. ČEB půjčila na projekt Adularya téměř 12 miliard korun.... Více »

Technická správa komunikací opraví část pražské Malešické ulice

Technická správa komunikací opraví část pražské Malešické ulice

30.1.2019 15:09, Zdroj: ČTK

Praha - Technická správa komunikací (TSK) opraví část pražské Malešické ulice a přebuduje ji na běžnou městskou ulici s chodníky, veřejným osvětlením a kanalizací. Rekonstrukce by měla vyjít maximálně na zhruba 37 milionů korun. Vyplývá to z dokumentace zveřejněné ve věstníku veřejných zakázek. Kdy bude ulice opravena, není z dokumentu jasné.... Více »

Objem veřejných zakázek v ČR loni vzrostl o 44 pct na 495,5 mld.

Objem veřejných zakázek v ČR loni vzrostl o 44 pct na 495,5 mld.

30.1.2019 14:58, Zdroj: ČTK

Praha - Veřejní investoři v Česku zadali loni firmám 31.428 zakázek za 495,5 miliardy korun. Hodnota vzrostla o 43,5 procenta, počet se zvýšil o 15,6 procenta. Objem nově vypsaných zakázek vzrostl meziročně o třetinu. Vyplývá to z údajů analytické společnosti CEEC Research, které má ČTK k dispozici.... Více »

Ostrava vybrala nového dodavatele pro sdílení kol

Ostrava vybrala nového dodavatele pro sdílení kol

30.1.2019 14:46, Zdroj: ČTK

Ostrava - Ostrava vybrala nového dodavatele pro systém sdílení jízdních kol, takzvaný bikesharing. V krajském městě se tento způsob přepravy rozjel loni a setkal se se značným ohlasem. Do veřejné zakázky na provoz systému se přihlásily dvě společnosti. Firma Rekola, která bikesharing provozovala loni, a nově pak společnost nextbike Czech Republic, která ve výběrovém řízení uspěla s ekonomicky výhodnější nabídkou. Město pro letošní sezonu počítá s... Více »

Obrana bude při nákupu bojových vozidel spolupracovat s VOP

Obrana bude při nákupu bojových vozidel spolupracovat s VOP

30.1.2019 14:39, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany dnes podepsalo se státním podnikem Vojenský opravárenský závod (VOP) memorandum o spolupráci při nákupu pásových bojových vozidel pěchoty (BVP). Pořízení 210 strojů za více než 50 miliard korun bude nejdražší vojenskou zakázkou v historii České republiky. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) je cílem memoranda v maximální možné míře přenést do VOP výrobu vozidel. V úterý obrana zaslala na ministerstvo financ... Více »

Antimonopolní úřad procesně chyboval v kauze stavebního kartelu

Antimonopolní úřad procesně chyboval v kauze stavebního kartelu

30.1.2019 13:41, Zdroj: ČTK

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost antimonopolního úřadu proti rozsudku, kterým Krajský soud v Brně loni zrušil pravomocně uložené pokuty v souhrnné výši 300,7 milionu korun za kartel stavebních firem. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se při provádění takzvaných místních šetření dopustil procesních pochybení. Mezi původně pokutovanými firmami byly například společnosti Hochtief, OHL ŽS nebo Strabag.... Více »

Na tratě v Pardubickém kraji letos poprvé vyjedou soukromé vlaky

Na tratě v Pardubickém kraji letos poprvé vyjedou soukromé vlaky

30.1.2019 13:11, Zdroj: ČTK

Pardubice - Na regionální tratě v Pardubickém kraji by měly letos poprvé vyjet vlaky soukromého dopravce. Krajští zastupitelé budou 19. února schvalovat smlouvy s Českými drahami a společností Leo Express. Soukromá společnost Leo Express by měla zajišťovat dopravní obslužnosti na tratích 024 z Ústí nad Orlicí přes Letohrad, Králíky až do Mlýnického Dvora a 025 z Dolní Lipky do Hanušovic v Olomouckém kraji. Zástupci hejtmanství ještě s firmou dola... Více »

ÚOHS: Tendr Českých drah na 50 elektrických vlaků je v pořádku

ÚOHS: Tendr Českých drah na 50 elektrických vlaků je v pořádku

30.1.2019 13:04, Zdroj: ČTK

Brno - Výběrové řízení na dodávku až 50 elektrických vlaků, které loni vyhlásily České dráhy, bylo v pořádku. V rozhodnutí druhého stupně to potvrdil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Úřad to uvedl v tiskové zprávě. Rozhodnutí je pravomocné, a ČD tak mohou uzavřít smlouvu s případným vybraným uchazečem.... Více »

Dvůr Králové doplatí za čištění splašků, s ČOV chce dohodu

Dvůr Králové doplatí za čištění splašků, s ČOV chce dohodu

30.1.2019 13:02, Zdroj: ČTK

Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) - Město Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku doplatí soukromému vlastníkovi čističky odpadních vod 7,7 milionu korun za čištění splašků v letech 2005 až 2013. Bude tak respektovat rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové, který o platbě v minulých dnech rozhodl. Současně město chce s vlastníkem čističky jednat o úhradách za čištění od roku 2014. Novinářům to dnes řekl starosta Jan Jarolím (ANO).... Více »

MfD: Finanční správa vyřadila Huawei z tendru na daňový portál

MfD: Finanční správa vyřadila Huawei z tendru na daňový portál

30.1.2019 04:06, Zdroj: ČTK

Praha - Generální finanční ředitelství vyloučilo čínskou společnost Huawei z veřejné zakázky na vybudování portálu Moje daně za více než půl miliardy korun. S odvoláním na materiály ve věstníku veřejných zakázek o tom píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Postup finančního ředitelství podle deníku přebírají také další státní instituce. Před výrobky čínských firem Huawei a ZTE v prosinci varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnos... Více »