Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


25.1.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 25.1.2019

Evropská komise zastavila dvouleté řízení proti ČR kvůli mýtu

Evropská komise zastavila dvouleté řízení proti ČR kvůli mýtu

25.1.2019 16:52, Zdroj: ČTK

Praha - Evropská komise zastavila řízení pro porušení evropského práva, které proti Česku vedla kvůli prodloužení mýtné smlouvy s firmou Kapsch z roku 2016. Podle ministerstva dopravy komise vůči Česku v této kauze žádné důsledky nevyvodila. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Lenka Rezková, zastavení řízení potvrzují údaje v databázi Evropské komise. Ministerstvo tehdy prodloužilo s rakouskou firmou smlou... Více »

Praha 9 opraví historický hostinec U Brabců za 50 milionů Kč

Praha 9 opraví historický hostinec U Brabců za 50 milionů Kč

25.1.2019 11:10, Zdroj: ČTK

Praha - Radnice Prahy 9 opraví historický hostinec U Brabců na Proseku. Na rekonstrukci vypsala tendr, v kterém hledá firmu, která jej opraví. Náklady by měly být maximálně 50 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného věstníku veřejných zakázek. Kdy přesně se práce uskuteční z dokumentu není jasné. Hostinci původně hrozila demolice, po protestech místních se radnice se rozhodla pro opravu.... Více »

Exnáměstek Malíř dostal za nevýhodný nákup domu znovu podmínku

Exnáměstek Malíř dostal za nevýhodný nákup domu znovu podmínku

25.1.2019 10:31, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Soud dnes bývalému náměstkovi královéhradeckého primátora Josefu Malířovi (VPM) uložil podmíněný trest kvůli nevýhodnému obchodu pro město. Šlo o předraženou koupi parkovacího domu. Podle soudu způsobil škodu zhruba 33 milionů korun. Malíř by měl jako náhradu škody zaplatit městu přes 23 milionu korun. Malíř, který byl náměstkem primátora pro rozvoj v letech 2002 až 2010, obžalobu odmítá. Soud mu dnes udělil trest tři roky vězení... Více »