Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


2.1.2019

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 2.1.2019

Kaly z ropných lagun v Ostravě byly odtěženy, o odvozu se jedná

Kaly z ropných lagun v Ostravě byly odtěženy, o odvozu se jedná

2.1.2019 14:25, Zdroj: ČTK

Ostrava - Všechny kaly z ropných lagun po chemičce Ostramo v Ostravě už byly odtěženy a stabilizovány vápnem. ČTK to dnes řekla Pavla Ivácková ze společnosti AVE CZ, odpadové hospodářství, která kaly likviduje. Firma ale většinu upravených kalů do konce roku z areálu lagun neodvezla a nyní jedná se státním podnikem Diamo, který na likvidaci lagun dohlíží, aby v Ostravě mohly dočasně zůstat. Z lagun také ještě zbývá odtěžit takzvanou hlinku, tedy ... Více »

IPR nechá vypracovat urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory

IPR nechá vypracovat urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory

2.1.2019 14:20, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá vypracovat urbanistickou studii pro území Bubny-Zátory v Praze 7. Zaplatí za ni tři miliony korun a vypracuje ji kancelář Pelčák a partner architekti. Vyplývá to ze seznamu zveřejněném ve věstníku veřejných zakázek. Studie bude hotova letos na jaře a bude sloužit jako podklad při schvalování plánované zástavby. V územním plánu jsou Bubny-Zátory vedeny jako tzv. rozvojové území určené k zást... Více »

Vedení Libereckého kraje opouští hejtmanův náměstek Marek Pieter

Vedení Libereckého kraje opouští hejtmanův náměstek Marek Pieter

2.1.2019 12:35, Zdroj: ČTK

Liberec - Vedení Libereckého kraje opouští náměstek hejtmana pro dopravu Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Ve vedení kraje končí ze zdravotních důvodů. V krajském zastupitelstvu ale zůstane, sdělil dnes ČTK Pieter. Do vedení kraje nastoupil před více než šesti lety na pozici náměstka pro ekonomiku a nějakou dobu zodpovídal i za zdravotnictví. Po posledních krajských volbách se pětačtyřicetiletý politik přesunul na místo náměstka pro d... Více »

Region: Liberecký

Politika | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Rakovník dál řeší kauzu tajemnice,místo dalšího soudu chce dohodu

Rakovník dál řeší kauzu tajemnice,místo dalšího soudu chce dohodu

2.1.2019 09:33, Zdroj: ČTK

Rakovník - Rakovník dál řeší kauzu týkající se výpovědi tajemnice, místo dalšího soudu chce dohodu. Spor začal ještě za minulého vedení města. Tajemnice dostala výpověď, brání se soudně. Před jednáním soudu nyní rakovnický úřad prověřuje možnosti dohody, zpracována bude i právní analýza, aby případná výše finančního vyrovnání vycházela z rozsudků a rozhodnutí v podobných případech. ČTK to řekl starosta Rakovníku Luděk Štíbr (ODS)... Více »