Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


2.12.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 2.12.2018

Ve stamilionové zakázce na MHD v České Lípě nenašly úřady chyby

Ve stamilionové zakázce na MHD v České Lípě nenašly úřady chyby

2.12.2018 18:47, Zdroj: ČTK

Česká Lípa - V zadání stamilionové zakázky na zajištění městské hromadné dopravy v České Lípě na příštích deset let nenašly Ministerstvo vnitra ČR ani Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pochybení. Vyplývá to z rozhodnutí, která má ČTK k dispozici. Zakázku za 771 milionů korun získal současný dopravce BusLine na základě veřejné soutěže. Bývalé vedení města smlouvu podepsalo v první den komunálních voleb. Kritizovala to opozice i neziskové... Více »

Polovinu firemních flotil tvoří vozy VW a Škoda, třetinu Toyota

Polovinu firemních flotil tvoří vozy VW a Škoda, třetinu Toyota

2.12.2018 11:35, Zdroj: ČTK

Praha - Nejrozšířenějšími značkami aut v tuzemských firemních flotilách jsou Volkswagen a Škoda. Koncernové vozy jsou celkově zastoupené ve více než polovině podnikových vozových parků, značka Toyota jezdí ve třetině flotil. Podíl v jednotkách procent mají Hyundai, Renault a Ford. Vyplývá to z průzkumu, který zpracovala agentura NMS Market Research mezi fleetovými manažery.... Více »

Zpřístupnění dat o skutečných majitelích firem vláda asi odmítne

Zpřístupnění dat o skutečných majitelích firem vláda asi odmítne

2.12.2018 10:49, Zdroj: ČTK

Praha - Návrh pirátských poslanců, kteří by chtěli v rejstříku firem zpřístupnit informace o jejich skutečných vlastnících, vláda pravděpodobně odmítne. Proti se podle předkládací zprávy na vládním webu postavila všechna ministerstva, která se předlohou zabývala, i Úřad pro ochranu osobních údajů. Kabinet se bude novelou o veřejných rejstřících zabývat v pondělí.... Více »

Obrana koupí nákladní automobily Tatra až za 720 milionů

Obrana koupí nákladní automobily Tatra až za 720 milionů

2.12.2018 09:11, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany koupí od společnosti Tatra Trucks do tří let dalších 71 nákladních automobilů. Za vozy T-815 a T-810 zaplatí 467,5 milionu korun. Informaci o zakázce předloží v pondělí vládě ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), sdělil ČTK Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany. V dalších letech bude moct ministerstvo obrany na základě smlouvy dokoupit 30 vozidel T-815 za dalších 252,6 milionu korun. Ministři dostanou... Více »