Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


28.11.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 28.11.2018

ČR bude informovat Koreu o svých plánech v jaderné energetice

ČR bude informovat Koreu o svých plánech v jaderné energetice

28.11.2018 16:55, Zdroj: ČTK

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) a jihokorejský prezident Mun Če-in se na dnešním jednání v Praze domluvili na informování o plánovaných změnách v české jaderné energetice či užší komunikaci ohledně možností zpracování lithia. Babiš po jednání novinářům řekl, že v případě diskutované dostavby českých jaderných elektráren Dukovany a Temelín je důležité, aby dodavatel byl spolehlivý. O Koreji uvedl, že má moderní technologie a prokázala spolehliv... Více »

Svitavy chtějí příští rok zahájit dvě velké stavby pro seniory

Svitavy chtějí příští rok zahájit dvě velké stavby pro seniory

28.11.2018 14:49, Zdroj: ČTK

Svitavy - Svitavy chtějí příští rok zahájit dvě velké stavby pro seniory. Přístavbou zvýší zhruba na dvojnásobek kapacitu současného Seniorcentra, z jiného objektu vznikne komunitní dům seniorů, takzvaný Kodus. Pro rozšíření Seniorcentra nyní město hodnotí nabídky stavebních firem, řekl dnes novinářům starosta David Šimek (Sdružení pro město Svitavy).... Více »

Vrchní soud snížil trest soudci Berkovi i většině obžalovaných

Vrchní soud snížil trest soudci Berkovi i většině obžalovaných

28.11.2018 11:24, Zdroj: ČTK

Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes zmírnil ústeckému soudci Jiřímu Berkovi trest za zmanipulované konkurzy z 8,5 roku vězení na sedm let a potvrdil mu trest propadnutí majetku. Pravomocným rozsudkem Berkovi zanikla funkce soudce. Odvolací soud snížil tresty pod hranici trestní sazby i dalším šesti ze zbývajících osmi obžalovaných, odpykají si čtyři až šest let. Senát vzal v potaz víc než patnáctiletou délku stíhání a procesu. Zbývajícím dvěma m... Více »

Vrchní soud vynese rozsudek v případu zmanipulovaných konkurzů

Vrchní soud vynese rozsudek v případu zmanipulovaných konkurzů

28.11.2018 03:09, Zdroj: ČTK

Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes vynese rozsudek v případu zmanipulovaných konkurzů. Obžalobě čelí devět lidí včetně konkurzního soudce Jiřího Berky, všichni se proti původnímu rozsudku táborského soudu odvolali, vinu popírají. Odvolání podal také státní zástupce. Případ měl původně vrchní soud naplánován na celý týden, odvolání i závěrečné řeči nakonec stihly obě strany přednést během jediného dne. Rozsudek u odvolacího soudu padne tři roky ... Více »