Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


19.11.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 19.11.2018

Pardubice povede staronový primátor Charvát z ANO

Pardubice povede staronový primátor Charvát z ANO

19.11.2018 19:36, Zdroj: ČTK

Pardubice - Primátorem Pardubic byl dnes v tajné volbě zvolen Martin Charvát (ANO). Funkci bude zastávat druhé volební období. Bylo pro něj 28 z 39 zastupitelů. Protikandidáta neměl. Piráty a sdružením Pardubáci společně navržený Karel Haas (ODS) nominaci odmítl.... Více »

Prezident Zeman pokřtil knihu o lánské zámecké oboře

Prezident Zeman pokřtil knihu o lánské zámecké oboře

19.11.2018 19:03, Zdroj: ČTK

Lány - Prezident Miloš Zeman dnes pokřtil knihu Lánská obora v proměnách času. Publikace připravovaná několik let pokrývá historii obory od pravěku od současnosti. Při té příležitosti vzpomínal na návštěvu s polského Bělověžského pralesa, který má podle něj mladší stromy a méně zvěře než obora kolem zámku v Lánech.... Více »

Plzeňský kraj má koncepční dokument pro lidi s postižením

Plzeňský kraj má koncepční dokument pro lidi s postižením

19.11.2018 18:35, Zdroj: ČTK

Plzeň - Plzeňský kraj podruhé zpracoval koncepční materiál, který se věnuje vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením v letech 2019 až 2023. Materiál se věnuje vytváření rovných příležitostí v přístupnosti staveb, dopravy, informací, vzdělání a zdravotní péči, v možnostech získat zaměstnání, v kulturním, sportovním vyžití a v dalších aktivitách pro lidi s postižením. Je také platformou pro komunikaci mezi krajskými politiky, úře... Více »

K limitu pro vstup na střední školy se tripartita vrátí 14. ledna

K limitu pro vstup na střední školy se tripartita vrátí 14. ledna

19.11.2018 17:10, Zdroj: ČTK

Praha - Zavedení společného minima bodů nutného pro přijetí na maturitní obory středních škol, které prosazují kraje, by podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) dopadlo na učební obory, které studují především dívky. Vůbec by se nedotklo gymnázií, řekl dnes ministr, který ideu nepodporuje od samého začátku, novinářům. Analýzu vlivu případného opatření na soustavu škol dnes předložil sociálním partnerům, znovu se k tématu tripartita vrátí 14. ... Více »

Kauza: Státní maturity  |  Region: Praha

Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Začal soud kvůli opravě hřebčína Kladruby,obžalovaní vinu popřeli

Začal soud kvůli opravě hřebčína Kladruby,obžalovaní vinu popřeli

19.11.2018 16:23, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Tříhodinovým přednesem obžaloby a výpovědí první obžalované dnes začal soud v kauze údajně zmanipulovaných zakázek na opravy Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. Obžalovaní nebo jejich advokáti vinu popírají. Obžalobě čelí u Krajského soudu v Hradci Králové pět firem a 17 lidí, kteří podle státního zástupce Adama Borguly způsobili škodu 12 milionů korun. Podle první vyslechnuté obžalované, bývalé zástupkyně ředitele hřebčín... Více »

U hradeckého soudu v kauze Kladruby vypovídala první obžalovaná

U hradeckého soudu  v kauze Kladruby vypovídala první obžalovaná

19.11.2018 15:23, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Kauza údajně zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem dnes odpoledne u Krajského soudu v Hradci Králové po přednesu obžaloby, která trvala téměř tři hodiny, pokračovala výpovědí první obžalované. Bývalá zástupkyně ředitele hřebčína Simona Voňková vinu odmítla.... Více »

DPP vypsal tendr na opravu eskalátorů stanice metra Na Knížecí

DPP vypsal tendr na opravu eskalátorů stanice metra Na Knížecí

19.11.2018 12:02, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal výběrové řízení na opravu schodů vstupu do stanice metra Anděl ve směru Na Knížecí. Oprava vyjde na maximálně 227,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Kdy bude vstup do stanice uzavřen a na jak dlouho, není z dokumentu jasné. Vstup do stanice od křižovatky Anděl opravoval DPP od loňského září do letošního června. Naposledy DPP kvůli opravám zavřel schody l... Více »

Obžalovaní v kauze opravy hřebčína Kladruby odmítají vinu

Obžalovaní v kauze opravy hřebčína Kladruby odmítají vinu

19.11.2018 11:21, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Obžalovaní nebo jejich obhájci v kauze zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, které oslovili novináři, odmítli vinu. Případ dnes začal projednávat královéhradecký krajský soud a obžalobě v něm čelí pět firem a 17 lidí, kteří se zodpovídají ze způsobení dvanáctimilionové škody. Rozsáhlá kauza se týká také přípravy údajného dotačního podvodu, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky či ... Více »

Olomoucký vrchní soud projedná příští týden kauzu soudce Berky

Olomoucký vrchní soud projedná příští týden kauzu soudce Berky

19.11.2018 09:45, Zdroj: ČTK

Olomouc - Po třech letech od vynesení rozsudku u táborského soudu projedná olomoucký vrchní soud kauzu zmanipulovaných konkurzů, z nichž se zodpovídá devět lidí včetně konkurzního soudce Jiřího Berky. Táborský soud poslal v listopadu 2015 Berku do vězení na 8,5 roku, zbývajícím osmi obžalovaným uložil tresty v rozmezí od sedmi let vězení po podmíněné tresty. Podle obžaloby způsobila skupina na základě zfalšovaných konkurzů škodu 264 milionů korun... Více »

Region: Olomoucký

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Soud se začne zabývat kauzou rekonstrukce hřebčína v Kladrubech

Soud se začne zabývat kauzou rekonstrukce hřebčína v Kladrubech

19.11.2018 03:08, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové se dnes začne zabývat kauzou údajně zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. K soudu jde pět firem a 17 lidí, podle obžaloby způsobili škodu téměř 12 milionů korun a hrozila škoda mnohem vyšší. Rozsáhlá kauza se týká také přípravy údajného dotačního podvodu, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky či pokusu o poškození finančních zájmů EU.... Více »