Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


14.11.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 14.11.2018

Povodí Vltavy vybuduje na Orlíku bezpečnostní přeliv a nový výtah

Povodí Vltavy vybuduje na Orlíku bezpečnostní přeliv a nový výtah

14.11.2018 17:27, Zdroj: ČTK

Milešov (Příbramsko) - Povodí Vltavy chce do roku 2025 investovat na Orlické přehradě až 1,7 miliardy korun. Vybuduje mimo jiné bezpečnostní přeliv, který má snížit zatížení vodního díla při extrémních povodních, a zmodernizuje lodní výtah. Na dnešním setkání se starosty v Milešově na Příbramsku to ČTK řekl technický ředitel Povodí Vltavy Jiří Pechar. Starosty zajímalo, zda se chystané akce dotknou výšky hladiny. Byli ujištěni, že práce vyžadujíc... Více »

V neděli Zemanův poradní tým projedná obranné otázky

V neděli Zemanův poradní tým projedná obranné otázky

14.11.2018 14:02, Zdroj: ČTK

Praha - V neděli se v Lánech sejde poradní tým prezidenta Miloše Zemana. Tématem jednání bude obrana. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Na setkání byl pozván i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), potvrdila ČTK jeho mluvčí Alžběta Címová. Poradci Zemana se scházejí zpravidla jednou měsíčně, naposledy rokovali 20. října o energetice. Na schůzce podpořili jadernou energetiku a její další rozvoj.... Více »

Nové vedení Hradce stadion postaví, ZUŠ chce udělat jinak

Nové vedení Hradce stadion postaví, ZUŠ chce udělat jinak

14.11.2018 13:10, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Nové vedení Hradce Králové chce změnit přístup k rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina. S náklady na úrovni téměř 200 milionů korun s DPH projekt považuje za megalomanský. V projektu stavby nové fotbalové arény zhruba za 400 milionů korun bude radnice pokračovat. Vyplynulo to z vyjádření představitelů vedení města na dnešní tiskové konferenci. Od konce října v Hradci Králové vládne koalice ANO, ODS a Změny pro Hradec.... Více »

Ústavní soud odmítl stížnost v kauze podplácení kolem Janečky

Ústavní soud odmítl stížnost v kauze podplácení kolem Janečky

14.11.2018 09:31, Zdroj: ČTK

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost bývalého náměstka zlínské primátorky Martina Janečky a dalších dvou lidí potrestaných ve vleklém případu podplácení. Stížnost čekala na rozhodnutí přibližně rok, předtím trojice neuspěla ani u Nejvyššího soudu. ČTK to zjistila z justičních databází. Plné znění svého usnesení zatím ÚS nezveřejnil.... Více »

Jihlavský soud bude pokračovat v projednání kauzy Aleny Vitáskové

Jihlavský soud bude pokračovat v projednání kauzy Aleny Vitáskové

14.11.2018 03:19, Zdroj: ČTK

Jihlava - U okresního soudu v Jihlavě dnes pokračuje projednávání případu bývalé šéfky Energetického regulačního úřadu (ERÚ) se sídlem v Jihlavě Aleny Vitáskové. Žaloba ji viní z porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby kvůli jmenování Renáty Vesecké další místopředsedkyní úřadu. Hrozí jí až deset let vězení. Vitásková označila obvinění za vykonstruované.... Více »