Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


6.11.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 6.11.2018

Krajský soud zamítl stížnost na výsledky voleb v Ostrově

Krajský soud zamítl stížnost na výsledky voleb v Ostrově

6.11.2018 19:14, Zdroj: ČTK

Ostrov/Plzeň - Krajský soud v Plzni dnes zamítl návrh na neplatnost voleb v Ostrově na Karlovarsku. Stížnost podal bývalý starosta Ostrova a lídr kandidátky Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM) Pavel Čekan. Zamítnutí návrhu umožňuje svolat ustavující zastupitelstvo města.... Více »

Vítězem miliardového tendru Lesů ČR je Jihozápadní dřevařská

Vítězem miliardového tendru Lesů ČR je Jihozápadní dřevařská

6.11.2018 19:07, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Vítězem osmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva 2019+ pro léta 2019 až 2023 je společnost Jihozápadní dřevařská ze Sušice na Klatovsku. Firma v tendru podala nejlepší cenovou nabídku na 12 z 47 soutěžených jednotek a má tak šanci získat až 12 kontraktů. ČTK to dnes zjistila z přehledu podaných nabídek, který Lesy ČR zveřejnily na svém Více »

Web Ekonomický-deník.cz: Lobbista Dědic byl znovu obviněn

Web Ekonomický-deník.cz: Lobbista Dědic byl znovu obviněn

6.11.2018 18:19, Zdroj: ČTK

Ostrava - V případu ostravského lobbisty a podnikatele Martina Dědice podle webu Ekonomický-deník.cz padlo další obvinění, tentokrát z praní špinavých peněz. Dědic ho odmítá. Tvrdí, že byl znovu obviněn ze stejných věci, které už řeší Krajský soud v Ostravě. Podle serveru byli obviněni i další čtyři lidé.... Více »

MPO chce opět zapojit české firmy do zbrojních zakázek

MPO chce opět zapojit české firmy do zbrojních zakázek

6.11.2018 15:24, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chce nastavit nový systém pro zapojení českých zbrojařských firem do státních zbrojních zakázek ze zahraničí. Programy průmyslové spolupráce (offsety) v podstatě ukončila v roce 2012 nová evropská směrnice, která znemožnila ekonomickou kompenzaci při zadávání vojenských zakázek. Od tohoto roku stát nerealizoval větší nákup vojenského materiálu, který by ospravedlňoval či vyžadoval vznik průmyslového p... Více »

Rozšíření Hostivařského hřbitova se zdrželo kvůli parkovišti

Rozšíření Hostivařského hřbitova se zdrželo kvůli parkovišti

6.11.2018 14:44, Zdroj: ČTK

Praha - Plánované rozšíření hřbitova v Praze-Hostivaři, které mělo původně začít ještě letos, odstartuje až příští rok. Důvodem je zdržení při pořizování stavebního povolení, komplikaci způsobilo jednání o parkovišti pro návštěvníky hřbitova. ČTK to sdělil ředitel Správy pražských hřbitovů (SPH) Karel Kobliha. Stavba by podle něj měla začít po Velikonocích příštího roku. Důvodem pro rozšíření je naplněná kapacita hřbitova, město na jeho podobu vy... Více »

LR Health&Beauty dostala pokutu 3,4 milionu za určování cen

LR Health&Beauty dostala pokutu 3,4 milionu za určování cen

6.11.2018 14:39, Zdroj: ČTK

Brno - Pokutu 3,491 milionu korun uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) firmě LR Health&Beauty Systems, která se zabývá prodejem doplňků stravy a kosmetických produktů. Úřad to dnes uvedl v tiskové zprávě.... Více »

Stavba nového technického muzea v Kopřivnici začne později

Stavba nového technického muzea v Kopřivnici začne později

6.11.2018 14:27, Zdroj: ČTK

Štramberk (Novojičínsko) - Stavba nového technického muzea automobilů Tatra v Kopřivnici na Novojičínsku začne později. Kraj totiž musel znovu vyhlásit tendr na zhotovitele. První výběrové řízení na zhotovitele musel zrušit, protože nabídky firem byly vyšší než suma, kterou kraj za pomoci evropských fondů mohl zaplatit, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Nikola Birklenová.... Více »

Analytici: Stavebnictví letos vzroste dvouciferným tempem

Analytici: Stavebnictví letos vzroste dvouciferným tempem

6.11.2018 11:00, Zdroj: ČTK

Praha - Stavebnictví v Česku letos vzroste dvouciferným tempem. K růstu pozemního stavitelství se v posledních měsících přidává také inženýrské stavitelství, tvořené hlavně výstavbou dopravní infrastruktury. Hlavní zásluhu na tom má zrychlené čerpání evropských fondů. Uvedli to analytici, které dnes ČTK oslovila. Za devět měsíců roku stavebnictví podle statistiků meziročně vzrostlo o 10,6 procenta.... Více »

V miliardovém tendru Lesů ČR 26 firem, o pět méně než loni

V miliardovém tendru Lesů ČR 26 firem, o pět méně než loni

6.11.2018 09:39, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Do osmimiliardového tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva 2019+ v letech 2019 až 2023 podalo nabídky 26 firem. Loni se do tendrů 2018+ přihlásilo 31 firem. Tendr 2019+ je rozdělen na 47 územních jednotek a týká se asi pětiny lesů podniku. Vítězné firmy by na jednotkách měly začít pracovat v lednu. ČTK to dnes řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Uzávěrka pro elektronické podání nabídek ... Více »

Ostravu nakonec povede ANO s lidovci, Piráty a ODS

Ostravu nakonec povede ANO s lidovci,  Piráty a ODS

6.11.2018 09:22, Zdroj: ČTK

Ostrava - Ostravu nakonec povede vítězné hnutí ANO ve spolupráci s lidovci, Piráty a ODS. Koalice bude mít v pětapadesátičlenném zastupitelstvu převahu 35 hlasů. Primátorem bude znovu Tomáš Macura (ANO). Zástupci čtyřkoalice to dnes oznámili na tiskové konferenci.... Více »