Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 19. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


4.11.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 4.11.2018

V Olomouckém kraji bude v zimě chemicky udržováno více silnic

V Olomouckém kraji bude v zimě chemicky udržováno více silnic

4.11.2018 18:00, Zdroj: ČTK

Olomouc - V Olomouckém kraji bude letos v zimě chemicky udržováno o 40 kilometrů silnic více než loni. Sůl bude v regionu použita na dvě třetiny z celkem 3096 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Vyplývá to z nového plánu zimní údržby v Olomouckém kraji, který už schválila krajská rada. Náklady na zimní údržbu silnic v Olomouckém kraji se v průměru pohybují kolem 160 milionů korun za jednu zimní sezonu.... Více »

Údržbu státních silnic v Pardubickém kraji zajistí soukromé firmy

Údržbu státních silnic v Pardubickém kraji zajistí soukromé firmy

4.11.2018 13:15, Zdroj: ČTK

Pardubice - Údržbu silnic první třídy letos v zimě obstarají pouze soukromé firmy, krajští silničáři se na ní už nebudou svou technikou spolupodílet. Správa a údržba silnic (SÚS) Pardubického kraje jim bude pouze dodávat posypovou sůl a solanku na chemickou údržbu vozovek, a to na části okresů Pardubice a Chrudim. ČTK to sdělil provozní náměstek SÚS Marian Cvrkal. Konsorcium firem Eurovia a Sovis má údržbu státních silnic v kraji na starosti od l... Více »

Ve Zlínském kraji se nebude v zimě udržovat 97 kilometrů silnic

Ve Zlínském kraji se nebude v zimě udržovat 97 kilometrů silnic

4.11.2018 13:05, Zdroj: ČTK

Zlín - Ve Zlínském kraji se nebude v zimě udržovat 97 kilometrů silnic nižších tříd. Místa s malým dopravním významem jsou opatřena dopravními značkami, které řidiče na neudržovaný úsek předem upozorní. Zimní údržbu vozovek druhé a třetí třídy zajišťují jednotlivé okresní správy a údržby silnic (SÚS). Spolu se společností AVE CZ odpadové hospodářství budou mít na starost i údržbu silnic prvních tříd a dálnice D55. Ve srovnání s minulou zimou nena... Více »

Val. Meziříčí odhalí sto let od konce války nový pomník obětem

Val. Meziříčí odhalí sto let od konce války nový pomník obětem

4.11.2018 09:07, Zdroj: ČTK

Zlín - Přesně sto let od konce první světové války, tedy 11. listopadu, odhalí Valašské Meziříčí na Vsetínsku nový pomník obětem války. Pomník bude stát v parku na místě bývalého hřbitova v Králově ulici. Místo bylo zvoleno symbolicky, neboť na hřbitově byli za první světové války pohřbíváni vojáci, kteří zemřeli ve zdejších lazaretech, řekla ČTK mluvčí valašskomeziříčské radnice Renata Votrubová.... Více »