Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 26. 3. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


17.10.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 17.10.2018

Maturanti budou mít od jara víc času na maturitní testy a slohy

Maturanti budou mít od jara víc času na maturitní testy a slohy

17.10.2018 17:24, Zdroj: ČTK

Praha - Maturanti budou mít od jara více času na zvládnutí didaktického testu z češtiny a matematiky i na napsání písemné práce z češtiny. Vyplývá to z technické novely, kterou připravilo ministerstvo školství a která nabude účinnosti 1. listopadu. Novela kromě toho stanoví také nová pravidla zkoušek pro handicapované maturanty. Ministr školství Robert Plaga (ANO) již dříve avizova... Více »

Ministerstvo obrany zmodernizuje šest vrtulníků Sokol

Ministerstvo obrany zmodernizuje šest vrtulníků Sokol

17.10.2018 16:46, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany zmodernizuje šest vrtulníků W-3A Sokol, které používá mimo jiné pro leteckou záchrannou službu. Dostanou vybavení, které jim například umožní přistávat v terénu za snížené viditelnosti, kdy se piloti nemohou spolehnout na svůj zrak. Obrana za vybavení zaplatí asi 31,5 milionu korun bez DPH. O zakázce dnes informoval vládu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerst... Více »

Města na severu Čech se připravila na elektronické zadání zakázek

Města na severu Čech se připravila na elektronické zadání zakázek

17.10.2018 14:56, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Města v Ústeckém kraji jsou připravena vypisovat veřejné zakázky pouze elektronicky. Doposud mohly radnice používat i klasickou obálkovou metodu, počínaje čtvrtkem platí povinnost vypisovat podlimitní i nadlimitní veřejné zakázky pouze elektronicky, a to včetně přijímání zakázek. V některých městech tato praxe už platí, zjistila dnes ČTK. Zakázky zveřejňují města na svých webech.... Více »

V listopadu se začne bourat ulice v Ústí se zdevastovanými domy

V listopadu se začne bourat ulice v Ústí se zdevastovanými domy

17.10.2018 13:55, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - V listopadu se začnou bourat zdevastované domy v ulici Na Nivách v Ústí nad Labem. Demolice osmnácti objektů bude stát město 6,6 milionu korun. Dosluhující radní nyní vybrali dodavatele. ČTK o tom dnes informovala mluvčí města Romana Macová. Původní odhad nákladů na bourací práce byl 16,5 milionu korun.... Více »

Zeman přijal desítku zástupců čínských firem včetně šéfa CITIC

Zeman přijal desítku zástupců čínských firem včetně šéfa CITIC

17.10.2018 13:17, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman přijal dnes desítku zástupců čínských společností. Bez dalších podrobností o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Mezi hosty bylo několik zástupců firmy CITIC Group včetně předsedy představenstva Čchang Čen-minga. Obří čínská firma CITIC Group přebírá vládu nad společností CEFC Europe, která dosud v Česku zaštiťovala většinu čínských obchodních aktivit.... Více »

Autobusy LK koupily většinu v ČSAD Liberec a Autocentru Nord

Autobusy LK koupily většinu v ČSAD Liberec a Autocentru Nord

17.10.2018 11:48, Zdroj: ČTK

Liberec - Společnost Autobusy LK, která patří Libereckému kraji, koupila majoritní balíky akcií v dopravní společnosti ČSAD Liberec a servisní firmě Autocentrum Nord. Majoritní vlastník Liberecká automobilová doprava (LIAD) prodal bezmála 86 procent akcií obou společností za 10,673 milionu korun. Je to krok k tomu, aby kraj mohl aspoň na části území zajistit autobusovou dopravu vlastními silami, řekl dnes novinářům hejtman Martin Půta (Starostové... Více »

V Litoměřicích vznikla koalice ODS, Severočeši a Sport a Zdraví

V Litoměřicích vznikla  koalice ODS, Severočeši a Sport a Zdraví

17.10.2018 11:32, Zdroj: ČTK

Litoměřice - V Litoměřicích dnes podepsala dohodu o koaliční spolupráci vítězná ODS dosavadního starosty a nového senátora Ladislava Chlupáče (ODS), Severočeši Litoměřice a Sport a Zdraví Litoměřice. Stejné subjekty stály ve vedení radnice i v minulém volebním období. V zastupitelstvu o 27 členech bude mít koalice 14 členů.... Více »

Středočeská záchranka obnovuje vozový park,pořídí desítky sanitek

Středočeská záchranka obnovuje vozový park,pořídí desítky sanitek

17.10.2018 11:25, Zdroj: ČTK

Kladno - Středočeská záchranná služba obnovuje vozový park, pořídí desítky sanitek. Ještě v říjnu půjde do provozu 11 vozů, dalších 30 má následovat příští rok. Celková hodnota nákupů se přiblíží 105 milionům korun. V plánu jsou také investice do dispečinku či obnovy budov, například v Mladé Boleslavi. ČTK to řekl ředitel středočeské záchranné služby Jaromír Bureš.... Více »

Stát vypsal soutěž na stavbu nové Krejcarové lávky v Sokolově

Stát vypsal soutěž na stavbu nové Krejcarové lávky v Sokolově

17.10.2018 10:58, Zdroj: ČTK

Sokolov - Ministerstvo financí vypsalo tento týden veřejnou zakázku na demolici a výstavbu nové Krejcarové lávky v Sokolově. Pěší most přes řeku Ohři, který spojuje Staré náměstí s rekreační lokalitou Jižní lom, je dlouhodobě ve velmi špatném technickém stavu. Výstavba nového by měla stát asi 50 milionů korun, vítěze stát vybere zřejmě v listopadu. Vyplývá to z informací ve věstníku veřejných zakázek.... Více »

ÚOHS povolil spojení Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

ÚOHS povolil spojení Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

17.10.2018 10:45, Zdroj: ČTK

Brno/Plzeň - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil fúzi městské společnosti Plzeňská teplárenská s Plzeňskou energetikou patřící do skupiny EPH miliardáře Daniela Křetínského. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Po spojení obou firem zanikne společnost Plzeňská energetika a její majetek přejde do společnosti Plzeňská teplárenská. Kontrolovat ji mají společně Statutární město Plzeň a společnost EP Infrastructure.... Více »

Jednání o čtyřkoalici v Liberci ztroskotala hned na začátku

Jednání o čtyřkoalici v Liberci ztroskotala hned na začátku

17.10.2018 10:33, Zdroj: ČTK

Liberec - Jednání o vzniku široké koalice čtyř stran v Liberci ztroskotala hned na začátku. Liberec otevřený lidem (LOL) trvá na tom, že nebude v jedné koalici s ODS. Po jednání s LOL to dnes řekl liberecký lídr Starostů pro Liberecký kraj Jaroslav Zámečník. Starostové volby v Liberci vyhráli, dnes večer budou ještě jednat s ANO.... Více »

Region: Liberecký

Politika | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem