Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


2.10.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 2.10.2018

Brno chce dál jednat se studiem, které podalo žalobu kvůli sálu

Brno chce dál jednat se studiem, které podalo žalobu kvůli sálu

2.10.2018 16:32, Zdroj: ČTK

Brno - Vedení Brna bude usilovat o dohodu s ateliérem M1, který v roce 2004 vyhrál architektonickou soutěž na Janáčkovo kulturní centrum v Brně. Město ale v tendru svěřilo dopracování projektu mezinárodnímu týmu kolem Poláka Tomasze Koniora, který letos představil výrazně pozměněnou koncepci prostornějšího sálu v objemnější budově. Studio M1 proto podalo žalobu na ochranu před zásahem do autorského práva.... Více »

ÚOHS dal pokutu 1,5 mil. za kartel třem designérským firmám

ÚOHS dal pokutu 1,5 mil. za kartel třem designérským firmám

2.10.2018 15:02, Zdroj: ČTK

Brno - Souhrnnou pokutu ve výši 1,549.000 korun za kartelovou dohodu uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) třem firmám, které se zabývají interiérovým designem. Pokutovanými firmami jsou společnosti Wiesner-Hager Project, Artspect a Iridium, které koordinovaly své nabídky do dvou výběrových řízení na rekonstrukce kantýn pro Hyundai Motor Manufacturing Czech. Antimonopolní úřad to dnes uvedl v tiskové zprávě.... Více »

P+R v Troji bude v týdnu sloužit pro všechny, o víkendech pro zoo

P+R v Troji bude v týdnu sloužit pro všechny, o víkendech pro zoo

2.10.2018 13:35, Zdroj: ČTK

Praha - Záchytné parkoviště P+R v Troji bude v příštím roce stejně jako dosud v týdnu sloužit všem řidičům a o víkendech bude pouze pro návštěvníky zoologické zahrady. Od 1. července do 1. září 2019 bude všechny dny v týdnu výlučně sloužit pro zoo. Vyplývá to z režimu parkování, který dnes schválili pražští radní. P+R v Troji zkušebně funguje od poloviny roku 2017. Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem místa na záchytných parkovištích.... Více »

Film ukazuje Rašína jako muže, který na sebe bral zodpovědnost

Film ukazuje Rašína jako muže, který na sebe bral zodpovědnost

2.10.2018 12:40, Zdroj: ČTK

Praha - Dvoudílný film Rašín pojednávající o konci Rakouska-Uherska a vzniku samostatného Československa ukazuje osudy Aloise Rašína a také Karla Kramáře. Snímek mimo jiné zobrazuje názorové rozdíly mezi českými politiky působícími během první světové války v bývalém Rakousku-Uhersku a Tomášem Garriguem Masarykem a Edvardem Benešem, kteří působili v zahraničí. Film scenáristy a režiséra Jiřího Svobody uvede Česká televize (ČT) 14. a 21. října.... Více »

Soud v Liberci v korupční kauze s Nečesaným se blíží k závěru

Soud v Liberci v korupční kauze s Nečesaným se blíží k závěru

2.10.2018 11:47, Zdroj: ČTK

Liberec - Projednávání korupční kauzy, v níž je mezi třemi obžalovanými i bývalý ředitel nemocnice v Liberci Luděk Nečesaný, spěje k závěru. Po dnešním hlavním líčení zbývá vyslechnout poslední tři svědky, rozsudek by soud mohl vynést na přelomu listopadu a prosince. Obžaloba viní Nečesaného z přijetí úplatků v celkové výši přes 23 milionů korun, hrozí mu pět až 12 let vězení. Nečesaný obvinění odmítá. V případu jsou obžalovaní i Nečesaného manže... Více »