Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


19.9.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 19.9.2018

Žalobce zrušil stíhání exministra Drábka kvůli přípravě podvodu

Žalobce zrušil stíhání exministra Drábka kvůli přípravě podvodu

19.9.2018 18:36, Zdroj: ČTK

Praha - Státní zástupce zrušil stíhání bývalého ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho náměstka Vladimíra Šišky z přípravy dotačního podvodu a zneužití pravomoci při transformaci Fondu dalšího vzdělávání (FDV). Podle Šiškova obhájce Tomáše Sokola to znamená definitivní konec kauzy, v níž byli obviněni celkem tři lidé. Informuje o tom Ekonomický deníkVíce »

Piletice a Rusek spojí s Hradcem Králové cyklostezka

Piletice a Rusek spojí s Hradcem Králové cyklostezka

19.9.2018 12:50, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové chystá stavbu cyklostezky, která propojí místní části Piletice a Rusek s Hradcem Králové. Stavba první části cyklostezky do Piletic téměř za devět milionů korun by mohla začít letos či začátkem příštího roku. Tendr na stavební firmu by zastupitelé měli schválit 25. září. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich (Slušná politika a Hradečtí patrioti).... Více »

Nový tendr na stadion chce Hradec Králové vypsat do konce října

Nový tendr na stadion chce Hradec Králové vypsat do konce října

19.9.2018 11:50, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Město Hradec Králové by chtělo nový tendr na stavbu fotbalového stadionu za téměř 400 milionů korun vypsat do konce října. Nynější tendr radnice kvůli chybě administrátora soutěže zruší. Současně město bude hledat nového administrátora zakázky. Kvůli opakování tendru projekt nabere asi tři měsíce zpoždění. ČTK to dnes řekl náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich (Slušná politika a Hradečtí patrioti).... Více »

Čtyři bývalí manažeři z vnitra čelí obžalobě za smlouvy s Fujitsu

Čtyři bývalí manažeři z vnitra čelí obžalobě za smlouvy s Fujitsu

19.9.2018 10:17, Zdroj: ČTK

Praha - Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra stanou před soudem kvůli obvinění, že při sjednávání smluvních dodatků s firmou Fujitsu Technology porušili své povinnosti při správě majetku státu a obcházeli zákon o veřejných zakázkách. Podle obžaloby, kterou má ČTK k dispozici, způsobili obžalovaní vnitru celkovou škodu 11,7 milionu korun. Mezi stíhanými je i exředitel odboru eGovernmentu Miroslav Duda, kterého už soudy potrestaly t... Více »

Obrana vybrala advokáty na pomoc s nákupem BVP, řeší odvolání

Obrana vybrala advokáty na pomoc s nákupem BVP, řeší odvolání

19.9.2018 09:07, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo obrany už vybralo vítěze soutěže na advokátní kancelář, která resortu pomůže s přípravou tendru na nákup bojových vozidel pěchoty (BVP) za více než 50 miliard korun. Úřad se ale nyní musí vypořádat s námitkou, kterou jeden z účastníků podal. ČTK to dnes řekl Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany. Podle informací ČTK nepravomocně soutěž vyhrála advokátní kancelář Havel & Partners. Jde o jednu z největších právn... Více »