Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


13.9.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 13.9.2018

Nová linka čistírny vod na Císařském ostrově zahájí provoz

Nová linka čistírny vod na Císařském ostrově zahájí provoz

13.9.2018 16:41, Zdroj: ČTK

Praha - Zhruba po třech letech výstavby vstoupí ve středu 19. září do zkušebního provozu nová linka Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Stavba měla původně vyjít na 5,8 miliardy korun, nakonec se prodražila o zhruba 300 milionů. Je součástí celkové přestavby ÚČOV, která má celkově vyjít na více než deset miliard korun a v rámci které se bude modernizovat stará vodní linka a technologie nakládání s kaly. Městu se nepodařil... Více »

Vrchní soud zrušil verdikt nad pražskými radními v kauze opencard

Vrchní soud zrušil verdikt nad pražskými radními v kauze opencard

13.9.2018 16:28, Zdroj: ČTK

Praha - Vrchní soud v Praze zrušil rozsudek v kauze elektronické karty opencard a pražských radních. Případem, který se týká uzavření údajně nevýhodných smluv s firmou Haguess, se bude muset znovu zabývat pražský městský soud. Vyplývá to z justiční databáze. Zrušený verdikt uložil podmíněné tresty čtyřem bývalým pražským radním včetně někdejších primátorů Bohuslava Svobody (ODS) a Tomáše Hudečka (dříve TOP 09). Dalších deset obviněných osvobodil.... Více »

Kauza: Opencard  |  Region: Praha

Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Podíl tržeb stavebních firem v zahraničí loni vzrostl na 3,5 pct

Podíl tržeb stavebních firem v zahraničí loni vzrostl na 3,5 pct

13.9.2018 14:14, Zdroj: ČTK

Praha - Podíl tržeb tuzemských stavebních firem v zahraničí loni meziročně vzrostl o 0,2 procentního bodu na rekordních 3,5 procenta. Šlo o 15,9 miliardy korun z celkových 453,4 miliardy Kč. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Údaje jsou k dispozici od roku 1994, od té doby byl podíl nejnižší v roce 1998, a to 0,9 procenta.... Více »

U soudu kvůli korupci v autoškolách vypovídala soudní znalkyně

U soudu kvůli korupci v autoškolách vypovídala soudní znalkyně

13.9.2018 12:55, Zdroj: ČTK

Kladno - U soudu v případu obžaloby z korupce v kladenských autoškolách dnes vypovídala soudní znalkyně v oboru dopravní psychologie. Líčení pokračovalo i čtením výpovědí lidí, kteří získali řidičský průkaz například bez absolvování většiny povinných jízd. Soud bude pokračovat 30. října, zbývá ještě dokončit výslechy svědků.... Více »

Slovenskou trať do ČR zmodernizuje kazašsko-italské konsorcium

Slovenskou trať do ČR zmodernizuje kazašsko-italské konsorcium

13.9.2018 12:23, Zdroj: ČTK

Bratislava - Správce slovenské železniční infrastruktury ŽSR přijal v miliardovém tendru na modernizaci dvou úseků železniční tratě od Bratislavy k hranicím s Českou republikou nabídku konsorcia kazašské firmy Integra Construction KZ a italské společnosti Todini Costruzioni Generali. ŽSR to uvedla ve vyhodnocení nabídek, při kterém rozhodovala nejnižší cena. O jednu z největších zakázek svého druhu na Slovensku usilovaly i české firmy.... Více »

Piráti: Nechceme v radě trestně stíhané a lidi s více funkcemi

Piráti: Nechceme v radě trestně stíhané a lidi s více funkcemi

13.9.2018 11:12, Zdroj: ČTK

Praha - Případná povolební spolupráce Pirátů s ostatními stranami v Praze bude podmíněna tím, že radní za koaliční partnery nebudou trestně stíháni nebo odsouzení a nebudou zastávat více než jednu významnou politickou funkci. Záležet bude i na programovém průniku a spolupráci budou muset hlasováním schválit všichni pražští Piráti. Kandidáti strany to dnes uvedli na tiskové konferenci k povolební strategii. Doplnili, že předem vylučují spolupráci ... Více »