Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


11.9.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 11.9.2018

Vláda dostane informace o zakázkách na opravu vrtulníků

Vláda dostane informace o zakázkách na opravu vrtulníků

11.9.2018 16:32, Zdroj: ČTK

Praha - Zakázky na opravu vrtulníků až za 800 milionů korun a na hlídání opuštěných vojenských objektů předloží vládě na středečním jednání ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Opravu vrtulníků bude mít i nadále na starosti státní podnik LOM Praha. Ostrahu budov, které se ministerstvo chystá prodat, získá státní podnik Vojenské lesy a statky (VLS). ČTK to sdělil Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.... Více »

Soud kvůli korupci v autoškolách dnes pokračoval výslechy svědků

Soud kvůli korupci v autoškolách dnes pokračoval výslechy svědků

11.9.2018 16:02, Zdroj: ČTK

Kladno - Soud kvůli údajné korupci v kladenských autoškolách dnes pokračoval výslechy svědků. Před kladenským senátem vypovídali mimo jiné majitel autoškoly, klienti autoškol i bývalý zkušební komisař. Popisovali například průběh závěrečných zkoušek v době, kdy se podle obžaloby u nich podvádělo.... Více »

Na Jablonecku a Semilsku bude dalších deset let jezdit BusLine

Na Jablonecku a Semilsku bude dalších deset let jezdit BusLine

11.9.2018 15:21, Zdroj: ČTK

Liberec - Regionální dopravu na Semilsku a Jablonecku budou i v příštích letech zajišťovat autobusy BusLine. Firma zvítězila ve veřejné soutěži. Liberecký kraj ale dostal jen dvě nabídky, ta druhá od společnosti Okresní autobusová doprava Kolín byla v obou oblastech vyšší než byla maximálně přípustná cena, takže ji vyřadil. Obě zakázky tak získala společnost BusLine LK, která tam v současnosti jezdí. ČTK to dnes řekl hejtman Martin Půta (Starosto... Více »

KSČM má na jižní Moravě 150 kandidátních listin

KSČM má na jižní Moravě 150 kandidátních listin

11.9.2018 13:39, Zdroj: ČTK

Brno - Komunistická strana Čech a Moravy má na jižní Moravě 150 kandidátních listin. ČTK dnes počet za jednotlivé okresy řekl krajský místopředseda strany Emil Pernica. Z toho jedna kandidátka je na brněnský magistrát a 22 v městských částech Brna, kterých je celkem 29. V Brně strana kandiduje společně se Stranou práv občanů (SPO) - Zemanovci. Lídrem je zastupitel města Martin Říha. KSČM má také kandidáty do Senátu, v Brně je to podnikatel a býva... Více »

Praha chce stavební uzávěru pro pozemky pod silničními okruhy

Praha chce stavební uzávěru pro pozemky pod silničními okruhy

11.9.2018 12:11, Zdroj: ČTK

Praha - Pražský magistrát zahájil přípravu vyhlášení stavební uzávěry pro pozemky, kudy povede severozápadní část Pražského okruhu, a pro pozemky pod plánovaným úsekem vnitřního okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol přezdívaného Vlasta. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Úředníci nyní začnou zpracovávat podklady nutné pro vyhlášení uzávěry. Úsek Pražského okruhu na jihu města mezi D1 a D8 má nyní platnou uzávěru. Vnitřní ani... Více »

V tendru na dodávky aut pro slovenské hasiče uspěl i český Karbox

V tendru na dodávky aut pro slovenské hasiče uspěl i český Karbox

11.9.2018 11:45, Zdroj: ČTK

Bratislava - Česká firma Karbox z průmyslové skupiny Czechoslovak Group (CSG) a také polská společnost Wawrzaszek ISS uspěly na Slovensku v tendru na dodávku cisternových stříkaček pro hasiče. Slovenské ministerstvo vnitra může v příštích letech koupit od obou firem dohromady stovky aut pro hasiče v celkové hodnotě více než 102 milionů eur (2,6 miliardy korun) bez daně z přidané hodnoty. Vyplývá to z rámcových smluv, které slovenské ministerstvo ... Více »

Kauzu s Půtou soud kvůli námitce podjatosti přísedící odročil

Kauzu s Půtou soud kvůli námitce podjatosti přísedící odročil

11.9.2018 11:04, Zdroj: ČTK

Liberec - Projednávání korupční kauzy, v níž je obžalován i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) dnes u libereckého krajského soudu překvapivě nezačalo. Důvodem je námitka podjatosti přísedící, kterou v pondělí podali Půtovi právníci. Soud ji sice odmítl jako neodůvodněnou, právníci se ale rozhodli podat stížnost. Lhůtu na rozmyšlenou si ve věci ponechal i státní zástupce. Soud proto se zahájením líčení počká na rozhodnut... Více »

V Liberci dnes začne soud s hejtmanem Martinem Půtou

V Liberci dnes začne soud s hejtmanem Martinem Půtou

11.9.2018 03:40, Zdroj: ČTK

Liberec - U krajského soudu v Liberci začne dnes hlavní líčení v korupční kauze spojené s rekonstrukcí kostela sv. Máří Magdalény v Liberci, která byla financována z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. Obžalován je hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) a dalších 12 lidí, a také čtyři firmy - Geotermální energie pro občany (GEPO), Developer CZ, Gallos a Metrostav. Obžaloba je viní z šesti trestných činů, za které jim... Více »

Region: Liberecký

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

V Kladně dnes bude soud opět projednávat podvody v autoškolách

V Kladně dnes bude soud opět projednávat podvody v autoškolách

11.9.2018 03:09, Zdroj: ČTK

Kladno - V Kladně dnes bude soud opět projednávat případ podvodů v autoškolách, podle obžaloby zkušební komisaři a zástupci autoškol umožňovali získat řidičský průkaz bez absolvování většiny povinných jízd nebo bez splnění testů. Za žadatele o řidičský průkaz je vyplňoval někdo jiný, uvádí státní zastupitelství. Celkem šlo podle něj o zhruba 40 případů.... Více »

Pražští radní projednají financování úprav Trojské kotliny

Pražští radní projednají financování úprav Trojské kotliny

11.9.2018 03:05, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes projednají financování úpravy Trojské kotliny a Císařského ostrova. Vyčleněno na ně bude zhruba 9,3 milionu korun. Radní rovněž projednají memorandum mezi Prahou a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM) o výstavbě multifunkčního sálu pro Taneční konzervatoř hlavního města nebo dostavbu školy ve Vokovicích. Na programu jednání je také tendr na svoz nepoužitých léčiv.... Více »