Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 4. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


7.9.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 7.9.2018

Praha 8 opravila libeňské podzámčí, budou tu trhy a půjčovna

Praha 8 opravila libeňské podzámčí, budou tu trhy a půjčovna

7.9.2018 12:55, Zdroj: ČTK

Praha - Radnice Prahy 8 opravila libeňské podzámčí, které bylo dosud zanedbané. Součástí zrekonstruovaného prostoru budou farmářské trhy a půjčovna kol a koloběžek. ČTK to dnes řekl starosta Roman Petrus (ČSSD). V další fázi by měl být opraven místní pivovar, ve kterém bude restaurace a hotel. Trhy začnou od září fungovat i u stanice metra C Ládví a u obchodního centra Krakov v Bohnicích.... Více »

Omilostněnému muži soud opakovaně přerušil trest kvůli zdraví

Omilostněnému muži soud opakovaně přerušil trest kvůli zdraví

7.9.2018 12:29, Zdroj: ČTK

Praha - Bývalému starostovi, kterého v srpnu ze zdravotních důvodů omilostnil prezident Miloš Zeman, předtím tříletý trest vězení opakovaně přerušil soud. Vycházel při tom z doporučení zdravotníků Vězeňské služby. Muž odsouzený úhrnně za zneužití pravomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí a přijetí úplatku nemá v rejstříku trestů žádný další záznam. Vyplývá to z přípisu ministra spravedlnosti, který si ČTK vyžádala na základě zákona o svobodném... Více »

Fajt: Podobu prostor pod Stalinem určí architektonická soutěž

Fajt: Podobu prostor pod Stalinem určí architektonická soutěž

7.9.2018 12:21, Zdroj: ČTK

Praha - Do konce září chce Národní galerie v Praze podepsat memorandum s Prahou o spolupráci na vytvoření nové podoby prostoru pod bývalým Stalinovým pomníkem na Letné. Ředitel Národní galerie Jiří Fajt ČTK řekl, že NG se v něm zavazuje připravit program. Prostor zůstane v majetku města, které by mělo rekonstrukci na centrum současného umění platit. Jeho podoba ale musí vzejít z veřejné architektonické soutěže. "Nepřipustím nic jiného," říká ředi... Více »

Pardubičtí silničáři mají zakázek dost i bez ŘSD

Pardubičtí silničáři mají zakázek dost i bez ŘSD

7.9.2018 11:33, Zdroj: ČTK

Pardubice 7. září (ČTK) - Správa a údržba silnic Pardubického kraje se s úbytkem zakázek údržby silnic první třídy vyrovnala bez problémů. ŘSD po loňském výběrovém řízení svěřilo údržbu silnic 1. třídy soukromým firmám. Krajské správě ale zakázky neklesly, nemusela ani propouštět. Od loňska pracuje víc pro obce, zájem je velký. Objednávky přijímá i od lidí, kteří třeba kopou vodovodní přípojku. ČTK to dnes řekl Miroslav Němec, ředitel organizace,... Více »