Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


5.9.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 5.9.2018

Na území Prahy 8 začnou od září fungovat tři farmářské trhy

Na území Prahy 8 začnou od září fungovat tři farmářské trhy

5.9.2018 18:28, Zdroj: ČTK

Praha - Na území Prahy 8 začnou od září fungovat tři farmářské trhy. První bude v prostoru pod Libeňským zámkem, druhý u obchodního centra Krakov a třetí u stanice metra C Ládví. ČTK to dnes řekl starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD). V Praze 8 několik let funguje prodej farmářských potravin na dvoře u metra v Kobylisích.... Více »

Region: Praha

Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Návrh: Leteckou záchranku budou zajišťovat hlavně soukromníci

Návrh: Leteckou záchranku budou zajišťovat hlavně soukromníci

5.9.2018 18:25, Zdroj: ČTK

Praha - Leteckou záchrannou službu po roce 2020 budou zajišťovat hlavně soukromníci, po jedné základně budou mít armáda a policie. Vyplývá to z návrhu, který do konce října předloží ministerstvo zdravotnictví. Na jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví to dnes řekl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Původně resort prosazoval zřízení státního podniku, který by provoz leteckých záchranářů zajišťoval. Podle ministerstva zdravotnictví... Více »

ÚOHS zrušil výběrové řízení celníků na zakázku za 56 milionů

ÚOHS zrušil výběrové řízení celníků na zakázku za 56 milionů

5.9.2018 14:46, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zadávací řízení na veřejnou zakázku Generálního ředitelství cel. V této zakázce chtělo ředitelství nakoupit speciální přenosné radiostanice a vozidlové radiostanice za více než 56 milionů korun. Důvodem rozhodnutí ÚOHS bylo nastavení podmínek zadávacího řízení, které diskvalifikovaly zahraniční uchazeče. ČTK to zjistila na webu úřadu.... Více »

Ostrava vyhlásila zakázku na nákup hlásičů požáru a CO

Ostrava vyhlásila zakázku na nákup hlásičů požáru a CO

5.9.2018 12:12, Zdroj: ČTK

Ostrava - Ostrava vyhlásila veřejnou zakázku na nákup hlásičů požáru a detektorů oxidu uhelnatého (CO). Jde o druhou vlnu projektu, který město zahájilo letos v únoru. V první vlně, která skončila v srpnu, byly hlásiče požáru instalovány do 2800 městských bytů a detektory CO do 1700 bytů. V aktuální části se počítá s namontováním dalších 7930 hlásičů požáru a 330 detektorů CO. Město plánuje, že za nákup přístrojů zaplatí asi šest milionů korun be... Více »

Hradec Králové hospodařil v pololetí s přebytkem 212 milionů Kč

Hradec Králové hospodařil v pololetí s přebytkem 212 milionů Kč

5.9.2018 11:56, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Hospodaření stotisícového Hradce Králové skončilo v pololetí přebytkem 212 milionů korun. V kladných číslech byl rozpočet hlavně díky dosavadním nižším výdajům na investice. Investice dosáhly 91 milionů korun, tedy zatím jen necelé desetiny celoročního záměru ve výši jedné miliardy korun. Vyplývá to z výkazu pololetního hospodaření, který má ČTK k dispozici. Celkové příjmy Hradce v pololetí dosáhly 1,09 miliardy korun a výdaje 88... Více »

EconLab: Mezi velkými městy zadával veřejné zakázky nejlépe Děčín

EconLab: Mezi velkými městy zadával veřejné zakázky nejlépe Děčín

5.9.2018 11:40, Zdroj: ČTK

Praha - Mezi městy nad 20.000 obyvateli zadával veřejné zakázky v letech 2015 až 2017 nehospodárněji a nejférověji Děčín. Vyplývá to z výsledků ukazatele zIndex, které dnes na tiskové konferenci zveřejnila společnost EconLab. Index hodnotil města pomoci devíti kritérií, například podle počtu nabídek nebo počtu pochybení dle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V kategorii menších měst zvítězila Aš, v městských částech se o prvenství podě... Více »

Ostrava potřetí hledá dodavatele na přestavbu DK Poklad

Ostrava potřetí hledá dodavatele na přestavbu DK Poklad

5.9.2018 10:57, Zdroj: ČTK

Ostrava - Ostrava vyhlásila novou veřejnou zakázku na rekonstrukci a modernizaci Domu kultury Poklad v městské části Poruba. Dodavatele hledá už potřetí. Přestavba by měla vyjít maximálně na 300 milionů korun bez DPH. Zájemci mohou nabídky podávat do 18. října, zhotovitele by radní měli vybrat na přelomu roku. Město chce, aby stavba byla dokončena v listopadu 2020. Novinářům to dnes řekl investiční náměstek primátora Břetislav Riger (Ostravak).... Více »