Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 25. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


30.8.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 30.8.2018

Linku S41 bude pro Prahu provozovat místo ČD firma Arriva

Linku S41 bude pro Prahu provozovat místo ČD firma Arriva

30.8.2018 16:24, Zdroj: ČTK

Praha - Příměstskou železniční linku S41 ze středočeských Roztok do pražské Libně a Hostivaře bude od letošního 9. prosince nově provozovat společnost Arriva. Výběr společnosti dnes schválili pražští radní. Dosud vlaky na lince provozovaly České dráhy, kterým v prosinci končí smlouva s hlavním městem.... Více »

Za zásah proti Sudků potrestal soud policisty podmínkami

Za zásah proti Sudků potrestal soud policisty podmínkami

30.8.2018 15:56, Zdroj: ČTK

Praha - Za zásah proti Michelle Sudků v kavárně na pražském Újezdě, kde se žena pokusila uškrtit mladou dívku, potrestal dnes Obvodní soud pro Prahu 1 dvojici policistů osmiměsíčními podmínkami s rok a půl dlouhou zkušební dobou. Podle soudu se dopustili maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Zatímco policisté uložený trest přijali, státní zástupce si ponechal lhůtu pro případné odvolání, rozsudek proto není pravomocný. Sudků dva týdny po incide... Více »

Soud odsoudil zástupce LBD Praha 4 k peněžitým trestům

Soud odsoudil zástupce LBD Praha 4 k peněžitým trestům

30.8.2018 13:17, Zdroj: ČTK

Praha - Za porušení povinnosti při správě cizího majetku byli dnes předseda Lidového bytového družstva (LBD) Praha 4 Přemysl Šíma a členka představenstva Hana Svobodová odsouzeni k peněžitým trestům. Kvůli pochybění při prodeji pozemků pod domy v pražském Zeleném údolí, které podle obžaloby Šíma prodal pod cenou, má podle rozhodnutí soudu předseda LBD zaplatit 600.000 korun. Svobodové, která nevýhodnou smlouvu spolupodepsala, soud vyměřil trest v... Více »

Praha zaplatí o 100.000 Kč měsíčně méně za provoz lítačky

Praha zaplatí o 100.000 Kč měsíčně méně za provoz lítačky

30.8.2018 12:57, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město bude své firmě Operátor ICT platit méně za provoz karty na MHD lítačka. Radní dnes schválili dodatek ke smlouvě, na základě něhož se měsíční úhrada sníží o 100.000 korun na 3,085 milionu Kč. Důvodem je možnost nahrát jízdní kupony na platební karty či In Kartu Českých drah, kterou město představilo tento týden. Operátor ICT předpokládá, že nové možnosti povedou k poklesu počtu vydaných lítaček. Karta MHD lítačka postupně nahr... Více »

Nový školní rok přinese změny ve školkách, maturitách i bufetech

Nový školní rok přinese změny ve školkách, maturitách i bufetech

30.8.2018 12:00, Zdroj: ČTK

Praha - Od září se v základních školách zmírní pravidla prodeje potravin ve školních bufetech a školky budou muset zajistit místo všem dětem ve věku od tří let. Začnou platit také některé úpravy vyhlášek, které mají školy připravit na nový způsob financování od září 2019. Změny se v průběhu roku dotknou i nastavení přípravy a průběhu státních maturitních zkoušek nebo provozu mateřských škol. Nový školní rok začne v pondělí 3. září.... Více »