Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 4. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


29.8.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 29.8.2018

Říčany u Prahy od pondělí zavádějí městskou dopravu zdarma

Říčany u Prahy od pondělí zavádějí městskou dopravu zdarma

29.8.2018 16:43, Zdroj: ČTK

Říčany (u Prahy) - Říčany u Prahy od pondělí zavádějí městskou dopravu zdarma. Tři nové minibusy provozované ČSAD Benešov propojí na třech linkách okrajové části s centrem města. Vybrané ranní spoje budou navíc vyhrazeny žákům a studentům na dojíždění do škol. Do konce roku jsou na provoz minibusů v rozpočtu vyčleněny tři miliony korun, řekl dnes ČTK radní David Michalička (Klidné město).... Více »

Lékaři čelí obžalobě kvůli přijímání úplatků za předpis léků

Lékaři čelí obžalobě kvůli přijímání úplatků za předpis léků

29.8.2018 16:16, Zdroj: ČTK

Praha - Státní zastupitelství obžalovalo 25 lékařů a zástupců farmaceutických firem, kteří se podle policie podíleli na systému nelegální podpory prodeje léků. ČTK to dnes sdělil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Obžaloba tvrdí, že lékaři přijímali úplatky za přednostní předepisování některých medikamentů. Části obviněných hrozí až deset let za mřížemi.... Více »

DPP zkolaboval internetový obchod pro nákup kuponů

DPP zkolaboval internetový obchod pro nákup kuponů

29.8.2018 14:31, Zdroj: ČTK

Praha - Pražskému dopravnímu podniku (DPP) dnes zkolaboval internetový obchod. Přes něj si cestující kupují předplatní kupony. ČTK to potvrdila mluvčí DPP Aneta Řehková. Podle internetových stránek je provoz e-shopu omezen již od pátku 24. srpna. Lidé si od pondělí 27. srpna mohou kupovat virtuální lítačku, která už nevyžaduje aktivaci předplatního kuponu v tazvaném validátoru. Cestujícím se aktivuje na dálku, mohou si ho nahrát i na platební kar... Více »

Liberecký kraj podal žalobu kvůli rozhodnutí ÚOHS o nákupu akcií

Liberecký kraj podal žalobu kvůli rozhodnutí ÚOHS o nákupu akcií

29.8.2018 11:35, Zdroj: ČTK

Liberec - Liberecký kraj podal ke Krajskému soudu v Brně žalobu, kterou napadl rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Antimonopolní úřad v březnu zakázal kraji plánovaný nákup 86 procent akcií dopravní společnosti ČSAD Liberec od majoritního vlastníka. Kraj podle úřadu musí na nákup vyhlásit soutěž. Hlavní spor je o to, zda jsou akcie věc jako třeba papír do kopírky, nebo nikoliv. V zákoně to není jasně stanoveno, řekla dnes nov... Více »

Dvě tratě v Pardubickém kraji by mohl obsluhovat Leo Express

Dvě tratě v Pardubickém kraji by mohl obsluhovat Leo Express

29.8.2018 09:45, Zdroj: ČTK

Pardubice - Provoz na dvou železničních tratích v Pardubickém kraji by mohla po roce 2019 zajišťovat společnost Leo Express. Hejtmanství nabídla, že by provozovala vlaky z Ústí nad Orlicí přes Letohrad, Lichkov, Králíky až do Mlýnického Dvora a z Dolní Lipky do Hanušovic. O ostatních regionálních tratích Pardubický kraj jedná s Českými drahami, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství Dominik Barták.... Více »

Plaga: Změny rámcových vzdělávacích programů by se měly urychlit

Plaga: Změny rámcových vzdělávacích programů by se měly urychlit

29.8.2018 09:15, Zdroj: ČTK

Praha - Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce v nadcházejícím školním roce urychlit připravované změny rámcových vzdělávacích programů (RVP), podle kterých školy vytvářejí rozvrhy a určují obsah výuky. Současné tempo prací na změnách podle něj není uspokojivé. V roce 2019 by proto chtěl otevřít debatu o konkrétních úpravách v obsahu vzdělávání, řekl v rozhovoru ČTK.... Více »