Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 20. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


23.8.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 23.8.2018

Velitel podpořil policistu, který s pistolí zasáhl proti řidiči

Velitel podpořil policistu, který s pistolí zasáhl proti řidiči

23.8.2018 17:57, Zdroj: ČTK

Plzeň - Velitel krajské zásahové jednotky Josef Němec dnes před soudem podpořil svého podřízeného souzeného pro zneužití pravomoci veřejné osoby. Policista je souzen za zásah se zbraní v ruce proti řidiči osobního vozu loni v září. Jeho nadřízený dnes u soudu označil zásah za adekvátní. Kromě sprostých slov na něm nebylo nic k vytknutí, řekl před soudem Němec, který jel tehdy se souzeným policistou.... Více »

Trestný čin se při nákupu sypačů podle jihlavského soudu nestal

Trestný čin se při nákupu sypačů podle jihlavského soudu nestal

23.8.2018 15:59, Zdroj: ČTK

Jihlava - Ředitel Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina Jan Míka ani bývalý náměstek hejtmana Libor Joukl (ČSSD) se při nákupu sypačů před devíti lety nedopustili trestného činu. Konstatoval to dnes soudce jihlavského okresního soudu Zdeněk Chalupa. Oba zprostil obžaloby. Podle žalobce Kamila Špeldy se dopustili trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku, Míka navíc pletich. Pro oba požadoval šest až sedm let vězení a ... Více »

Subterra snížila zisk o 88 pct na 30,6 mil. Kč, tržby jí vzrostly

Subterra snížila zisk o 88 pct na 30,6 mil. Kč, tržby jí vzrostly

23.8.2018 15:42, Zdroj: ČTK

Praha - Stavební firmě Subterra, která je součástí skupiny Metrostav, loni klesl čistý zisk meziročně o 88 procent na 30,6 milionu korun. Tržby jí vzrostly o 86,4 procenta na 5,91 miliardy korun. Téměř polovinu tržeb vytvořila v zahraničí. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou společnost zveřejnila ve Sbírce listin.... Více »

Fondy | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Nákup podílu akcií PVK Prahou má být dokončen v polovině září

Nákup podílu akcií PVK Prahou má být dokončen v polovině září

23.8.2018 15:11, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město by mělo dokončit nákup podílu 49 procent ve firmě Pražské vodovody a kanalizace (PVK) od francouzské Veolie v polovině září. Nyní se čeká, až transakci schválí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to sdělil pražský radní pro majetek Karel Grabein Procházka (ANO). Součástí smlouvy je opce na zbylých 51 procent, která by magistrát měl odkoupit nejpozději v roce 2028. Praha za 49procentní podíl ve firmě, která v Praz... Více »

ŘSD vyhlásilo nový tendr na výstavbu úseku dálnic D35 z Opatovic

ŘSD vyhlásilo nový tendr na výstavbu úseku dálnic D35 z Opatovic

23.8.2018 15:07, Zdroj: ČTK

Pardubice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyhlásilo nový tendr na výstavbu úseku dálnice D35 Opatovice - Časy. Předchozí soutěž zrušil antimonopolní úřad (ÚOHS), ŘSD hodlá jeho rozhodnutí napadnout u soudu. Nový tendr ŘSD vyhlásilo, aby bylo možné zahájit výstavbu na jaře 2019, a v důsledku toho dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy - Ostrov v celkové délce 27 kilometrů. Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí ŘSD Jan Rýdl.... Více »

O Lužické nemocnici v Rumburku znovu jedná Ústecký kraj

O Lužické nemocnici v Rumburku znovu jedná Ústecký kraj

23.8.2018 14:36, Zdroj: ČTK

Ústí nad Labem - Ústecký kraj znovu jedná o zajištění zdravotnické péče ve Šluknovském výběžku. Příští týden zástupci kraje zamíří do Rumburku, kde si prohlédnou Lužickou nemocnici. Zařízení nyní hledá úspory, aby se neprohluboval jeho dluh. Městu se nepodařilo nemocnici prodat. Krajská zdravotní, která spravuje pět jiných nemocnic v regionu, požaduje kompletní analýzu stavu Lužické nemocnice.... Více »

Piráti žalují Prahu 1, podle radnice je to kampaň

Piráti žalují Prahu 1, podle radnice je to kampaň

23.8.2018 14:05, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští Piráti podali žalobu na radnici Prahy 1, která jim prý odmítá poskytovat informace k různým kauzám, čímž porušuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Strana to uvedla v tiskové zprávě. Piráti upozornili například na podle nich pochybné prodeje bytů či pronájmy obchodů v Pařížské ulici. Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové jde ze strany Pirátů o předvolební kampaň.... Více »

Region: Praha

Legislativa | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Kupóny pražské MHD budou nově na platebních kartách a kartě ČD

Kupóny pražské MHD budou nově na platebních kartách a kartě ČD

23.8.2018 12:56, Zdroj: ČTK

Praha - Cestující v pražské integrované dopravě (PID) si budou moci od pondělí 27. srpna nově nahrát jízdní kupony na platební karty či In Kartu Českých drah. Zároveň jej už nebudou muset chodit aktivovat do stanice metra k tzv. validátoru. Novinářům to dnes řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), zástupci Středočeského kraje a městské firmy Operátor ICT. Tzv. virtuální lítačka vyšla na asi 40 milionů korun. Vznikla rovněž nová mobilní aplikace ... Více »

ÚOHS znovu přezkoumá zadávací řízení na mýtný systém

ÚOHS znovu přezkoumá zadávací řízení na mýtný systém

23.8.2018 11:16, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže znovu přezkoumá zadávací řízení na mýtný systém, ministerstvo dopravy podle něj vybralo konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF Petra Kellnera a slovenské SkyToll. Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj dnes zrušil prvoinstanční rozhodnutí, jež v květnu zrušilo výběr vítěze tendru na vybudování a provoz systému na výběr elektronického mýta od roku 2020. Novinářům to oznámil mluvčí úřadu Martin Švan... Více »