Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


17.8.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 17.8.2018

Nemocnici Na Bulovce nově povede Kvaček ze zdravotní pojišťovny

Nemocnici Na Bulovce nově povede Kvaček ze zdravotní pojišťovny

17.8.2018 17:59, Zdroj: ČTK

Praha - Pražskou Nemocnici Na Bulovce povede od 3. září Jan Kvaček, který dosud působil v Oborové zdravotní pojišťovně. O jeho jmenování dnes informovalo ministerstvo zdravotnictví v tiskové zprávě. Bývalý ředitel František Novák skončil v červenci kvůli svému trestnímu stíhání za manipulaci veřejných zakázek. Nemocnici vedl od ledna, kdy ministr zdravotnictví odvolal tehdejší ředitelku Andreu Vrbovskou kvůli podezření na vliv lobbistických skupi... Více »

O 27 senátorských křesel bude letos bojovat 236 kandidátů

O 27 senátorských křesel bude letos bojovat 236 kandidátů

17.8.2018 17:01, Zdroj: ČTK

Praha - O sedmadvacet senátorských křesel bude letos bojovat 236 kandidátů, kteří dnes byli zaregistrováni k volbám do horní komory. Je jich o tři více než v minulých volbách. Největší výběr - z 16 adeptů - budou mít voliči v Praze 8. Nejmenší konkurence je na Náchodsku, Šumpersku a Vsetínsku, kde o hlasy bude usilovat shodně po šesti kandidátech.... Více »

Soutěž na stavbu psychiatrie v Pardubicích budí podezření kraje

Soutěž na stavbu psychiatrie v Pardubicích budí podezření kraje

17.8.2018 15:49, Zdroj: ČTK

Pardubice - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) požádal vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, aby zastavilo výběrové řízení na výstavbu pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici. Důvodem je podezření na nekalé jednání při podávání nabídek. Projekt má stát přes 260 milionů korun. Kraj vyšle do nemocnice kontrolu postupu při výběrovém řízení, hejtman také o celé věci informoval policii České republiky, uvedl v tiskové zp... Více »

Vláda v září rozhodne, čím bude komunikovat policie a záchranáři

Vláda v září rozhodne, čím bude komunikovat policie a záchranáři

17.8.2018 15:08, Zdroj: ČTK

Praha - Vláda by měla pravděpodobně v září rozhodnout o budoucnosti komunikační sítě pro záchranné složky po roce 2020, kdy skončí podpora nyní využívané technologie Tetrapol. Předkládající ministerstvo vnitra se rozhoduje mezi modernizací Tetrapolu nebo vybudováním nové zabezpečené mobilní sítě LTE/5G v pásmech 420 až 450 nebo 700 MHz. Vyplývá to z informací zveřejněných ministerstvem vnitra po konzultacích s operátory na webových stránkách.... Více »

Veřejná správa má nadbytek zaměstnanců, ale chybí ji odborníci

Veřejná správa má nadbytek zaměstnanců, ale chybí ji odborníci

17.8.2018 10:38, Zdroj: ČTK

Praha - Veřejná správa má momentálně sice nadbytek zaměstnanců, současně se ovšem potýká s akutním nedostatkem kvalitních odborníků. Úřadům chybí zejména IT pracovníci a právníci, což má negativní dopady zejména v oblasti veřejných zakázek a e-governmentu. Vyplývá to ze studie, kterou na základě osobních rozhovorů s vrcholnými představiteli veřejné správy zpracovala analytická společností CEEC Research.... Více »