Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


30.7.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 30.7.2018

Ministerstvo začalo hledat nového ředitele Nemocnice Na Homolce

Ministerstvo začalo hledat nového ředitele Nemocnice Na Homolce

30.7.2018 16:07, Zdroj: ČTK

Praha - Ministerstvo zdravotnictví vypsalo výběrové řízení na nového ředitele pražské Nemocnice Na Homolce. Bývalý ředitel Ivan Oliva rezignoval v pátek po schůzce s ministrem svolané kvůli výsledkům kontroly v nemocnici. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) zjištění kontrolorů považuje za závažná. Oliva s jeho hodnocením nesouhlasí. Zájemci o vedení nemo... Více »

Zakázka silničářů z Vysočiny znovu před soudem

Zakázka silničářů z Vysočiny znovu před soudem

30.7.2018 15:59, Zdroj: ČTK

Jihlava - Pořizovací cena sypačů, kterou v roce 2009 koupili krajští silničáři na Vysočině, se blížila ceně v čase a místě obvyklé, připustili dnes před jihlavský okresním soudem znalci z ústavu soudního inženýrství. Žaloba bývalého náměstka hejtmana Libora Joukla (ČSSD) a ředitele krajských silničářů Jana Míky viní z předražení zakázky. Hrozí jim trest vězení od dvou do osmi let. Oba vinu odmítají. Před soud se případ nákupu 28 sypačů z roku 200... Více »

Bývalý hejtman Středočeského kraje Rath bude kandidovat do Senátu

Bývalý hejtman Středočeského kraje Rath bude kandidovat do Senátu

30.7.2018 15:17, Zdroj: ČTK

Litoměřice - Bývalý hejtman Středočeského kraje a někdejší významný politik sociální demokracie David Rath, který je nepravomocně odsouzený za korupci, bude kandidovat do Senátu za Českou suverenitu v Litoměřicích. Rath a předsedkyně mimoparlamentní strany Česká suverenita Jana Volfová to dnes řekli novinářům před vazební věznicí v Litoměřicích. Tam byl Rath ve své korupční kauze ve vazbě.... Více »

Resort dopravy stály vleklé problémy podle NKÚ desítky milionů

Resort dopravy stály vleklé problémy podle NKÚ desítky milionů

30.7.2018 07:46, Zdroj: ČTK

Praha - Vleklé problémy s nevýhodnou smlouvou na pronájem trati a s výkupy pozemků stály ministerstvo dopravy desítky milionů korun. Vyplývá to z dnes zveřejněných výsledků prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Zároveň se ale podle úřadu podařilo ministerstvu a jeho organizacím odstranit nedostatky odhalené minulou prověrkou. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.... Více »