Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


15.7.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 15.7.2018

Nálezy z D11 ukážou archeologové veřejnosti v říjnu ve Všestarech

Nálezy z D11 ukážou archeologové veřejnosti v říjnu ve Všestarech

15.7.2018 15:48, Zdroj: ČTK

Všestary (Hradecko) - První možnost seznámit se s archeologickými nálezy z rozsáhlého výzkumu v trase dálnice D11 bude mít veřejnost v polovině října v Archeoparku Všestary na Hradecku. ČTK to dnes řekl archeolog a ředitel archeoparku Radomír Tichý. Záchranný archeologický výzkum mezi Hradcem Králové a Jaroměří trval od loňského jara a byl dosud největším výzkumem v ČR. Trasu dálnice archeologové opustili v červnu, poslední práce dělali na nalezi... Více »

Objem veřejných stavebních zakázek v 1. pololetí vzrostl o 75 pct

Objem veřejných stavebních zakázek v 1. pololetí vzrostl o 75 pct

15.7.2018 14:15, Zdroj: ČTK

Praha - Veřejní investoři v Česku zadali v prvním pololetí stavebním firmám 2373 nových zakázek za 99,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 75,6 procenta, počet se zvýšil o 7,4 procenta. Objem nově vypsaných zakázek vzrostl o 13 procent. Vyplývá to z údajů společnosti IS, která monitoring zakázek převzala od firmy ÚRS Praha.... Více »

Zástupci středočeských měst říkají, že zveřejňují vše, co lze

Zástupci středočeských měst říkají, že zveřejňují vše, co lze

15.7.2018 10:56, Zdroj: ČTK

Kladno - Středočeská města podle svých zástupců zveřejňují veškeré dokumenty, které zveřejnit lze. Do budoucna tak neplánují rozšířit počet zveřejňovaných písemností. Lidé se na webových stránkách měst a obcí mohou podívat například na uzavřené smlouvy, výběrová řízení, rozpočty nebo online přenosy ze zasedání zastupitelstva, zjistila ČTK.... Více »

Města v Karlovarském kraji zveřejňují řadu dokumentů online

Města v Karlovarském kraji zveřejňují řadu dokumentů online

15.7.2018 10:50, Zdroj: ČTK

Karlovy Vary - Města v Karlovarském kraji zveřejňují na webových stránkách nebo v registrech smlouvy, faktury, dotace i další údaje o svém hospodaření. V končícím volebním období se řada z nich snažila zlepšit komunikaci s obyvateli i v dalších směrech. Mnohá města včetně menších například vysílá online jednání zastupitelstva a někteří zástupci měst informují o záležitostech města na sociálních sítích, zjistila ČTK.... Více »

Města Plzeňského kraje: Zveřejňované informace jsou dostatečné

Města Plzeňského kraje: Zveřejňované informace jsou dostatečné

15.7.2018 10:44, Zdroj: ČTK

Plzeň - Krajské i okresní města v Plzeňském kraji považují zveřejňované informace na státních portálech a webech radnice za dostatečné. V letos končícím čtyřletém volebním období se podle vedení radnic transparentnost dále posílila. Na svých webech mají usnesení zastupitelstva i rady. Obvyklé jsou i veřejné informace o chystaných investicích, o prodejích a pronájmech majetku či změnách územního plánu. Online přenosy ze zastupitelstva má jen Plzeň... Více »

Města v hradeckém kraji víc informují, Hradec má klikací rozpočet

Města v hradeckém kraji víc informují, Hradec má klikací rozpočet

15.7.2018 10:27, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Města v Královéhradeckém kraji v uplynulých čtyřech letech dál zvýšila množství zveřejňovaných informací o utrácení peněz a rozhodování radnic. Řada měst začala uveřejňovat i podkladové materiály pro zasedání zastupitelů. Významnou změnou bylo to, že se města a obce podřídily zákonu o registru smluv a od předloňského července zveřejňují všechny smlouvy s plněním nad 50.000 korun. Hradec Králové a Náchod zavedly internetové on-lin... Více »

Města v Pardubickém kraji zveřejňují většinu informací na webu

15.7.2018 10:13, Zdroj: ČTK

Pardubice 15. července (ČTK) - Většinu informací o práci politiků a úřadů velkých měst v Pardubickém kraji si lidé mohou zjistit na internetu. Běžné je zveřejňování smluv či výběrových řízení a rozpočtů. Některé radnice také zavedly živé přenosy z jednání zastupitelů.... Více »

| Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Města ve Zlínském kraji informace o hospodaření uvádějí na webu

15.7.2018 10:05, Zdroj: ČTK

Zlín 15. července (ČTK) - Zveřejňování informací o hospodaření větších měst je ve Zlínském kraji již v posledních letech standardem. Lidé si mohou na webových stránkách měst zjistit přehledy veřejných zakázek, k dispozici jsou takzvané rozklikávací rozpočty. Jejich podrobnost se však u různých měst liší, některé radnice nabízejí jen základní přehledy, jiné větší detaily. Reakce na zveřejňování informací však od obyvatel či institucí radnice větši... Více »

| Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Moravskoslezská města zveřejňují více informací, než ukládá zákon

15.7.2018 10:03, Zdroj: ČTK

Ostrava 15. července (ČTK) - Většina velkých moravskoslezských měst zveřejňuje na internetu více informací, než jim stanovuje zákon. Lidé mohou vyhledávat údaje třeba v takzvaných rozklikávacích rozpočtech, podívat se na smlouvy či objednávky. Některé radnice přenášejí jednání zastupitelstva. Města tak většinou dostála předvolebním slibům z roku 2014, kdy mnohá politické uskupení v předvolební kampani hovořila o větší transparentnosti směrem k ve... Více »

| Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem