Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články


12.6.2018

Výběr ze zpravodajství

Region: Všechny kraje

Katerogie:

Články z 12.6.2018

Představenstvo odvolalo pohřešovaného Petříka (ČSSD) z čela TSMO

Představenstvo odvolalo pohřešovaného Petříka (ČSSD) z čela TSMO

12.6.2018 14:36, Zdroj: ČTK

Olomouc - Představenstvo Technických služeb města Olomouce (TSMO) v pondělí na mimořádném zasedání odvolalo pohřešovaného radního Miroslava Petříka (ČSSD) z místa ředitele a předsedy představenstva městské firmy. Důvodem je dlouhodobá nepřítomnost v zaměstnání, řekl dnes ČTK místopředseda představenstva TSMO Miloslav Strýček. Místopředseda krajského výkonného výboru ČSSD Petřík se už přes měsíc pohřešuje, policie po něm nadále pátrá. Vypsáno bude... Více »

Civilní řízení trvalo nejdéle v Ústí, trestní v Č. Budějovicích

Civilní řízení trvalo nejdéle v Ústí, trestní v Č. Budějovicích

12.6.2018 13:17, Zdroj: ČTK

Praha - U Krajského soudu v Ústí nad Labem trvá civilní řízení průměrně déle než šest let, celorepublikový průměr pak přesáhl tři roky. Vyplývá to z loňských justičních statistik, které dnes zveřejnilo ministerstvo spravedlnosti. Podle ministra Roberta Pelikána (ANO) jde o dočasnou záležitost, která souvisí s "dosuzováním" staré a složité agendy. Větší problém ministr vidí v nárůstu délky trestního řízení, kde vykazuje nejhorší výsledky českobudě... Více »

Opencard definitivně končí, Praha ji nezařadí do nového systému

Opencard definitivně končí, Praha ji nezařadí do nového systému

12.6.2018 09:58, Zdroj: ČTK

Praha - Praha ukončí platnost karet opencard, které nebudou mít nahrán měsíc po spuštění nově zaváděného tzv. multikanálového odbavovacího systému (MOS) kupon MHD. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. V MOS budou moci lidé jízdné platit online nebo mobilní aplikací. Kdy bude MOS spuštěn v dokumentu není uvedeno. Mezi cestujícími je nyní asi 240.000 platných opencard. Za kartu zaplatilo město asi 1,7 miliardy korun. Od roku ... Více »

Kauza: Opencard  |  Region: Praha

Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Průzkum: Expotéři nevyužívají trh zahraničních veřejných zakázek

Průzkum: Expotéři nevyužívají trh zahraničních veřejných zakázek

12.6.2018 09:37, Zdroj: ČTK

Praha - Jen čtyři procenta malých a středních českých firem využívají příležitostí trhu veřejných zakázek v zahraničí. Třetina firem vyváží již do 11 a více zemí. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který si nechalo vypracovat ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, CzechTrade a Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Průzkum agentury Ipsos mezi 400 exportéry také ukázal, že za největší problémy vývozci považují kurzové riziko a rostoucí byrok... Více »

Pražští radní projednají slevu kuponu MHD pro studenty

Pražští radní projednají slevu kuponu MHD pro studenty

12.6.2018 03:10, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští radní dnes projednají zlevnění jízdného v MHD pro studenty. Ti by měli nově platit 365 korun ročně. Projednána má být rovněž možnost nákupu ročního kuponu MHD na splátky. Na programu jednání je rovněž nákup podílu ve společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nebo dotace na opravu fasády paláce Lucerna. Radní projednají i budoucí provoz karty MHD opencard.... Více »